Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Spinn

Uvid u vlasništvo dionica

Preporučene objave

Nemam puno iskustva s d.d.-ima, ali brzinski pregled sudskog registra i stranica klirinškog depozitarnog društva mi nisu pomogli.

Može li se, bez neke posebne pravne osnove, dobiti uvid u vlasničku strukuturu d.d.-a?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru.

Takav sam dojam i sam stekao.

No, malo zbunjuje da fininfo bez posebne pretplate te podatke izbacuje za neka d.d. S navedenim SKDD kao izvorom.

Podijeli ovu objavu

Prema zakonu o tržištu kapitala (čl. 520) SKDD je dužan javno objaviti top 10 računa s najvećom količinom svih vrijednosnih papira (na dnevnoj osnovi), i to je dostpuno na njihovom webu.

Teško da fininfo ima javno dostupne podatke osim top 10 dioničara koji su javno dostupni.

Podatke o preostalim imateljima koji nisu u top 10 moguće je dobiti na temelju razl. kriterija (čl. 497). Primjerice, ako imate jednu dionicu nekog d.d. moguće je dobiti uvid u sve ostale dioničare tog d.d.-a

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad