Jump to content

Godišnji iz prethodne godine nakon porodiljnog


jmarovi5

Preporučene objave

Osoba od veljače. 2017.god na porodiljinom, koji završava 31. srpnja 2018.god.

Pitanje:

1.  ima li ta osoba pravo na korištenje cijelog godišnjeg iz 2017.god.? 1.

2.  Može li radnica reći meni završava porodiljini 31. srpnja 2018.god. odmah uzimam cijeli neiskorišteni godišnji iz 2017.god. i nastavljam s cijelim godišnjim iz 2018.god. ??  2.

Mislim da postoji mala kvaka, čl.63.t.2. kaže da ) Radnik ne može prenijeti u sljedeću kalendarsku godinu dio godišnjeg odmora iz članka 62. stavka 2. ovoga Zakona, ako mu je bilo omogućeno korištenje toga odmora. Znači li to da ako je trudnica znala da ide na porodiljni a nije prije iskoristila godišnji, da je izgubila sva prava na njega?

Molim samo stručni odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo i osnovno, kada ćete ići na godišnji određuje isključivo poslodavac a ne radnik, s time da svaki godišnji mora omogućiti najkasnije do 30.06.  sljedeće godine uz iznimke iz ZOR-a (Vaš slučaj), odnosno prenijeti stari godišnji se može najkasnije u godinu u kojoj se vraćate s rodiljnog/roditeljskog dopusta.

1. Imate pravo na cijeli godišnji iz 2017.(stari godišnji)

2. Može, naravno ovisi hoće li poslodavac to odobriti.

3. Kvake nema jer poslodavac omogućuje godišnji odmor u skladu s planom godišnjeg odmora koji većina rade u 6 mjesecu odnosno zakonski 15 dana prije nego radnik krene na godišnji. Neuobičajeno bi bilo da poslodavac daje početkom 2017. godine čitav godišnji za 2017.

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Godišnji iz prethodne godine nakon porodiljnog
  • 9 mjeseci kasnije...

Molim pomoć, slična situacija:

Nisam iskoristila ni jedan dan GO za 2018. godinu jer sam krajem 2017. godine otišla na komplikacije, rodila 1.08.2018. godine. Na rodiljnom dopustu sam do 31.07. 2019. godine. Da li imam pravo koristiti GO iz 2018. godine ili ne? Ili imam pravo samo na GO iz 2019. godine

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, molim Vas za pomoć

Od 2016. sam zaposlena u jednoj privatnoj tvrtci.

Od 01.12 2017 sam bila na komplikacijama usred trudnoće, rodila sam 04.07.2018 godine i porodiljni mi vrijedi do 02.07.2019.

Dali imam pravo na cijeli godišnji iz 2018. i do kad ga moram iskoristiti, do 30.06.2019 ili do kraja godine?

Dali godišnji za ovu godinu imam pravo iskoristiti u cijelosti ili samo razmjerno sa mjesecima koliko sam radila,odnosno bila na porodiljnom ( s obzirom da sam na porodiljnom do početka sedmog mjeseca) jer u firmi su mi rekli da nek si za ovu godinu izračunam godišnji po formuli 1,65 dana x radnih mjeseci.

Da li godišnji mogu koristiti odmah po isteku porodiljnog ili se moram prvo vratiti na posao?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne stignete do 30.06., možete do kraja godine. Stekli ste pravo na cijeli godišnji, po mom mišljenju, jer se računa godišnji za svaki mjesec radnog odnosa, neovisno o tome jeste li bili na radnom mjestu ili ne. Neki poslodavci daju da ga iskoristite odmah po povratku na posao (dakle, odmah po isteku roditeljskog dopusta), ali raspored korištenja godišnjeg odmora je ipak u domeni poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija