Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Sign in to follow this  
jmarovi5

Godišnji iz prethodne godine nakon porodiljnog

Preporučene objave

Osoba od veljače. 2017.god na porodiljinom, koji završava 31. srpnja 2018.god.

Pitanje:

1.  ima li ta osoba pravo na korištenje cijelog godišnjeg iz 2017.god.? 1.

2.  Može li radnica reći meni završava porodiljini 31. srpnja 2018.god. odmah uzimam cijeli neiskorišteni godišnji iz 2017.god. i nastavljam s cijelim godišnjim iz 2018.god. ??  2.

Mislim da postoji mala kvaka, čl.63.t.2. kaže da ) Radnik ne može prenijeti u sljedeću kalendarsku godinu dio godišnjeg odmora iz članka 62. stavka 2. ovoga Zakona, ako mu je bilo omogućeno korištenje toga odmora. Znači li to da ako je trudnica znala da ide na porodiljni a nije prije iskoristila godišnji, da je izgubila sva prava na njega?

Molim samo stručni odgovor

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
objavljeno (uređeno)

Prvo i osnovno, kada ćete ići na godišnji određuje isključivo poslodavac a ne radnik, s time da svaki godišnji mora omogućiti najkasnije do 30.06.  sljedeće godine uz iznimke iz ZOR-a (Vaš slučaj), odnosno prenijeti stari godišnji se može najkasnije u godinu u kojoj se vraćate s rodiljnog/roditeljskog dopusta.

1. Imate pravo na cijeli godišnji iz 2017.(stari godišnji)

2. Može, naravno ovisi hoće li poslodavac to odobriti.

3. Kvake nema jer poslodavac omogućuje godišnji odmor u skladu s planom godišnjeg odmora koji većina rade u 6 mjesecu odnosno zakonski 15 dana prije nego radnik krene na godišnji. Neuobičajeno bi bilo da poslodavac daje početkom 2017. godine čitav godišnji za 2017.

Uređeno od gala385

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  



×