Jump to content

mogu li očevi dobiti skrbništvo?


Derivat

Preporučene objave

Krajem svibnja moja supruga (bivša) iselila je iz našeg zajedničkog stana zajedno sa naših dvoje djece 8 i 12 godina. Pokrenula je i zahtjev za skrbništvom nad djecom u CZSS. Nakon nekoliko dana djeca su nakon škole došla k meni i nisu više htijeli otići iz obiteljskog doma. Tako živimo već mjesec dana. 

Njen zahtijev za skrbništvo je poništen jer je hospitalizirana na odjelu psihijatrije, nije u mogućnosti doći u CZSS.

Njena dijagnoza meni nije poznata, liječnik mi je neće reći. Mislim neka teška depresija, želja za samoubojstvom i takve stvari.

Savjet odvjetnika, neka ništa ne pokrećem niti išta tražim od nje, jer sudovi su skloni kao i CZSS ženama, neka uživam s djecom dok mogu.

Moram li ja njoj predati djecu kada iziđe iz bolnice? (Hoće li im nauditi?) ili opet odvesti nekamo?

Je li mi pametno pokretati postupak za skrbništvo što prije ili da čekam?

Kakve su mi šanse da dobijem skrbništvo i čime ću ih povećati?

Sigurno netko od Vas mi može pomoći savjetom kako da iziđem iz ove situacije i uredim si život.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je već donesena kakva sudska odluka o roditeljskoj skrbi?

Mišljenja sam da su Vam velike šanse za ostvarivanjem skrbništva nad djecom, poglavito ako je majka, kako navodite, psihički bolesna osoba i bila hospitalizirana radi liječenja svoje psihe, a djeca su privržena više Vama....

Ovo što Vam je rekao odvjetnik da su CZSS i sudovi više skloni majci, to je djelomično točno, ali netreba generalizirati, ponavljam, ako je majka psihički bolesna osoba kao u Vašem slučaju, barem po Vašim navodima (..teška depresija, želja za samoubojstvom..), to bi trebale biti odlučujuće činjenice za ostvarivanjem roditeljske skrbi, pa na kraju krajeva nešto se pita i djecu koja su više privržena Vama, a odluka se treba donijeti na dobrobit te iste djece, tj. ocijeniti što je najbolje za njih,...pa tko bi preuzeo odgovornost i dodijelio djecu takvoj osobi na daljnju skrb?...

Sami trebate odlučiti što učiniti, ali mislim da Vam je sada pravi trenutak, svejedno ćete to morati riješiti bilo kada, no, ponavljam, odluka je samo Vaša...

 

 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu ste, biti će teško i komplicirano, na kraju krajeva, kao i svi drugi takvi postupci, ali nesmijete nikada gubiti nadu i predavati se, kao što kažete, jednom se to mora riješiti i netko mora učiniti prvi korak, a mišljenja sam, ako to želite Vi, da Vam je sada najbolji trenutak...

Još jednom Vam želim svaku sreću..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija