Jump to content
rosarosa

Prijenos radničkih prava iz firme u firmu

Preporučene objave

Poštovani,pitanje pišem sa supruginog profila da ne mislite zašto je u muškome rodu,

Moj poslodavac d.d. planira moj cijeli odjel prebaciti u firmu kčer d.o.o.

Dosada je u pojedinačnim slučajevima to činio na način da je ponudio djelatniku sporazumni prekid ugovora o radu u d.d. i novi ugovor o radu u d.o.o.

Naravno,time se gube stečena prava temeljem radnog staža u d.d...ispravite me ako nije točno.

Zanima me ,ukoliko me poslodavac na taj način pokuša prebaciti u d.o.o.,a ne ugovorom o prijenosu,imam li pravo odbiti potpisati sporazumni prekid u d.d.

dok mi u novom ugovoru sa d.o.o. posebnim člankom ne prizna sva stečena prava u d.d.,te dali bi uopće takav prijenos stečenih prava posebnim člankom novog

ugovora o radu u d.o.o. bio pravno valjan?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Mislim da niste shvatili,mislim na pravo na otpremninu koju sam u d.d.- u stekao kroz  18 godina,a prelaskom u firmu kći d.o.o na način da potpišem sporazumni prekid u d.d.-u gubim. Dali ih mogu definirati novim ugovorom u d.o.o-u ako se u njemu navede kako se stećeno pravo prenosi iz d.d.-a?

Podijeli ovu objavu

Sve će bit po propisima d.o.o jer ćeš tamo bit zaposlen.

Nema stečenog prava i ne mogu tako ni napisat.

Otpremninu u d.d si stekao ako iz d.d odeš u mirovinu (ako se radi o toj otpremnini).

Podijeli ovu objavu

radi se o otpremnini u slučaju tehnološkog viška koji je prilično izgledan jer se razmišlja o gašenju dijela poslovanja firme,pa ovaj potez prebacivanja iz d.d. u d.o.o. tumačim kao predigru za besplatno rješavanje radne snage,po već viđenim scenarijima u ovoj državi,stoga razmišljam ako mi ponudi sporazumni prekid ugovora u d.d.-u da ga odbijem ili prihvatim ako je moguće prenijeti stečeno pravo na otpremninu(zbog tehnološkog viška) na novi ugovor sa d.o.o. posebnom klauzulom u novom ugovoru....Do mirovine sam još daleko,no ne želim 18 godišnju lojalnost firmi (iako sam imao ponude da pređem u konkurenciju) baciti u vjetar svojevoljnim nepromišljenim potpisom na sporazumni prekid

Podijeli ovu objavu

Otpremnina kao višak će bit onako kako bude pisalo u propisima d.o.o ako se tamo pređe radit a vjerovatno će stavit minimum sukladno zakonu o radu.

Odlazak iz d.d kao višak bit će po propisama koji su za d.d i napisani.

Još jednom,nema klauzula u novom ugovoru.Otpremnine idu prema kolektivnom ili pravilniku o radu.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad