Jump to content
Sign in to follow this  
davorp7

Prijava tražbina u stečajnom postupku

Preporučene objave

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  

• Similar Content

• objavio DinoDabic
      Imamo potraživanje koje je dospjelo 2015.godine. Imamo pravo na kamate počev od 2015. godine.

Podnosimo tužbu 2018. godine na to glavno potraživanje/dug i tražimo zakonske zatezne kamate na taj glavni dug ali ne s početkom od 2015.godine nego počev od dana podnošenja tužbe (znači od 2018.godine). Tužbeni zahtjev: obvezuje se bla bla platiti iznos od 20000 kn sa zakonskim zateznim kamatama na navedeni iznos počev od 2018.godine (ne pišem točne datume-nebitno za bit ovog pravnog pitanja)

Što se događa sa pravom na kamate za period od 2015. do 2018.godine... Da li je to potraživanje kao sporedno i akcesorno (ali koje je pod određenim okolnostima također ,,odvojivo" i samostalno) podnošenjem takve tužbe prestalo, ili osoba pak može ponvno podnijeti novu tužbu i tražiti kamate na takav iznos počev od 2015. godine? Znači mogu li se sada nakon podnošenja tužbe opet potraživati kamate na tih 20 000kn koje su dospjele (tekle) za 2015,16 i17. godinu? ili je to pravo na kamate izgubljeno...Hvala
    • objavio tester123
      Pozdrav svima, nadam se da ćete mi pomoći sa sljedećim pitanje. Naime, radila sam u firmi koja je završila u blokadi.  Nisu nam isplaćene 4 plaće a poslodavac nam nikada nije dao, a očito niti ne namjerava dati, obračune o neisplaćenim plaćama.  Napravili smo prijave inspektoru rada međutim poslodavac se i na to oglušuje.  Očito ih nije briga za budućnost firme jer su već registrirali drugu preko koje dalje posluju.  Pokušavam nekako ostvariti pravo na isplatu makar one 3 minimalne plaće iz agencije za zaštitu radničkih potraživanja, međutim iz agencije mi kažu da ne mogu tražiti isplatu ta 3 minimalca bez da imam obračun neisplaćene plaće ovjeren od mog poslodavca. Razmišljala sam eventualno i pokrenuti stečaj, čitam da su radnici oslobođeni plaćanja sudskih pristojbi za  otvaranje stečaja, međutim i zato je potrebno sudu dostaviti obračun neisplaćenih plaća. Što da radim, budući da nam poslodavac očito ne želi dati obračune neisplaćenih plaća? Ima li šanse da sud pokrene stečaj na temelju ispisa iz mirovinskog koji nadam se mogu dobiti na HZMO, a iz kojeg će se vidjeti da nisu iz plaćeni doprinosi. 
       Hvala vam unaprijed na pomoći. Ružica 
    • objavio Maxich
      Poštovani,
      stan je kupljen 2016. godine. Napisana je žalba u kojoj molimo da me se, kao dotadašnjeg nevlasnika nekretnine, oslobodim svog dijela poreza.
      Rješenje na žalbu još nije stiglo.
      U Poreznoj su rekli da je zahtjev poslan na 2. stupanj te da neki ljudi dobiju rješenje za 2 i pol mj., a neki za 2 godine.
      Zanima me smije li država naplatiti kamate na neplaćeni dio poreza za vrijeme u kojem nismo dobili rješenje na žalbu?
      U poreznom rješenju koje smo dobili i na koje smo pisali žalbu piše sljedeće:
      Rok za plaćanje poreza propisan je čl.19. Zakona o porezu na promet nekretnina.
      Na nepravodobno uplaćeni iznos poreza plaća se zatezna kamata sukladno čl.116. Općeg poreznog zakona, čl. 29 Zakona o obveznim odnosimai čl. 3. Zakona o kamatama.
      Žalba odgađa izvršenje rješenja temeljem čl.167. stavak 1. Općeg poreznog zakona.
      Na temelju navedenog riješeno je kao u izreci rješenja.

Također, ima li netko preporuku, je li bolje da čekam rješenje ili da uplatim i tražim povrat?

Hvala!
    • objavio janci11
      Pozdrav svima,
      Nadam se da mi možete pomoći. Ukratko - Jedan talijan je otvorio firmu u Hrvatskoj zajedno sa još jednim slovencem i zaposlili su mene kao direktora te su mi dali 10% vlasništva. Znači nas troje smo bili vlasnici, a ja jedina osoba za zastupanje. Talijan je bio investitor i dogovor je bio da će on podmirivati sve troškove dok se firma financijski ne osamostali. Zaposlio sam 2 radnika još da rade kao komercijalisti. I radili smo skupa par mjeseci. Međutim, talijanski investitor se nije držao odgovora te je ostao svima dužan 3-4 plače i doprinose državi. Nije platio ništa! Nešto malo novca što smo zaradili sam vratio klijentima. Firma nema nikakvu imovinu. Nismo otvarali ni ured niti ništa. Doslovno 0 kn imovine. I pošto talijan nije plačao, prestali smo raditi. Nagovarali smo talijana da dođe u Hrvatsku zatvoriti firmu i isplatiti obaveze, ali on je samo obećavao da će platiti i nikad nije. Pošto sam sa radnicima bio jako dobar dogovorili smo se da oni pokrenu stečaj nad firmom. Prošlo je više od pola godine i danas sam dobio poštu od Trgovačkog suda. U biti zove se Oglas. I u oglasu piše da u svrhu skraćenog stečajnog postupka moram predati sudu javnobilježnički ovjerovljen popis imovine i obveza na propisanom obrascu u roku 15 dana. Država potražuje oko 23.000 kuna.  
      I sada pošto firma nema nikakve imovine nisam siguran kako da to napravim. Kopirao sam dolje jedan dio Oglasa. Po ovome kako sam ja shvatio, ako ništa ne napravim država će automatski nakon 15 donijeti rješenje o otvaranju i zaključenju stečajnog postupka. 
      Što mi savjetujete da napravim? Da li da idem kod javnog bilježnika da mi ovjeri da imamo 0 imovine? I koliko bi otprilike to koštalo da napravim? Ili da ništa ne napravim i da pričekam da država automatizmom to pokrene?
      Hvala!

• Online korisnici

No members to show