Jump to content

Pomoć u vezi sa državljanstvom


bojanacs

Preporučene objave

Pozdrav!

Zamolila bih za pravnu pomoć.

Naime, moj suprug je rođen 1988. godine u Rijeci u kojoj je živeo do 1992. godine. Međutim, otac ga je upisao po sebi i dobio je državljanstvo Bosne i Hercegovine. Cela porodica sada ima državljanstvo Republike Srbije. Zanima me da li on ima pravo da po mestu rođenja i po tadašnjem prebivalištu traži državljanstvo Republike Hrvatske. Ako ne može, molila bih da mi tačno odgovorite po članu kog zakona bi bio odbijen.

Unapred hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Hvala na odgovoru, to sam sad razumela.

Majka je imala jugoslovensko državljanstvo (SFRJ), rođena je u Srbiji.

Ako moj suprug po roditeljima ne može dobiti hrvatsko državljanstvo po navedenom članu 4 Zakona iz 1977. godine, koji tačno član Zakona o hrvatskom državljanstvu NN 53/91, 70/91, 28/92, 113/93, 4/94, 130/11, 110/15 osporava prijem u hrvatsko državljanstvo po rođenju i tadašnjem prebivalištu (uzimajući u obzir i to što mu je kao maloletnom licu 1988. godine, pre raspada SFRJ, upisano državljanstvo BiH po ocu, a od 2000. godine državljanstvo Republike Srbije)?

Hvala unapred!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija