Jump to content
Sign in to follow this  
bojanacs

Pomoć u vezi sa državljanstvom

Preporučene objave

Pozdrav!

Zamolila bih za pravnu pomoć.

Naime, moj suprug je rođen 1988. godine u Rijeci u kojoj je živeo do 1992. godine. Međutim, otac ga je upisao po sebi i dobio je državljanstvo Bosne i Hercegovine. Cela porodica sada ima državljanstvo Republike Srbije. Zanima me da li on ima pravo da po mestu rođenja i po tadašnjem prebivalištu traži državljanstvo Republike Hrvatske. Ako ne može, molila bih da mi tačno odgovorite po članu kog zakona bi bio odbijen.

Unapred hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Drugi roditelj, majka (katoličke veroispovesti), rođena na teritoriji Vojvodine, državljanstvo SFRJ, dobila državljanstvo Republike Srbije 2000. godine.

Podijeli ovu objavu

Poštovani,

Hvala na odgovoru, to sam sad razumela.

Majka je imala jugoslovensko državljanstvo (SFRJ), rođena je u Srbiji.

Ako moj suprug po roditeljima ne može dobiti hrvatsko državljanstvo po navedenom članu 4 Zakona iz 1977. godine, koji tačno član Zakona o hrvatskom državljanstvu NN 53/91, 70/91, 28/92, 113/93, 4/94, 130/11, 110/15 osporava prijem u hrvatsko državljanstvo po rođenju i tadašnjem prebivalištu (uzimajući u obzir i to što mu je kao maloletnom licu 1988. godine, pre raspada SFRJ, upisano državljanstvo BiH po ocu, a od 2000. godine državljanstvo Republike Srbije)?

Hvala unapred!

Podijeli ovu objavu

Nije mogao ni dobit po onome zakonu.

I bit je ne koji mu članak sadašnjeg zakona osporava nego koji mu daje pravo na državljanstvo,a ne daje mu nijedan.

Roditelji su se sporazumili i upisan je u BiH državljanstvo.

Podijeli ovu objavu

Zakon nije tako napisan ni da se tako tumači.

Nijedan član mu ne daje pravo na državljanstvo.U zakonu je napisano kada se ima pravo na državljanstvo a on ne ispunjava nijedan uvjet.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this