Jump to content

Nesreča sa stranim tablicama. Hrvatsko osiguranje umanjuje isplatu


the_chosen_one

Preporučene objave

Poštovani, evo imam i ja jedno pitanje tj. molbu.

 

Ukratko, živim i radim u Njemačkoj. Vozim auto sa njemačkim tablicama. Za Uskrs smo bili u Hrvatskoj i imao sam nesreču. Nisam bio kriv. U Njemačkoj je napravljena procjena koja je poslana Hrvatskom osiguranju. Drugi vozač uredno prijavio da je kriv. Ja sam u međuvremenu auto odveo na popravak. Nakon popravka sam napravio potvrdu o popravku kod ovlaštenog procjenitelja i to dostavio Hrvatskom osiguranju. Nakon nekog vremena isplačena je šteta umanjena za 19% poreza koji je u Njemačkoj i umanjena za dodatnih 30% iz razloga jer nije dostavljen račun popravka. Radi se o velikoj šteti tako da je i ovo umanjenje jako veliko.

 

Mene zanima dal jest to tako ili osiguravajuća kuća u Hrvatskoj pokušava na sve moguće načine da uštedi?

 

Dal mogu poduzeti nešto u vezi toga?

 

Unaprijed zahvaljujem!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , the_chosen_one je napisao:

 

Mene zanima dal jest to tako ili osiguravajuća kuća u Hrvatskoj pokušava na sve moguće načine da uštedi?

 

Dal mogu poduzeti nešto u vezi toga?

 

Unaprijed zahvaljujem!

 

ako imaš račun za popravak vozila dostavi ga osiguravajućem društvu (kopiju) i traži isplati cjelokupne štete po računu za popravak auta. pismeno sa povratnicom.

ako nebudu postupili po zahtjevu ostaje tužba pred nadležnim sudom.

zašto se nisi obratio svom osiguranju u Njemačkoj?

popravak je izvršio ovlašteni servis? (prijavljen obrt ili firma).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , bovu je napisao:

ako imaš račun za popravak vozila dostavi ga osiguravajućem društvu (kopiju) i traži isplati cjelokupne štete po računu za popravak auta. pismeno sa povratnicom.

ako nebudu postupili po zahtjevu ostaje tužba pred nadležnim sudom.

zašto se nisi obratio svom osiguranju u Njemačkoj?

popravak je izvršio ovlašteni servis? (prijavljen obrt ili firma).

U tome je problem. Nemam racun. Islo je to preko Njemackog osiguranja. U njemackoj za stetu nije potreban racun vec potvrda o popravku koju izdaje procjenitelj. I tu potvrdu sam dostavio Hrvatskom osiguranju. Al oni kažu da žele vidjet račun.

Mene zanima dal oni mogu toliko skinut? I porez i jos 30%? Sveukupno su umanjili nekih 9000€. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, the_chosen_one je napisao:

U tome je problem. Nemam racun. Islo je to preko Njemackog osiguranja. U njemackoj za stetu nije potreban racun vec potvrda o popravku koju izdaje procjenitelj. I tu potvrdu sam dostavio Hrvatskom osiguranju. Al oni kažu da žele vidjet račun.

Mene zanima dal oni mogu toliko skinut? I porez i jos 30%? Sveukupno su umanjili nekih 9000€. 

 

traži od servisa koji je izvršio popravku  račun. ako si kod njih u evidenciji trebao bi dobiti račun. bez računa se ne računa (u Hrvatskoj nema povjerenja kao u Njemačkoj).

ako nemaš račun kako ćeš  dokazati da si popravio auti i koliko je košto popravak. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija