Jump to content

Bnet nije poslao niti jedan račun od 2011te


theodor1

Preporučene objave

Dok sam živio u Osijeku sam potpisao ugovor za Bnet internet na dvije godine. To je bilo 2011te. Internet sam koristio samo 3 mjeseca te sam se odselio i više nikad nisam platio niti jedan račun.. Kako imam dosta ovrha i blokiran sam već 8 godina s dugom sada nešto manjim od 16 000kn, sjetio sam se te pretplate. Nije mi jasno zašto mi nikad nije došao niti jedan račun nakon selidbe iako Bnet posjeduje moj oib gdje lijepo piše koja mi je adresa, zašto nije od javnog bilježnika kao i za ostale usluge koje imam nije ni došao prijedlog o ovrsi niti išta slično nego od 2011te to samo stoji i nitko mi ništa ne šalje. Čak mi ni od plaće ne skida za bnet.Danas sam nazvao bnet rekli su mi da kontaktiram to odvjetničko društvo koje radi s Bnetom, ali ne znam da li da ih uopće kontaktiram ili ne i što da radim jer već 7 godina to stoji i nemam pojma o stanju 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , theodor1 je napisao:

Dok sam živio u Osijeku sam potpisao ugovor za Bnet internet na dvije godine. To je bilo 2011te. Internet sam koristio samo 3 mjeseca te sam se odselio i više nikad nisam platio niti jedan račun.. Kako imam dosta ovrha i blokiran sam već 8 godina s dugom sada nešto manjim od 16 000kn, sjetio sam se te pretplate. Nije mi jasno zašto mi nikad nije došao niti jedan račun nakon selidbe iako Bnet posjeduje moj oib gdje lijepo piše koja mi je adresa, zašto nije od javnog bilježnika kao i za ostale usluge koje imam nije ni došao prijedlog o ovrsi niti išta slično nego od 2011te to samo stoji i nitko mi ništa ne šalje. Čak mi ni od plaće ne skida za bnet.Danas sam nazvao bnet rekli su mi da kontaktiram to odvjetničko društvo koje radi s Bnetom, ali ne znam da li da ih uopće kontaktiram ili ne i što da radim jer već 7 godina to stoji i nemam pojma o stanju 

dali si tražio preseljenje usluge ili pismeno obavjestio B-nat o promjeni adrese? dali si tražio raskid ugovora zbog promijenjenih okolnosti?

ako je donešeno rješenje o ovrsi ono nije pravomoćno. nije dostavljeno stranci. dali u policiji imaš prijavljeno prebivalište ili boravak na sadašnjoj adresi? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , bovu je napisao:

dali si tražio preseljenje usluge ili pismeno obavjestio B-nat o promjeni adrese? dali si tražio raskid ugovora zbog promijenjenih okolnosti?

ako je donešeno rješenje o ovrsi ono nije pravomoćno. nije dostavljeno stranci. dali u policiji imaš prijavljeno prebivalište ili boravak na sadašnjoj adresi? 

nisam trazio nista nikakvo preseljenje imao sam tad 19 godina i bolila me briga.  niti sam trazio raskid ugovora. 

A imam u policiji prebivalište valjano vec 9 godina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , theodor1 je napisao:

Nije mi jasno zašto mi nikad nije došao niti jedan račun nakon selidbe iako Bnet posjeduje moj oib gdje lijepo piše koja mi je adresa, zašto nije od javnog bilježnika kao i za ostale usluge koje imam nije ni došao prijedlog o ovrsi niti išta slično nego od 2011te to samo stoji i nitko mi ništa ne šalje.

Mišljenja sam da Bnet nije propustio priliku da pokrene ovršni postupak. Jedino je pitanje na koju adresu su Vam slali rješenje o ovrsi (obzirom da ste se odselili, i nije baš jasno jeste li službeno promijenili adresu u evidenciji MUP-a), uz to javni bilježnici su skloni obavljati dostavu putem oglasne ploče, tako da me ne bi čudilo da je i Vama tako dostavljeno. Što bi značilo da Bnet ima ovršnu ispravu. Kad ovrhovoditelj raspolaže ovršnom ispravom, on je taj koji bira kada će se uputiti u postupka prisilne naplate.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , bovu je napisao:

ako je donešeno rješenje o ovrsi ono nije pravomoćno. nije dostavljeno stranci.

U praksi postoji više situacija kada rješenja o ovrsi postaju pravomoćna, iako nisu dostavljena stranci na način da ih osobno preuzme, a sve sukladno odredbama Zakona o parničnom postupku koje se odnose na dostavu pismena.

uređeno: od Borbena7
Dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija