Jump to content

Upravitelj negira curenje krova


Damaiondie

Preporučene objave

Stara stambena zgrada u kojoj sam novi suvlasnik ima na sjevernoj strani kosi krov pod crijepom, a na juznoj gotovo ravni. Pola juznog krova je prije par godina sanirano zbog curenja, a "moja" polovica je pod salonitom. Tavan iznad mog potkrovnog stana ima krovni prozor koji je zajednicki, krovni prozori u stanovima nisu. 
Prilikom skidanja tapeta otkrila sam crnu plijesan na kosom dijelu stropa uz sve grede i na vanjskom zidu ispod. Isto sam odmah pismeno (mailom) prijavila predstavniku suvlasnika i upravitelju koji je poslao referenticu na uvid. Prilikom uvida stana ustanovljeno je da se na tavan iznad mog stana ne moze bez ljestvi i da ce referentica dovesti majstora da pogleda. Za par dana ga je dovela, nije mi se predstavio i dosao je bez ikakve opreme. Kako nije ponio ljestve, popeo se na tavan iznad susjedovog stana i preko "susjedovog" obnovljenog krova smo on i ja otisli na gotovo ravni krov iznad mog stana. Referentica se nije penjala na krov. Majstor je zakljucio da je krov prestrm da bi se spustao na kriticni dio (sjeverni prekriven crijepom) i na krov je bacio pogled kroz moj krovni prozor popevsi se na pec. Iscupao je pajserom (mojim, on nije ponio nikakvu opremu) osb plocu s kosog dijela stropa.
Zakljucak koji mi je referentica poslala na mail (nije u pdf-u ili bilo cemu sa logom upravitelja, potpisom, ne izgleda kao sto bi sluzbeni zapisnik trebao izgledati) je da je rijec o kondenzaciji i da je krov ispravan. Pise mi da je izvrsen pregled krova i tavanskih krovnih prozora (a samo je 1 na mojoj strani, na drugu ne da ona nije isla, vec nitko nije isao) i da je sve ispravno i da moram staviti vunu na grede da sprijecim kondenzaciju.

Nekoliko dana poslije usred kise na mjestu gdje je iscupao osb plocu krov je procurio i to na ocigled i to po parketu. Sve sam poslikala i poslala referentici koja mi nista nije odgovorila. Kad sam se opet zatekla u stanu usred kise, pogledala sam tavanski dio kroz stropni otvor u kupaonici i vidjela mokre grede, letve i razni mokri otpad. Sve sam poslikala i poslala i njoj i upravitelju mail sa informacijama o tome da mi je opet procurilo i da je jasno vidljivo na tavanu da krov curi. Opet mi niti ona niti Upravitelj nisu odgovorili. 

Danas je padala lagana kisica nekih 10 min i meni je po glavi padala kisa dok sam bila u kupaonici (kroz stropni otvor koji se nalazi direktno pod zajednickim tavanskim prozorom)! 

Za 5 dana mi dolaze majstori postavljati knauf i vunu u tu sobu koja je pod kosim dijelom krova. 

1. Smijem li nastaviti s radovima? 
2. Tko odgovara kad mi novi knauf i vunu unisti kisa?
   Isto sam pitanje postavila i Upravitelju, nisam dobila odgovor
3. Treba li sanacija plijesni na zidovima ici iz pricuve ili mozda iz osiguranja?
4. Tko treba sanirati osb plocu koju je iscupao majstor kojeg je dovela?
5. Ako pozovem sudskog vjestaka o vlastitom trosku, imam li pravo od Upravitelja zahtjevati povrat troskova ukoliko vjestacenje pokaze da krov nije ispravan?
6. Ili trebam traziti povrat iz pricuve koju pak ja placam pa opet ispada da sudjelujem u troskovima?
7. Koji je rok do kad mi upravitelj mora odgovoriti na mail?
8. Da li da mu posaljem prepruceno pismo s opisom problematike?
9. Sto ako mi nikad ne odgovore? 

Molim da mi ne savjetujete da napravim sastanak i da trazim promjenu upravitelja jer su suvlasnici prije par godina presli k ovome jer nisu bili zadovoljni prijasnjim i sigurno nece opet mijenjati upravitelja. Mislim da ni ne mogu jer su digli kredit kod tog istog upravitelja za sanaciju ove polovice 'ravnog' krova.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, da li imate predstavnika suvlasnika?

Pošto se radi o hitnoj intervenciji, propuštanju krova i popravku istog, obratite se njemu kako bi on od Upravitelja mogao zatražiti da se krov hitno sanira, ponavljam, propuštanje krova predstavlja hitnu intervenciju i hitni popravak istog, naravno, iz zajedničke pričuve...

Ako bi se oglušili i nebi popravili oštećenje na krovu, jedino Vam preostaje isto popraviti svojim vlastitim sredstvima, te nakon toga, sudskim putem, tražiti od svih suvlasnika, refundaciju (povratak) Vaših uloženih sredstava (troškova)...

Nikada se nikome nemojte e-mailom obraćati za takve stvari (probleme), već "klasičnim" pismenim putem sa povratnicom, a koji Vam kasnije mogu poslužiti kao dokaz...

Što se tiče Vašeg postavljanja knaufa i vune, moj savjet Vam je da to ne postavljate dok se ne izvrši popravak krova, jer je to Vaš rizik i pitanje je da li bi Vam priznali oštećenje koje bi, nedaj bože, nastalo poslije postavljanja knaufa, a prije popravka krova, jer ste svjesno preuzeli taj rizik (postavili knauf i vunu) iako ste znali da, radi propuštanja krova, postoji mogućnost nastanka oštećenja na istom...

 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, Željac047 je napisao:

Poštovana, da li imate predstavnika suvlasnika?

Postovani Željac,
Imamo, ne zanima ga popravak krova, pokusava me zastrasivanjem uvjeriti da to sama moram financirati.
I prije nego pitate, ne mozemo ga smjeniti jer on i njegovi roditelji i sestra drze vecinu u zgradi.
 

, Željac047 je napisao:

Nikada se nikome nemojte e-mailom obraćati za takve stvari (probleme), već "klasičnim" pismenim putem sa povratnicom, a koji Vam kasnije mogu poslužiti kao dokaz...

Poslala sam im pismeno s povratnicom, na mail sam primila reply u kojem nesto trkeljaju, ali ne i odgovore na konkretna i numerirana pitanja. 
Koji je zakonski rok da mi odgovore i gdje to mogu provjeriti? Da li se na Upravitelja odnosi Zakon o zastiti potrosaca (NN 41/2014, cl. 10, st. 5) da mi moraju odgovoriti u roku od 15 dana? I sto napraviti sad buduci da mi nisu odgovorili niti na jedno pitanje.
Upravitelja ne mozemo promjeniti jer je za ostatak krova kod njih dignut kredit (dok ja jos nisam bila suvlasnik) koji se jos otplacuje, a vecina tj. predstavnik i njegovi ne bi na to pristali.

U tom pismenom dopisu Upravitelju navela sam otkrice velike pukotine u vanjskom nosivom zidu i trazila da netko hitno izade na teren to pogledati, no u dopisu koji su mi poslali se nigdje ne doticu te pukotine. 
Sto napraviti? Kome se jos mogu obratiti? 

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Damaiondie je napisao:

U tom pismenom dopisu Upravitelju navela sam otkrice velike pukotine u vanjskom nosivom zidu i trazila da netko hitno izade na teren to pogledati, no u dopisu koji su mi poslali se nigdje ne doticu te pukotine. 
Sto napraviti?

Ovdje se radi o oštećenju koje ugrožava sve suvlasnike, tako da osim ovakvog pismenog zahtjeva upravitelju, možete tražiti i od Građevinske inspekcije da pregleda Vaš objekt i da naloži upravitelju obaveznu sanaciju, jer očigledno isti zanemaruje svoje obveze tj. da je dužan voditi zgradu na način da osigurava sigurnost, funkcionalnost te da štiti interes svih suvlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovdje se radi o oštećenju koje ugrožava sve suvlasnike, tako da osim ovakvog pismenog zahtjeva upravitelju, možete tražiti i od Građevinske inspekcije da pregleda Vaš objekt i da naloži upravitelju obaveznu sanaciju, jer očigledno isti zanemaruje svoje obveze tj. da je dužan voditi zgradu na način da osigurava sigurnost, funkcionalnost te da štiti interes svih suvlasnika.

Hvala Vam na brzom odgovoru!
Prije ovog posta poslala sam mail gradevinskoj inspekciji i pitala ih kome da se obratim. Ukoliko ni od njih ne dobijem smisleni odgovor, ponovo cu Vam se obratiti za pomoc.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija