Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

bingbing

tv,internet,tel pretplata i zastara + GDPR

Preporučene objave

htio sam obnoviti tj. produziti ugovor kod jednog domaceg providera te uzeti dodatno neki tv aparat što nude na akciji, računi uredno placeni itd.. no prilikom pokušaja obnove obavještavaju me da imam dugovanja za neke račune iz 2014-te godine !!?? opomene za to nisam dobio, nikakav ovrha niti sudsko rješenje nije stiglo da ne velim da sam vec x godina kod tog istog providera... Koliko sam shvatio zastara na takve račune nastupa nakon 1god. ukoliko ništa nije pokrenuto po tom pitanju. Mene zanima kako se pozvati na zastaru te me također zanima da li temeljem GDPR-a mogu tražiti da se ti podaci uklone iz sustava s obzirom da ukoliko dobro tumačim prema zakonu nastala zastara(1god) na ta potraživanja...

Uređeno od bingbing

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Zastara je nastupila ukoliko nisu pravodobno pokrenuli ovršni postupak. Tražite ih službeno očitovanje, za koje račune točno dugujete i da Vam specificiraju ukupnu tražbinu, te za podmirenje kome se trebate javiti. Ukoliko su pokrenuli ovršni postupak, tada će Vam u toj specifikaciji uz glavnicu i kamate navesti i dodatne troškove koji nastaju pokretanjem ovršnog postupka, tako da ćete saznati više. Naravno, ukoliko nije pokrenut ovršni postupak onda je sve ovo pod zastarom. 

Podijeli ovu objavu

Dobio informaciju, naveli neke mjesece iz 2014-te koji navodno nisu podmireni, kako se sada pozvati na zastaru s obzirom da nista nije niti pokrenuto te da troskove uklone iz evidencije?

"Budući da za isto nije pokrenuta prisilna naplata ta aktivaciju nove usluge navedeni iznos potrebno je podmiriti u cijelosti.U svrhu dodatnog pojašnjenja ističemo kako je isto navedeno u Općim uvjetima poslovanja."

Uređeno od bingbing

Podijeli ovu objavu

Prije 9 minuta, bingbing je napisao:

Dobio informaciju, naveli neke mjesece iz 2014-te koji navodno nisu podmireni, kako se sada pozvati na zastaru s obzirom da nista nije niti pokrenuto te da troskove uklone iz evidencije?

U tom slučaju, pismeno se pozovite da je za predmetno dugovanja prema Zakonu o obveznim odnosima, nastupila zastara potraživanja. Zatim navedite, da gubitkom njihovog prava na potraživanje, gube i pravo da Vas nazivaju dužnikom, te da zahtijevate da Vas se briše sa liste dužnika

Podijeli ovu objavu

Ne bude to bas tako islo, operater ne moze pokrenuti prisilnu naplatu ali moze uskratiti prodati proizvod dok se ne naplati. Nema tog zakona koji obavezuje da operater MORA prodati proizvod

Podijeli ovu objavu

Prije 6 minuta, penava je napisao:

Ne bude to bas tako islo, operater ne moze pokrenuti prisilnu naplatu ali moze uskratiti prodati proizvod dok se ne naplati. Nema tog zakona koji obavezuje da operater MORA prodati proizvod

Ovakvim postupanjem sam sebi čini dvostruku štetu. Prvo, jer je svojom pasivnošću doveo do toga da mu dug ˝padne˝ pod zastarom, a potom svojom slobodnom voljom da zbog takvog duga ne želi prodati svoj drugi proizvod, odnosno sam sebe uskraćuje i za prodaju.

Uređeno od Borbena7
ispravak

Podijeli ovu objavu

Također, znam i korisnike koji nakon ovakvog iskustva, ne samo da odustanu od kupnje uskraćene usluge/proizvoda, već ili pričekaju istek postojećih ugovornih obveza ili bez zadrške odmah traže raskid aktivnog ugovora kojeg imaju kod takvog operatera, i potom odlaze kod konkurencijskih operatera. Tako da im je upitna učinkovitost ovakvog postupanja prema korisnicima, jer realno njihov je propust.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Ivandrago

Postovani
        Od 2014 godine sam maltretiran od strane raznih utjerivaca dugova. Od 2012 zivim i radim u inozemstvu gdje sam otisao trbuhom za kruhom - nazalost raznim nedacama sam bio primoran napustiti domovinu i obitelj. Dug za koji sam proganjan je po nedozvoljenom minusu od jedne hrv banke. Nikad nisam trazio da mi odobre minus po racunima. A kad sam usao u tada dozvoljeni minus, vec nakon mjesec dana je postao “nedozvoljeni” tako da su odmah poceli naplacivati dodatne triskove, kamate... Dug se od 2012 povecavao i povecavao. Nisam ga placao jer nisam bio u mogucnosti i napustio sam hevatsku. Od 2012 niti jednom vise nisam pristupao bankovnim racunima u hrv tako da neznam tocan dan blokade rn. 2014 razni itkupljivaci su poceli slati pisma, uplatnice te zvati i maltretirati moju obitelj. Prijetiti se ovrhom... Posljednje pismo sam dobio 1.10.2018 gdje ponovno potrazuju “x” iznos uvecan za kamate i troskove te se prijete ovrhom. Sto ja mogu uciniti po tom pitanju i dali postoji kakva zastara po toj trazbini koja je po meni izlihvarena na neposten nacin. Do sad niti jednom nisam primio na adresu rijesenje o ovrsi.   S postovanjem Ivan    
    • objavio Ruby_Danderfluff
      https://www.ictbusiness.info/vijesti/krenule-gdpr-iznude?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=tjedni

ICT Business portal javlja kako su u Hrvatskoj i zemljama regije zlonamjerni pojedinci počeli upotrebljavati Opću uredbu o zaštiti osobnih podataka kao sredstvo zastrašivanja i iznude, jer prijete prijavom AZOP-u za svako kršenje GDPR-a, ukoliko prekršitelj ne ispuni neke njihove zahtjeve.
      Do ovog teksta, nije mi palo ni na pamet da se na ovaj način može zlorabiti propis, ali s obzirom na vrlo visoke zaprijećene kazne, to zapravo i ne čudi.
    • objavio čarko
      Poštovanje!
      Započeo sam email korespondenciju jednom agencijom glede posla. Agencija radi za poslodavca i funkcionira kao posrednik pri zapošljavanju, odnosno agenciju plaćaju kompanije koje traže mene kao mogućeg radnika. Moje pitanje je glede Opće uredba o zaštiti podataka (GDPR).
      Zamolio sam agenciju da me spoji s nekim od osoba koje su bile u istoj situaciji kao i ja, odnosno s osobom koja im se javila za istu poziciju kao i ja i s kojom su ostvarili uspješnu kooperaciju. Odgovorili su mi da mi ne smiju odavati podatke osoba unutar svojeg sistema, uslijed stupanja na snagu GDRP-a.
      Međutim, ja sam predložio da oni samo proslijede takvim osobama moj email (naglasio sam da im izričito dajem privolu za to) kako bi ima samo predložili da se jave na svoju ruku ako žele podijeliti svoje pozitivno iskustvo s agencijom. Opet sam dobio odgovor da oni ne mogu ništa, odnosno da ne mogu dijeliti niti moje podatke prije nego ja ispunim neki GDPR obrazac i pismenu aplikaciju za agenciju. Ovo mi se čini nerazumnim.
      Naime, želim izbjeći ispunjavati bilo kakav obrazac i aplikaciju prije nego se dodatno uvjerim u vjerodostojnost agencije, odnosno dobim neku preporuku osobe koja je radila s agencijom (među ostalim stoga što pismena aplikacija od mene traži da odam masu osobnih podataka). Stoga bih volio znati da li me možda žele izmanipulirati tako da čim prije samo ispunim aplikaciju i lažu me da ne mogu dijeliti moje podatke!
      Kako god da bilo, moje pitanje je, da li agencija zaista ne smije dijeliti moje podatke bez ispunjavanja nekakvog obrasca unatoč tome što sam izravno dao privolu preko maila da slobodno podijele moje ime i mail u opisanu svrhu?
      Ako to što agencija priča nije istina (ako smiju podjeliti moje ime i mail ali ne žele) da li bi mi netko konkretno mogao reći koja odredba kojeg propisa to dozvoljava kako bi se argumentirano suočio s njima po tom pitanju.
      (o.p. Izvinjavam se ako sam pogriješio pri odabiru područja prava, obzirom da se radi o zapošljavanju ova sekcija mi se činila najlogičnijom)

Hvala!

• objavio Puslica
      Poštovani,
      imam dugovanja za koje je prošlo i više od 10 godina od pravomoćne presude i donešenog ovršnog naloga. Predmeti se sve ove godine nisu "dirali" (osim onog koji se trenutno naplaćuje).
      Zanima me kako da napišem zahtjev za otpis duga zbog zastare, postoji li neki obrazac koji se ispunjava, što treba pisati ?

Hvala unaprijed,

LP
    • objavio arttakt
      Poštovani,
      dobila sam opomenu za dug za članstvo u jednoj hrvatskoj strukovnoj komori, za koji jedan dio duga je stariji od 5 godina. Zanima me, mogu li se za taj dio duga (starijeg od 5 godina) pozvati na zastaru potraživanja i ako mogu temeljem kojeg zakona i članka?
      molim odgovor čim prije,
      zahvaljujem
  • Online korisnici