Jump to content
  1. drot13

drot13

• Similar Content

• objavio Ruby_Danderfluff
      https://www.ictbusiness.info/vijesti/krenule-gdpr-iznude?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=tjedni

ICT Business portal javlja kako su u Hrvatskoj i zemljama regije zlonamjerni pojedinci počeli upotrebljavati Opću uredbu o zaštiti osobnih podataka kao sredstvo zastrašivanja i iznude, jer prijete prijavom AZOP-u za svako kršenje GDPR-a, ukoliko prekršitelj ne ispuni neke njihove zahtjeve.
      Do ovog teksta, nije mi palo ni na pamet da se na ovaj način može zlorabiti propis, ali s obzirom na vrlo visoke zaprijećene kazne, to zapravo i ne čudi.
    • objavio čarko
      Poštovanje!
      Započeo sam email korespondenciju jednom agencijom glede posla. Agencija radi za poslodavca i funkcionira kao posrednik pri zapošljavanju, odnosno agenciju plaćaju kompanije koje traže mene kao mogućeg radnika. Moje pitanje je glede Opće uredba o zaštiti podataka (GDPR).
      Zamolio sam agenciju da me spoji s nekim od osoba koje su bile u istoj situaciji kao i ja, odnosno s osobom koja im se javila za istu poziciju kao i ja i s kojom su ostvarili uspješnu kooperaciju. Odgovorili su mi da mi ne smiju odavati podatke osoba unutar svojeg sistema, uslijed stupanja na snagu GDRP-a.
      Međutim, ja sam predložio da oni samo proslijede takvim osobama moj email (naglasio sam da im izričito dajem privolu za to) kako bi ima samo predložili da se jave na svoju ruku ako žele podijeliti svoje pozitivno iskustvo s agencijom. Opet sam dobio odgovor da oni ne mogu ništa, odnosno da ne mogu dijeliti niti moje podatke prije nego ja ispunim neki GDPR obrazac i pismenu aplikaciju za agenciju. Ovo mi se čini nerazumnim.
      Naime, želim izbjeći ispunjavati bilo kakav obrazac i aplikaciju prije nego se dodatno uvjerim u vjerodostojnost agencije, odnosno dobim neku preporuku osobe koja je radila s agencijom (među ostalim stoga što pismena aplikacija od mene traži da odam masu osobnih podataka). Stoga bih volio znati da li me možda žele izmanipulirati tako da čim prije samo ispunim aplikaciju i lažu me da ne mogu dijeliti moje podatke!
      Kako god da bilo, moje pitanje je, da li agencija zaista ne smije dijeliti moje podatke bez ispunjavanja nekakvog obrasca unatoč tome što sam izravno dao privolu preko maila da slobodno podijele moje ime i mail u opisanu svrhu?
      Ako to što agencija priča nije istina (ako smiju podjeliti moje ime i mail ali ne žele) da li bi mi netko konkretno mogao reći koja odredba kojeg propisa to dozvoljava kako bi se argumentirano suočio s njima po tom pitanju.
      (o.p. Izvinjavam se ako sam pogriješio pri odabiru područja prava, obzirom da se radi o zapošljavanju ova sekcija mi se činila najlogičnijom)

Hvala!

• objavio Puslica
      Poštovani,
      imam dugovanja za koje je prošlo i više od 10 godina od pravomoćne presude i donešenog ovršnog naloga. Predmeti se sve ove godine nisu "dirali" (osim onog koji se trenutno naplaćuje).
      Zanima me kako da napišem zahtjev za otpis duga zbog zastare, postoji li neki obrazac koji se ispunjava, što treba pisati ?

Hvala unaprijed,

LP
    • objavio arttakt
      Poštovani,
      dobila sam opomenu za dug za članstvo u jednoj hrvatskoj strukovnoj komori, za koji jedan dio duga je stariji od 5 godina. Zanima me, mogu li se za taj dio duga (starijeg od 5 godina) pozvati na zastaru potraživanja i ako mogu temeljem kojeg zakona i članka?
      molim odgovor čim prije,
      zahvaljujem
    • objavio raceblue
      Ovrhovoditelj je Hrvatski Telekom d.d. Ovršenik je tvrtka d.o.o.
      21. 12. 2010. Javnobilježnički ured šalje ovršni prijedlog.
      Na rješenju o ovrsi od strane istog bilježničkog ureda piše da je rješenje pravomoćno i ovršno 28. 4. 2011.
      9. 3. 2018. (nakon skoro 7 godina!) Odvjetničko društvo koje zastupa HT dostavlja Fini pravomoćno rješenje o ovrsi.
      Nisam bio upoznat s dugovanjem, odnosno za ovrhu sam saznao tek 23. 3. 2018. kada sam na Fini zatražio presliku rješenja.
      Kontaktirao sam javnobilježnički ured kako bih dobio uvid u spis i provjerio jesu li pokušali uredno izvršiti dostavu. Javnobilježnički ured više nema spis i nije ga u mogućnosti dati na uvid.
      Pitanje: Kome šaljem Zahtjev za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti rješenja? (Javnobilježičkom uredu?)
  • Online korisnici