Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

DiAnA30

Pokrenuta naplata ovrhe - a sve dospjele tražbine plaćene

Preporučene objave

Poštovani,

dobila sam prijedlog ovršnog postupka za 2 neplaćena VIP računa iz 2017 g. u iznosu od 160,00 kn, prije toga nisam primila nikakvu opomenu, a račune sam očito zaboravila platiti. Odmah po primitku prijedloga ovršnog postupka, u svibnju 2018.,  uplatila sam iznos od 240 kn, dakle dug za VIP + troškovi prijedloga ovršnog postupka. Danas saznam da je blokiran moj tekući račun radi duga prema VIPU u iznosu od 750 kn. Dakle moj tzv. dug + njihove sve moguće naknade. 

Molim Vas za povratnu informaciju što činiti. Prosljedila sam potvrdu uplate iz svibnja na VIP i javnobilježnički ured i sad čekam odgovor. No, moj je račun i dalje blokiran. Također, djelatnica iz Fine je rekla da je presuda nepravomoćna, štogod to značilo obzirom na blokadu.

Jesam li ja odmah nakon uplate trebala nekome što poslati kao potvrdu plaćanja? Nije mi jasno kako se to dogodilo?

Unaprijed hvala na odgovoru,

Dijana

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Po primitku rješenja o ovrsi može se uopće ne reagirati, uložiti prigovor ili platiti dug. Vi ste odabrali ovo posljednje, ali posao niste odradili do kraja. Kad ste platili dug, trebali ste podnesak (u kojem tražite obustavu postupka, jer je dug podmiren) i potvrdu o uplati, dostaviti javnom bilježniku. Kako ste propustili napraviti učinjeno, sada ste blokirani.

To da je presuda nepravomoćna i da je kao takva zavedena na naplatu na Fini, je nemoguće. Jeste sigurni da se radi baš o istoj tražbini (isti poslovni broj rješenja o ovrsi javnog bilježnika za koji ste dug platili) tj. da Vas nije blokirao netko drugi? 

Podijeli ovu objavu

Da, djelatnica mi je iščitala detalje obustave, radi se točno o tome. Nisam znala da ja moram dalje nešto poduzimati osim uplate. Je li takva uputa trebala stajati u prijedlogu o ovrsi?

Dakle oni imaju zakonski temelj mene ovršiti za 750,00 kn bez obzira na uplatu jer nisam poslala kopiju uplate?

Puno Vam hvala na trudu

Podijeli ovu objavu

Nije trebala biti posebno naglašena uputa za ovako postupanje.  Ne smiju Vas dva puta ovršiti na temelju iste tražbine. Možete li poslikati rješenje o ovrsi i uplatnicu (zaštitite pri tome ime i prezime, te poslovni broj spisa).

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio bela-12
      Lijepi pozdrav, molila bih nekoga dobrog srca da mi pomogne razjasniti izreku presude, napisala sam što kraće sam mogla..nisam sigurna šta je i da li trebam ulagati žalbu ili ne? Rok je do sutra, pa još jednom molim za pomoć (Niti povezanost napisanih iznosa mi nije jasna kao ni krajnja odluka suda) Presuda je sa općinskog građanskog suda i ima 3. točke i obrazloženje.
      Ukratko.. 
      I. Održava se na snazi platni nalog sadržan u rješenju o ovrsi br. xxxxxx izdanom po javnom bilježniku xxxxx,
      u dijelu pod točkom 1. kojim je naloženo tuženiku isplatiti tužitelju iznos 1253,04 kn sa zateznim kamatama ( na dalje detaljno opisano) u roku od 8 dana.
      II. Ukida se platni nalog sadržan u rješenju o ovrsi br. xxxxxx izdanom po javnom bilježniku xxxxx u dijelu pod točkom 1. kojim je naloženo isplatiti 
      tužitelju iznos od 922,16 kn, te trošak postupka u iznosu od 416,00 kn.
      III. Nalaže se tuženiku naknaditi tužitelju trošak postupka u iznosu od 1020,85 kn, u roku od 8 dana.

U obrazloženju stoji i ovo prije izreke.
      Međutim, tužitelj tijekom postupka nije dostavio zahtjev za zasnivanjem pretplatničkog odnosa niti bilo kakve druge dokaze iz kojih bi bilo vidljivo kad je točno sklopljen ugovor između stranaka,
      niti je dokazao da su stranke uopće ugovorile obvezno trajanje pretplatničkog odnosa. Stoga nema elemenata niti za zaključak da je predmetni ugovor prijevremeno raskinut,
      te je već zbog toga valjalo odbiti zahtjev tužitelja za isplatom iznosa od 899,99 kn s pripadajućim kamatama.........
      Osim toga tužitelj nije dokazao niti visinu te naknade imajući u vidu odredbu čl...........
      Slijedom svega navedenoga, odlučeno je kao u izreci.
      Odluka o parničnom trošku temelji se na odredbama čl. 154. st. 2 ZPP i čl. 155. ZPP.
      Sada ovdje navodi koji troškovi su priznati tužitelju.
      Među ostalim i ovo - Razmjerno uspjehu u sporu od 58% tužitelju je priznat parnični trošak u iznosu od 1020,85 kn (isti iznos se navodi u točki 3.)
    • objavio Legalis12345678
      Lijepi pozdrav,
      Imam 2 ovrhe nad nekretninama koje bi htio isplatiti u cijelosti.
      Kakav je postupak ukoliko jedan od ovrhovoditelja nije zainteresiran za razgovor / isplatu, već bi htio iz x razloga da nekretnine završe na "bubnju"?

• objavio Ivandrago

Postovani
        Od 2014 godine sam maltretiran od strane raznih utjerivaca dugova. Od 2012 zivim i radim u inozemstvu gdje sam otisao trbuhom za kruhom - nazalost raznim nedacama sam bio primoran napustiti domovinu i obitelj. Dug za koji sam proganjan je po nedozvoljenom minusu od jedne hrv banke. Nikad nisam trazio da mi odobre minus po racunima. A kad sam usao u tada dozvoljeni minus, vec nakon mjesec dana je postao “nedozvoljeni” tako da su odmah poceli naplacivati dodatne triskove, kamate... Dug se od 2012 povecavao i povecavao. Nisam ga placao jer nisam bio u mogucnosti i napustio sam hevatsku. Od 2012 niti jednom vise nisam pristupao bankovnim racunima u hrv tako da neznam tocan dan blokade rn. 2014 razni itkupljivaci su poceli slati pisma, uplatnice te zvati i maltretirati moju obitelj. Prijetiti se ovrhom... Posljednje pismo sam dobio 1.10.2018 gdje ponovno potrazuju “x” iznos uvecan za kamate i troskove te se prijete ovrhom. Sto ja mogu uciniti po tom pitanju i dali postoji kakva zastara po toj trazbini koja je po meni izlihvarena na neposten nacin. Do sad niti jednom nisam primio na adresu rijesenje o ovrsi.   S postovanjem Ivan    
    • objavio zbunjen22
      Poštovanje, 
      U sljedećoj sam situaciji:
      Imam nekretninu nad kojom postoji više ovrha.
      Mislio sam predmetnu prodati na način da uzmem nekakva pisma namjere ili izjave od svih ovrhovoditelja, i da će eventualni kupac prilikom kupnje predmetne nekretnine isplatiti svima moj dug u cijelosti, a meni ono što ostane (kao prilikom kupnje nekretnine s više vlasnika).
      Ovrhovoditelji ne žele takvu kombinaciju, nego zahtjevaju isplatu - što je s moje strane nemoguće prije prodaje (krediti, posudbe, ...).
      Postoji li nekakva kombinacija koja mi je promakla da se ovo riješi, osim da se ide na dražbu i onda predmetna nekretnina proda za pretpostavljam  dosta umanjenu cijenu od koje je pitanje da li će se sve riješiti, a gotovo sigurno da meni neće ništa ostati?
      Puno hvala unaprijed.
    • objavio adriatic
      Poštovanje
      dužnik sam osiguravajuće kuće kojoj uslijed gubitka posla nisam platio cijeli iznos. Iznos ne poričem no dobio sam poštom ovrhu sa izuzetno visokim troškovima ovrhe (većim nego iznos druge slične ovrhe koju imam). Na iznos duga 1600 Kn dobio sam za platiti troškove ovrhe 1100 Kn. Na drugom sličnom dugovanju dobio sam troškove ovrhe 280 Kn, skoro četiri puta manje.
      Specifikacija:
      Odvjetnički troškovi (sastavljanje prijedloga) - 312.00 Kn
      Javnobilj. troškovi (nagrada, dostava) - 156.00 Kn
      Predvidivi troškovi (pribava pravom. ovršnosti) - 469.00 Kn
      Javnobilj. troškovi - 95.00 Kn
      Dostava pravomoć. rješenja - 19.00
      Molim ljubazno za odgovor, da li je država dala pravnu mogućnost za toliku razliku u cijeni sličnih ovrha sličnog iznosa dugovanja. Da li sam obavezan platiti sve troškove navedene ovrhe koji iznose 70% dugovanja ili imam prave osnove osporiti iznos. Nisam u materijalnoj situaciji da mi ta razlika ne predstavlja problem.
      Zahvaljujem na odgovoru.

• Online korisnici