Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

DiAnA30

Pokrenuta naplata ovrhe - a sve dospjele tražbine plaćene

Preporučene objave

Poštovani,

dobila sam prijedlog ovršnog postupka za 2 neplaćena VIP računa iz 2017 g. u iznosu od 160,00 kn, prije toga nisam primila nikakvu opomenu, a račune sam očito zaboravila platiti. Odmah po primitku prijedloga ovršnog postupka, u svibnju 2018.,  uplatila sam iznos od 240 kn, dakle dug za VIP + troškovi prijedloga ovršnog postupka. Danas saznam da je blokiran moj tekući račun radi duga prema VIPU u iznosu od 750 kn. Dakle moj tzv. dug + njihove sve moguće naknade. 

Molim Vas za povratnu informaciju što činiti. Prosljedila sam potvrdu uplate iz svibnja na VIP i javnobilježnički ured i sad čekam odgovor. No, moj je račun i dalje blokiran. Također, djelatnica iz Fine je rekla da je presuda nepravomoćna, štogod to značilo obzirom na blokadu.

Jesam li ja odmah nakon uplate trebala nekome što poslati kao potvrdu plaćanja? Nije mi jasno kako se to dogodilo?

Unaprijed hvala na odgovoru,

Dijana

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Po primitku rješenja o ovrsi može se uopće ne reagirati, uložiti prigovor ili platiti dug. Vi ste odabrali ovo posljednje, ali posao niste odradili do kraja. Kad ste platili dug, trebali ste podnesak (u kojem tražite obustavu postupka, jer je dug podmiren) i potvrdu o uplati, dostaviti javnom bilježniku. Kako ste propustili napraviti učinjeno, sada ste blokirani.

To da je presuda nepravomoćna i da je kao takva zavedena na naplatu na Fini, je nemoguće. Jeste sigurni da se radi baš o istoj tražbini (isti poslovni broj rješenja o ovrsi javnog bilježnika za koji ste dug platili) tj. da Vas nije blokirao netko drugi? 

Podijeli ovu objavu

Da, djelatnica mi je iščitala detalje obustave, radi se točno o tome. Nisam znala da ja moram dalje nešto poduzimati osim uplate. Je li takva uputa trebala stajati u prijedlogu o ovrsi?

Dakle oni imaju zakonski temelj mene ovršiti za 750,00 kn bez obzira na uplatu jer nisam poslala kopiju uplate?

Puno Vam hvala na trudu

Podijeli ovu objavu

Nije trebala biti posebno naglašena uputa za ovako postupanje.  Ne smiju Vas dva puta ovršiti na temelju iste tražbine. Možete li poslikati rješenje o ovrsi i uplatnicu (zaštitite pri tome ime i prezime, te poslovni broj spisa).

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Monika1011
      Pozdrav!
      Nadam se da ce mi netko moci pomoci jer nigdje nisam nasla odg..
      Naime,prosli tjedan sam primila naknadu za nezaposlene na tekuci racun a racun je blokiran..fina mi nije dirala te novce..
      Zanima me slijedece;
      1.Dali postoji mogucnost da dodem do tih novaca s obzirom da ih oni ne smiju dirat?
      2.Na koji nacin mogu napraviti da oni uzmu te novce za zatvorit dio ovrhe ukoliko nikako nemogu doci do njih?

Hvala unaprijed
    • objavio Karadjija
      Pozdrav svima...
      Molim vas da se što više ljudi uključi u ovu raspravu i daju se doista realna, konkretna iskustva o provođenju ovrhe ako je čovjek ovršen u Hrvatskoj a odseli u Novi Zeland, Austriju, Irsku, Njemačku.....
      Naime, lome se tipkovnice i koplja zadnjih par godina vezano za blokade računa od strane banaka, agencija za naplatu i slično, i svi pišu jedno te isto: da se može ovršiti ljude vani, posebno npr u eu preko europskog ovrsnog naloga itd... Ali mene zanima u praksi- koliko agencija, banaka itd se odlucuje na takav potez, dali covjek ako se trajno odjavi iz hr i ne daje imnaravno kontakte o sebi onda ga teže nađu, dali realno i sudovi npr u njemackoj il austriji mogu odhebat vjerovnika iz HR?? Isto tako taj novi ovrsni zakon- kao biljeznici ce biti pomoćnici sudova ali svejedno će oni biti ti čije će isprave sud priznavati kao a vani se  javnobiljezničke isprave ne priznaju...?!! Uglavnom sve je to rekla kazala i realno nitko previse nije konkretno od ljudi rekao oko blokada u inozemstvu.
      Hvala
    • objavio ds1989
      Pozdrav svima, nova sam ovdje i ne snalazim se baš ako je već bila ova tema. ali trebam pomoć. Imam dug od zagrebačke banke koji je otkupio sveaekonomi. Oni su uzimali trećinu plaće kad sam radila, budući da sam ostala bez posla. stalno su me zvali i budući da ne radim vec 2 godine nisu ništa skinuli. ovrha mi se maknula ljetos kad je bilo ono brisanje ovrha, ali dug i dalje stoji. danas su me zvali i govore da ako ne platim do srijede barem 200kn da ce slati na sud i da će mi doći sudski ovrsitelj. ja nemam ništa na sebi ali me strah da ne uzmu stvari iz kuće u kojoj sam na stanu. radi duga od 6000kn. molim vas da mi pojasnite malo. bojim se. hvala unaprijed. 
    • objavio mario9444
      zanima me ako postoji rješenje županijskog suda za iseljenje i predaju u posjed dotičnog gradskog stana u roku od 15 dana od primitka rješenja..koji je postupak da grad deložira stanara i koliko otprilike to traje vremenski od dana od kada je pravomočna presuda županijskog suda..tj. koliko još bespravni stanar dobiva OTPRILIKE na vremenu????
    • objavio Miamalena
      Postovani.Imam veliku ovrhu na kreditu i par manjih ovrha.Imam zasticena primanja jer primam njegu i invalidninu na dijete.Nemam na sebi nista,samo muz.Recite mi kako dalje da se ponasam.Uplacivala bi mjesecno na racun da mi uzimaju od manjih pa onda kredit jer je zadnji na listi.Mogu li teretiti muza ili uzimaju samo ono sta pripada meni.Voljna sam placati mjesecno ali nisam u mogucnosti bila placati kako su me trazili.
  • Online korisnici