Jump to content

FINA naknada


ana.bab

Preporučene objave

Poštovani,

Molim za savjet vezano uz zahtjev Fina-e za plaćanje naknade za provođenje (stornirane) ovrhe.

Naime, prošle sam godine gubitkom parnice na Kaznenom sudu dobila za platiti 300,00 kn naknade u Državni proračun. Navedeno sam platila koncem kolovoza prošle godine, a ove godine sam slučajno ustanovila da je isti iznos od strane Kaznenog suda (odnosno Državnog odvjetništva) proslijeđen na ovrhu.

Da skratim priču, Odvjetništvo je nakon tri pokušaja uspjelo stornirati zahtjev, međutim Fina ustraje na zahtjevu da platim trošak provođenja ovrhe u iznosu od 170,00 kn. Drska službenica Fina-e na šalteru mi je rekla da je se ne tiču moji problemi oko naplate te da ću ja "to morati podmiriti kad-tad".

Što učiniti po tom pitanju? Da li to platiti pa tužiti (i koga)?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, ana.bab je napisao:

Što učiniti po tom pitanju? Da li to platiti pa tužiti (i koga)?

Najbolje Vam je to platiti.

Ako u vrijeme pokretanja postupka dug nije bio plaćen, nego ste ga platili naknadno, tada nemate pravo na povrat naknade za troškove ovršnog postupka, odnosno ni na trošak naknade Fine. Samo ako je ovrha pokrenuta greškom (u vrijeme pokretanja već ste bili platili), tada se trebate žaliti Državnom odvjetništvu i zahtijevati povrat novca u određeno navedenom roku. Znači trebate tražiti da Vam vrate naknadu koju ste platili Fini, jer su to troškovi koje ste imali zbog pogrešne ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija