Jump to content
igor.gajski

Ovrha PBZ - FINA - sporost sustava

Preporučene objave

Poštovani,

Trebam savjet.

Dana 03.07. kontaktiran sam od strane odjela naplate PBZ-a zbog duga kojeg imam po kreditu. Dogovorili smo da ću cijeli dug podmiriti u petak 06.07. kada mi sjeda plaća.

U petak 06.07. sam uplatio kompletan dug i od 16h kredit je u pretplati za 5kn. Kontaktirao sam odjel naplate PBZ-a i evidentirali su moju uplatu, ali su mi onako usput rekli da su jučer (05.07) poslane zadužnice na Finu.

Poslao sam mail svim referentima naplate u PBZ-u čije mail adrese imam (njih 3) i jedan od njih je pročitao moj mail u subotu 07.07.18.

Nažalost u ponedjeljak negdje iza 10h sam ipak blokiran od strane Fine što znači da dotični iz PBZ-a koji su uredno pročitali moj mail nisu reagirali uopće. Oni kažu da jesu ali u današnjem 21 stoljeću oni takve stvari rade preko pošte...

Pa zar baš nitko nij mogao dići jeb.... slušalicu i nazvat i u Finu i stopirati blokadu mene, supruge i kolege koji su mi sudužnici.

Danas sam bio u Fini i platio da mi izlistaju dokument iz kojeg se vidi da su zaprimili predmet od PBZ-a 07.07. u 08:48.

Naravno naplaćen je iznos tražen po zadužnici, ali su mi isto tako sredstva vraćena danas 11.07. jer nije ni bilo potrebe za blokadu.

Ono što mene muči jer što zbog sporosti sustava i zbog toga što ove u PBZ-u nije briga za nikoga od nas je to da su meni naplaćene naknade od strane Fine u ukupnom iznosu od 267kn, a isto toliko i mojim sudužnicima po kreditu (2 osobe x 267kn).

Što znači da sam u ovom postupku oštećen za ukupno 801kn.

Poslao sam mail-om prigovor u banku i uputili su me u Finu, bio sam danas u Fini i uputili su me u banku...

Klasično ping-pong loptanje s nama, ali i našim novcima.

Zanima me zna li netko mogu li ikako na "legalan" način dobiti povrat svojih novaca ili ne, kome da se više žalim i tko mi u ovakvoj situaciji može pomoći?

Unaprijed hvala na odgovorima.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 12 minuta, igor.gajski je napisao:

Pa zar baš nitko nij mogao dići jeb.... slušalicu i nazvat i u Finu i stopirati blokadu

To se tako ne radi u 21.ome stoljeću. Osim u filmovima...

mogu li ikako na "legalan" način dobiti povrat svojih novaca ili ne

Ne

kome da se više žalim

Kome god hoćete, ali nikakove koristi od toga nećete imati

tko mi u ovakvoj situaciji može pomoći?

Nitko doli sami sebi da ubuduće plaćate sve obveze -> na vrijeme! <-!!

Podijeli ovu objavu

Prije 20 minuta, igor.gajski je napisao:

Zanima me zna li netko mogu li ikako na "legalan" način dobiti povrat svojih novaca ili ne, kome da se više žalim i tko mi u ovakvoj situaciji može pomoći?

Iako je ovo malo nategnuto, jer ste Vi dug platili 6.7., a oni su mimo dogovora 5.7. poslali zadužnice na Finu, i bez obzira kada je Fina zaprimila poštu, uzima se kao datum pokretanja postupka onaj dan kada je PBZ-e predao pismeno na poštu.

Svejedno pokušajte. Pismeno tražite od PBZ-a, da Vam u točno određenom roku vrate cjelokupne troškove koje ste imali na ime naknade za postupanje Fine, jer su to troškovi koje ste imali zbog njihovog pogrešnog i nepravovremenog djelovanja. Pozovite se na to, da je sukladno Vašem dogovoru i u vrijeme pokretanja postupka na Fini Vaš dug bio podmiren, te da je postupak pokrenut njihovom nepažnjom i nepoštivanjem dogovora, i to u odnosu na nepostojeće dugovanje odnosno isključivo njihovom greškom, a što su i sami potvrdili današnjim povratom dvostruko naplaćenog iznosa.

Podijeli ovu objavu

prije 15 sati , wrritteer je napisao:

Ako je dogovor o roku za plaćanje bio telefonom, piši kući propalo..kako ćeš dokazati da ste dogovorili rok za petak 

a ne za srijedu npr ?

Zato uvijek kažem da zaborave telefoniranja i da se prihvate pismenog načina komuniciranja. Usmene kontakte mogu iskoristiti jedino kao korisnu informaciju, ali je opet treba sastaviti u pismeni oblik i poslati drugoj strani na očitovanje.

Međutim, u ovom slučaju postoji jedan bitan detalj, a to nije usmeni dogovor. Pozivanjem na usmeni dogovor služi samo radi izazivanja pritiska, ali je bitno da je 6.7. u cijelosti dugovanje podmireno (upravo sukladno usmenom dogovoru), zatim da je dužnik kontaktirao odjel naplate PBZ-a i da su mu tog 6.7. potvrdili da su evidentirali uplatu i pri tome su mu rekli da su jučer (05.07) poslali zadužnice na Finu, zatim da je dužnik ponovno pravovremeno i to sada pisanim putem (mailom) informirao PBZ-e, da je dug podmiren. Međutim, nitko nije reagirao na njegove obavijesti (usmena i pismena) o podmirenju duga. Nego su posao smatrali obavljenim slanjem pošte na Finu, iako su imali usmeni dogovor odnosno informaciju da će 6.7. dug biti podmiren, zatim su imali informaciju 6.7. da je dug zaista podmiren, te su još imali i pisanu informaciju mailom da je dug podmiren, i nisu poduzeli ništa. Zapravo su nečinjenjem doveli do pogrešnog postupanja Fine (koja je tek 7.7. zaprimila zadužnice), i zbog toga su dužni snositi troškove naknade za nepotrebni rad Fine.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Similar Content

• objavio Brane995
      Poštovani,
      trebam pomoć.
      radi se o Zagrebparking-u naime imao sam ovrhu od njih i ja sam ju podmirio u cijelosti 8.12.16, a FINA mi je isto skinula za tu ovrhu 4.1.2017.
      Ja sam za to saznao sasvim slučajno, jer mi je došao prijedlog za ovrhu 12.12.18. i išao sam provjeriti da to slučajno nisam platio te sam saznao da sam predmet od prije platio dva puta i da sam u pretplati.
      Nakon toga sam ih kontaktirao i oni sami su potvrdili da sam u pretplati pa su me pitali jesam suglasan za predknjižbu sa pretplate na aktualno potaživanje sa čim sam se složio.
      Meni nije jasno da su oni imali preko 1000kn na računu mojih novaca ali su svejedno dugo od 230kn poslali na ovrhu i sada su mi uzeli 450kn.
      Moje pitanje je: Jel ja od njih mogu sada tražiti kamate s obzirom da su imali dvije godine moje novce na računu a da mi nisu niti jednom kontaktirali, a ovo da ne spominjem da su mogli povući 230kn a ne slati na ovrhu.

Hvala unaprijed!
    • objavio Monika1011
      Pozdrav!
      Nadam se da ce mi netko moci pomoci jer nigdje nisam nasla odg..
      Naime,prosli tjedan sam primila naknadu za nezaposlene na tekuci racun a racun je blokiran..fina mi nije dirala te novce..
      Zanima me slijedece;
      1.Dali postoji mogucnost da dodem do tih novaca s obzirom da ih oni ne smiju dirat?
      2.Na koji nacin mogu napraviti da oni uzmu te novce za zatvorit dio ovrhe ukoliko nikako nemogu doci do njih?

Hvala unaprijed
    • objavio Karadjija
      Pozdrav svima...
      Molim vas da se što više ljudi uključi u ovu raspravu i daju se doista realna, konkretna iskustva o provođenju ovrhe ako je čovjek ovršen u Hrvatskoj a odseli u Novi Zeland, Austriju, Irsku, Njemačku.....
      Naime, lome se tipkovnice i koplja zadnjih par godina vezano za blokade računa od strane banaka, agencija za naplatu i slično, i svi pišu jedno te isto: da se može ovršiti ljude vani, posebno npr u eu preko europskog ovrsnog naloga itd... Ali mene zanima u praksi- koliko agencija, banaka itd se odlucuje na takav potez, dali covjek ako se trajno odjavi iz hr i ne daje imnaravno kontakte o sebi onda ga teže nađu, dali realno i sudovi npr u njemackoj il austriji mogu odhebat vjerovnika iz HR?? Isto tako taj novi ovrsni zakon- kao biljeznici ce biti pomoćnici sudova ali svejedno će oni biti ti čije će isprave sud priznavati kao a vani se  javnobiljezničke isprave ne priznaju...?!! Uglavnom sve je to rekla kazala i realno nitko previse nije konkretno od ljudi rekao oko blokada u inozemstvu.
      Hvala
    • objavio ds1989
      Pozdrav svima, nova sam ovdje i ne snalazim se baš ako je već bila ova tema. ali trebam pomoć. Imam dug od zagrebačke banke koji je otkupio sveaekonomi. Oni su uzimali trećinu plaće kad sam radila, budući da sam ostala bez posla. stalno su me zvali i budući da ne radim vec 2 godine nisu ništa skinuli. ovrha mi se maknula ljetos kad je bilo ono brisanje ovrha, ali dug i dalje stoji. danas su me zvali i govore da ako ne platim do srijede barem 200kn da ce slati na sud i da će mi doći sudski ovrsitelj. ja nemam ništa na sebi ali me strah da ne uzmu stvari iz kuće u kojoj sam na stanu. radi duga od 6000kn. molim vas da mi pojasnite malo. bojim se. hvala unaprijed. 
    • objavio mario9444
      zanima me ako postoji rješenje županijskog suda za iseljenje i predaju u posjed dotičnog gradskog stana u roku od 15 dana od primitka rješenja..koji je postupak da grad deložira stanara i koliko otprilike to traje vremenski od dana od kada je pravomočna presuda županijskog suda..tj. koliko još bespravni stanar dobiva OTPRILIKE na vremenu????
  • Online korisnici