Jump to content

Raskid ugovora Amex


KiaraM

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Postovani! Evo imam pitanje, u kolovozu mi je trebao biti raskid ugovora, trebala sam platiti 10 000 kn, platila sam samo 5000 kn, a osoba zaduzena za moj predmet mi je osigurala odgodu da do pocetka rujna platim tih još 5000 kn sto cu i platiti. Recite sto mislite posto reprogrami nisu dozvoljeni ni obrocna otplata da li ce Amex pokretati ovrhu ako cu ja placati svaki mjesec 5000 kn,  nesto sam citala da ce troskovi ovrha od strane odvjetnika biti manji, a mozda i idem raditi u listopadu? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 46 minuta, KiaraM je napisao:

trebala sam platiti 10 000 kn, platila sam samo 5000 kn, a osoba zaduzena za moj predmet mi je osigurala odgodu da do pocetka rujna platim tih još 5000 kn sto cu i platiti

Početak rujna je uskoro, tako da će AMEX svakako pričekati uplatu kao što ste dogovorili u protivnom može raskinuti ugovor, poslati cjeli dug na naplatu i slijedom neplaćanja poslati prijedlog za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ja cu to i platiti, ali me zanima posto ja placam svaki mjesec 4000- 5000 kn, da li ce pokretat ovrhu ili ce mi pruziti mogucnost da se dalje dogovaram s njima,ne znam kakva je praksa. I da li se moze dogovorat s odvjetnikom, a kakve ce to biti promjene da ce troskovi ovrhe biti manji i da ce vjerovnici sami morat pokretat ovrhe, to sam negdje procitala?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, KiaraM je napisao:

placam svaki mjesec 4000- 5000 kn

Ako redovno plaćate taj iznos, smatram da AMEX neće pokretati postupak ovrhe, (vi u stvari plaćate dug) jer pokretanje ovrhe prvotno je njegov trošak, s u slučaju sudskog spora (nakon vašeg prigovora na rješenje o ovrsi) vi bi opet predložili plaćanje na rate kao što je sada slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam pitanje, citam o ovrhama i zanima me, ako mi amex pokrene ovrhu nad nekretninom, ja imam samo 1/3 koju sam dobila nasljedivanjem i to mi je jedina, da li mogu uloziti prigovor zbog toga jer citam da se jedina nekretnina ne moze ovrsit ili da li po novom zakonu  ce to biti moguce?

Hvala!

uređeno: od KiaraM
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, KiaraM je napisao:

Imam pitanje, citam o ovrhama i zanima me, ako mi amex pokrene ovrhu nad nekretninom, ja imam samo 1/3 koju sam dobila nasljedivanjem i to mi je jedina, da li mogu uloziti prigovor zbog toga jer citam da se jedina nekretnina ne moze ovrsit ili da li po novom zakonu  ce to biti moguce?

Možete, u tom slučaju pozovite se na to da nisu ispunjeni posebni uvjeti za određivanje ovrhe na nekretnini prema članku 80. b Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos da Vas pitam, znaci mogu se pozvati na to da mi jedina nekretnina i da je moj otac vecinski vlasnik i da nema gdje drugdje zivjeti, a recite planirala sam i darovati svojoj djeci, ali me strah da ne da zbog Paulijanske tuzbe ne pokrenu kazneni postupak pa se necu moci zaposliti jer sam mag iur. Zanima me koliko cesto u praksi vjerovnici to rade, jer se u poslu nisam susretala sa ovrhama. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, KiaraM je napisao:

Jos da Vas pitam, znaci mogu se pozvati na to da mi jedina nekretnina i da je moj otac vecinski vlasnik i da nema gdje drugdje zivjeti, a recite planirala sam i darovati svojoj djeci, ali me strah da ne da zbog Paulijanske tuzbe ne pokrenu kazneni postupak pa se necu moci zaposliti jer sam mag iur. Zanima me koliko cesto u praksi vjerovnici to rade, jer se u poslu nisam susretala sa ovrhama. Hvala!

Dovoljno je da se pozovete na činjenicu da Vam je to jedina nekretnina i da u njoj živite, a od darovanja Vam u ovom trenutku ionako nema koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija