Jump to content

Smetanje posjeda odluka na zupanski sud a tuzenik radi nova smetanja


omis25

Preporučene objave

Zanima me ako itko ima iskustvo ako je u tijeku zalba na odluke smetanje posjeda i tuzenik i dalje radi smetnju postavljanje novih predmeta da li tuzitelj mora napravit novu tuzbu za tu novu smetnju ili sve sta je postavljeno nakon pocetak tuzbe se mora ukloniti ako odluka postaje pravomocna.

puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Budi te -PRECIZNIJI - Više podataka .

Tko je donio - tu - ODLUKU - Tko se žalio - vi ili druga osoba.

Šta postavlja - da vas ometa - pokredne - nepokretne predmete..itd..itd..

Kakvo pitanje - takav odgovor.!

Što -škrtarite kad tražite savijet..??

10 X sam napisao - ne naplačuju se odgovori niti vaša pitanja.

Kao..da radite - protiv sebe ..sa ovakvim pitanima - ne samo - Vi - večina.

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odluku je donio opcinski sud. Ja sam tuzitelj u ovoj situaciji i ja se zalim na jedan dio odluke uvezi novca a ostalo se slazem sa odlukom i tuzenik se zali. Taj predmet stoji vise od mjesec kod opcinskog suda poslao sam faks da ih pitam zasto nema pomaka.

Tuzenik postavlja nepokretne stvari i ometa put a ja to nemogu da pomaknem. 

Hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, omis25 je napisao:

tuzenik i dalje radi smetnju postavljanje novih predmeta da li tuzitelj mora napravit novu tuzbu za tu novu smetnju

Činjenica da se radi o istovjetnom posjedu koji se ometa od strane tuženog,a imajući u vidu da odluka povodom tužbe radi smetanja posjeda nalaže tuženom uspostavu prijašnjeg posjedovnog stanja,to sam mišljenja da je nova tužba suvišna,ovo posebno iz razloga što se smetanje može ponoviti i nakon pravomočnosti odluke suda,u kojem slučaju nije potrebno novo utuženje,več se na osnovu iste odluke može provesti ovrha,jer dispozitiv odluke suda pored uspostave prijašnjeg posjedovnog stanja obvezuje tuženog i da se uzdrži od svakog budućeg istog ili sličnog smetanja,pod prijetnjom ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija