Jump to content

Ovrha tvrtke koja više ne postoji


STEVICA74

Preporučene objave

Imam pitanje na koje mi do sada nitko nije mogao dati odgovor.Imam jedan od onih lihvarskih kredita i tvrtka koja je zastupala investitora mi je poslala ovrhu na račun i to prilično veliku.Ja sam sudskom nagodbom uspio dogovoriti obročno plaćanje ali ovrha još uvijek stoji.Stvar je u tome da ta tvrtka više ne postoj(od 2013) tj. brisana je iz sudskog registra i ne postoji stečajni upravitelj.Tu ovrhu ne mogu nikako poništiti.U FINI mi je pravnik rekao da kad dodje do naplate,novci će se skidati ali da nikome ne idu,odn. visit će negdje u zraku.Šta napraviti i kome se obratiti.Probao sam kontaktirati tog investitora ali bez uspjeha.Šta napraviti i kome se obratiti.Pomozite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , STEVICA74 je napisao:

Šta napraviti i kome se obratiti

Morate još samo malo pričekati. Sve što ste naveli je točno, radi se o pravnoj praznini, koju se nastoji urediti donošenjem novog Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima.

Konačnim prijedlogom ovog zakona predlaže se da ako ovrhovoditelj kao pravna osoba prestane postojati tj. bude brisan iz registra i kao takav bude bez pravnog sljednika, FINA će u tom slučaju prestati s izvršavanjem te osnove.

 

 

Pogledajte pod čl. 19. st. 11.

fgs.axd?id=54157

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Na ovom linku biraš godinu i broj, pa izabereš zadnji i pogledaš.

Može tako ili da na linku idete preko "pretraživanja", pa po traženi pojam upišete ime zakona kojega tražite.

 

prije 1 sat, STEVICA74 je napisao:

Kako FIN-a zna da je poslovni subjekt ugašen i da je brisan iz sudskog registra te da nema stečajnog upravitelja?

Preko OIB-a ili MBS, ima direktno upozorenje da je brisan.

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 59 minuta, marko323 je napisao:

Sto Odluku o proglasenju zakona ne donosi Predsjednica RH u roku od 8 dana od njegova izglasavanja u saboru pa tek onda objava u NN? 

U kontekstu pitanja, to je ovdje nevažno (rok od 8. dana, od izglasavanja u Saboru je prošao).

Predsjednik Sabora potpisuje zakone koje donosi Sabor, te ih upućuje Predsjednici RH, radi proglašenja. Ona odlukom proglašava zakon u roku od 8. dana od izglasavanja u Saboru. Ukoliko Predsjednica RH smatra da proglašeni zakon nije u skladu s Ustavom, ona nema pravo uložiti veto, ali može pokrenuti postupak za ocjenu ustavnosti zakona pred Ustavnim sudom. Svakako iza odluke predsjednice, a prije stupanja na snagu, zakon se objavljuju u Narodnim novinama i stupa na snagu najranije 8. dana od dana ove objave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav

molim za pomoć.

Eos Matrixu sam otplati dug. Unatoč toj činjenici obi su mi nastavili skidati s mirovine mjesečnu ratu. 

Sada su oni meni od 17.11.2017. , prema njihovu obračunu dužni malo više od 19.000,00 kn

Naravno otezu s vraćanjem duga iako sam im poslao zahtjev za isplatu preplaćenih sredstava i presliku bankovne kartice.

Kamatu naravno ne žele platiti.

Koja su moja prava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Jozo1980 je napisao:

I ja sam u sličnoj situaciji te me zanima na koji način trebam obavijestiti FINU da je ovrhovoditelj brisan iz SUD.REGISTRA jer mi je ovrha još u očevidniku.

Ukoliko je izravna naplata, tada Fini dostavite podnesak u kojemu ukazujete da je ovrhovoditelj kao pravna osoba prestao postojati zbog brisanja iz sudskog registra i uz to možete dostaviti dokaz iz sudskog registra. Dalje je na njima da postupe po službenoj dužnosti.

 

, Donat2908 je napisao:

Eos Matrixu sam otplati dug. Unatoč toj činjenici obi su mi nastavili skidati s mirovine mjesečnu ratu. 

Sada su oni meni od 17.11.2017. , prema njihovu obračunu dužni malo više od 19.000,00 kn

Naravno otezu s vraćanjem duga iako sam im poslao zahtjev za isplatu preplaćenih sredstava i presliku bankovne kartice.

Kamatu naravno ne žele platiti.

Koja su moja prava?

Nema koristi od dopisivanja s njima. Jedini način Vam je da protuovrhom tražite povrat svojih novaca i pripadajuće kamate. Ovo napravite što prije radi rokova koji Vam teku, jer se prijedlog za protuovrhu može podnijeti u roku od 3 mjeseca od dana kad je ovršenik saznao za razlog za protuovrhu, a najkasnije u roku od 1. godine od dana provedbe ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Borbena7 je napisao:

Ukoliko je izravna naplata, tada Fini dostavite podnesak u kojemu ukazujete da je ovrhovoditelj kao pravna osoba prestao postojati zbog brisanja iz sudskog registra i uz to možete dostaviti dokaz iz sudskog registra. Dalje je na njima da postupe po službenoj dužnosti.

 

Nema koristi od dopisivanja s njima. Jedini način Vam je da protuovrhom tražite povrat svojih novaca i pripadajuće kamate. Ovo napravite što prije radi rokova koji Vam teku, jer se prijedlog za protuovrhu može podnijeti u roku od 3 mjeseca od dana kad je ovršenik saznao za razlog za protuovrhu, a najkasnije u roku od 1. godine od dana provedbe ovrhe.

otišao sam do FINE i gđica na šalteru za ovrhe mi je rekla da od nadležnog trg. suda tražim obustavu ovrhe. mislim da je u krivu. Neznam kome da se obratim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija