Jump to content

Tužba poslodavca


kedkam

Preporučene objave

Dobar dan svima. Registriro sam se na forum jer me pati jedno pitanje, a većina laika ima podjeljeno mišljenje u vezi mog slučaja. Dakle ovako, nedavno sam imao prometnu nesreću kada se nisam zaustavio na pružnom prijelazu, koji je označen andrijinim križom, i vlak me udario. Radio sam kao vozač kamiona i po svakoj logici sam kriv jer nisam stao. Kolege iz firme mi govore da će me gazda tužit za naknadu štete jer je prikolica nepopravljivo oštećena, a kamion nije u voznom stanju + je gazda morao platit micanje kompozicije sa pruge, a i hž ga tereti za štetu na lokomotivi i što je pruga bila zatvorena skoro cijeli dan. Jel on ima neke pravne osnove da digne tužbu protiv mene ili bi mu osiguranje trebalo sve isplatit? Nije imao kasko... Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , kedkam je napisao:

Nisam bio alkoholiziran. Koliko dugo bi trajao jedan takav postupak u nasem pravosudju? I jel bi me on mogao tuzit kao fizicka osoba, ili bi me morala tuzit firma kao firma? Neke preporuke sto mi je ciniti?

Tuži te vlasnik kamiona (odgovorna osoba poduzeća ili vlasnik obrta), ali tebi je to zapravo svejedno...

Naletit će i netko drugi, ali zapravo nemaš što dok/ako se nešto pokrene. Ako se pokrene, trebat će ti odvjetnik. Kamion i prikolica i jesu osigurani za ovakve slučajeve, ali se može u parnic iutvrđivati tvoj dio eventualne odgovornosti za taj događaj.

 

prije 11 sati , kedkam je napisao:

I jel imam pravo na kakvu odstetu od osiguranja?

S obzirom da si kriv, nemaš, osim ako u firmi nemate neku policu koja pokriva i te situacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Odnosno, u praksi će se poslodavac (tj. firma čiji je kamion) namiriti od osiguranja, a osiguranje onda od tebe. Bit će tu vjerojatno i razlike koju će poslodavac morati podmiriti, a što neće moći dobiti od osiguranja (troškovi micanja s pruge itd.), pa bi bilo dobro da te poslodavac zadrži u radnom odnosu i da dogovoriš s njim da ti to polako skida s plaće u ratama.

Jesi li ti bio ozlijeđen u nezgodi? Imaš li privatno sklopljeno neko osiguranje od nesretnog slučaja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija