Jump to content

Neplacanje alimentacije


OneWingedAngel

Preporučene objave

Pozdrav!

U postupku sam razvoda braka vec dvije I pol godine.Suprugu je odredena alimentacija od 1600kn za dvoje djece.Kako nista nije placao godinu dana pokrenula sam ovrhu preko Fine.Jedan mjesec s  racuna mu je skinuta placa (prijavljen na minimalac) koja je prebacena meni na racun.Vec iduci mjesec je sjeo samo dijelic tog iznosa a sada treci mjesec nista.Pretpostavljam da ga je poslodavac odjavio.Sto ja sada mogu uciniti kako bih naplatila alimentaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, OneWingedAngel je napisao:

Pozdrav!

U postupku sam razvoda braka vec dvije I pol godine.Suprugu je odredena alimentacija od 1600kn za dvoje djece.Kako nista nije placao godinu dana pokrenula sam ovrhu preko Fine.Jedan mjesec s  racuna mu je skinuta placa (prijavljen na minimalac) koja je prebacena meni na racun.Vec iduci mjesec je sjeo samo dijelic tog iznosa a sada treci mjesec nista.Pretpostavljam da ga je poslodavac odjavio.Sto ja sada mogu uciniti kako bih naplatila alimentaciju?

fina ovrši račun. ako na računu nema novca nećeš ništa ni dobiti. poslodavac mu možada daje plaću na ruke. 

ako ima stalan posao podnesi prijedlog za ovrhu na plaću. imaš ovršnu ispravu.

imaš pravo na besplatnu pravnu pomoć (korisnici prava na alimentzaciju). obrati se u državnu upravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , OneWingedAngel je napisao:

Sto ja sada mogu uciniti kako bih naplatila alimentaciju?

Kako ste pokrenuli postupak izravne naplate preko Fine, tako je ona postupila u odnosu na račune i oročena novčana sredstva u svim bankama, prema osobnom identifikacijskom broju ovršenika, i tu prestaje njena ovlast postupanja (dok na istima ne bude novih uplata sredstva).

Međutim, najbolje Vam je sudu dostaviti prijedlog za ovrhu na plaći ovršenika, obzirom da ovrha radi naplate alimentacije ima prednost naplate u odnosu na ovrhe radi naplate svih drugih tražbina na primanjima ovršenika. Pri ovakvom Vašem postupanju uopće nije bitno ima li ovršenik stalan posao, dovoljno je da je u trenutku podnošenja ovog prijedloga zaposlen. Sud na uređeni prijedlog donosi rješenje o ovrsi (ako Vam prijedlog bude neispravan sud će Vas pozvati na dopunu i ispravak u roku od 8. dana) i dostavlja ga poslodavcu na provedbu. Ukoliko bivši suprug promijeni posao, tada se ne mora ponovno podnositi novi prijedlog za ovrhu na plaći, već je dovoljno da sud po službenoj dužnosti zatraži od HZMO podatak gdje se ovršenik ponovno zaposlio i tada se samo formalno u odnosu na tog novog poslodavca donosi rješenje o prijenosu koje mu se dostavlja (zajedno sa ovim prvotnim rješenjem o ovrsi) na postupanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , verona2 je napisao:

Malo skrecem s teme ali kako je moguce da ste u postupku razvoda braka toliko dugo..dvije i pol godine?

Vidim..određeno je tko i koliko je duzan placati alimentaciju pa gdje je onda zapelo..s razvodom?

Najvjerojatnije se radi o privremenoj odluci za plaćanje uzdržavanja do konačne sudske odluke...

Što se tiče dugotrajnosti postupka razvoda braka, dovoljno je da tuženik ne dolazi na ročište, bavi se kojekakvim smicalicama kako nebi istom prisustvovao (odbija primiti preporuku-poziv, opravdavanje bolešću isl.), a sud bez njegovog saslušanja ne može donesti konačnu odluku, no u tom slučaju je najbolje angažirati sudskog dostavljača, plaća se da, ali je sigurno....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija