Jump to content

Zahtjev za RVI


j.jarnjevic@gmail.com

Preporučene objave

Prije 9 minuta, j.jarnjevic@gmail.com je napisao:

zanima me znači bio sam ful branitelj i dobar ratni put imam liječim se već dugo i imam dijagnozu f45 f23 i sada f62. dali ja mogu podnjet zahtjev za rvi

Po osnovu čega ?

Tu se ne vidi da imaš dijagnozu f.43.1 ( ptsp ). Tako da što se tiče ptsp-a, ne.

No, podinjeti zahtjev možeš svakako. Što će na kraju biti.....hoće li te odbiti ili ti priznati status hrvi-a na osnovu dijagnoza koje imaš, to buš tek znao nakon cca godine dana od podnošenja zahtjeva, odnosno nakon odlaska na prvu od tri komisije za hrvi.

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Zahtjev za RVI

Poštovani, F62.0 (trajni poremećaj osobnosti) je teži oblik PTSP-a, tj. ozbiljniji i ako se utvrdi da je posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu, zasigurno ćeš dobiti status HRVI-a i to veći nego temeljem F43.1 (PTSP-a)...

Za sticanje prava HRVI-a temelje psihičkog oboljenja, nije nužno imati dijagnozu F43.1, upravo kako to navodi i poštovani presvetli

Sretno...!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , j.jarnjevic@gmail.com je napisao:

ok jer sam radi bolesti izgubio posal a doktor je rekao da je f43.1 isto i f62.0-malo si me utješil.uz to imam gastritis,kolesterol,šećer a to je posljedica psihoze

f43.1 može dobiti i trudnica dok se porađa(stresni poremećaj) Bitno je da ti komisija bar nešto prizna kao posljedicu rata.Prije 12 g. dobio sam HRVI ali mi nisu priznali šećer tako da ti sve ovisi o komisiji koja je tko zna koji naputak dobila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, beroduba je napisao:

f43.1 može dobiti i trudnica dok se porađa(stresni poremećaj) Bitno je da ti komisija bar nešto prizna kao posljedicu rata.Prije 12 g. dobio sam HRVI ali mi nisu priznali šećer tako da ti sve ovisi o komisiji koja je tko zna koji naputak dobila

Ful ratni put ne znači ništa.Važno je da se iz ratnog dnevnika može izvaditi da si bio u opasnoj životno-ugrožavajućoj situaciji za vrijeme borbe a to tražiš od svog zapovjednika ili onoga tko sada obnaša tu dužnost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , beroduba je napisao:

f43.1 može dobiti i trudnica dok se porađa(stresni poremećaj) Bitno je da ti komisija bar nešto prizna kao posljedicu rata.

Točno tako. 

Uzročno posljednična veza. Dijagnoza i sudjelovanje u DR moraju biti uzročno povezani da bi se dobio sratus hrvi na osnovu istih dijagnoza. 

Ne mora nužno biti f43. 1.

 

prije 12 sati , boba7 je napisao:

Poštovani, da li status hrvi osobi koja je zaposlena stalno utječe na dohodak. Dakle, osoba nije u mirovini nego radi. Hvala

Dok je zaposlena, utječe. 

Status hrvi iste osobe koja je zaposlena utječe na bruto, odnosno neto plaću. 

Vezano je za porez i prirez. 

Hrvi treba prijaviti u poreznu karticu. Zavisi od % hrvi, tolike su i porezne olakšice. 

 

prije 18 sati , Željac047 je napisao:

Poštovani, F62.0 (trajni poremećaj osobnosti) je teži oblik PTSP-a, 

Jedino ako se iz medicinske dokumentacije može zaključiti, vidjeti da je ptsp, odnosno f43. 1 chr, bio prije f62. 0. 

Inaće ne jer f62. 0 može doći i nakon drugih dijagnoza po f. Ne samo po ptsp-u. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Kompa je napisao:

Inaće ne jer f62. 0 može doći i nakon drugih dijagnoza po f. Ne samo po ptsp-u. 

Poštovani kompa, ponavljam da PTSP nije jedino psihičko oboljenje temeljem kojeg se može ostvariti status HRVI-a...

 

prije 2 sati , Kompa je napisao:

Vezano je za porez i prirez. 

Hrvi treba prijaviti u poreznu karticu. Zavisi od % hrvi, tolike su i porezne olakšice. 

Da u redu je to, temeljem statusa HRVI-a ima olakšice na porez i prirez, na to nisam obraćao pozornost, moja isprika za moj propust..

 

prije 2 sati , Kompa je napisao:

Točno tako. 

Uzročno posljednična veza. Dijagnoza i sudjelovanje u DR moraju biti uzročno povezani da bi se dobio sratus hrvi na osnovu istih dijagnoza. 

Ne mora nužno biti f43. 1.

Upravo tako, psihičko oboljenje bilo koje vrste mora biti usko vezano, tj. nastalo tijekom Domovinskog rata kako bi se mogao ostvariti status HRVI-a Domovinskog rata....

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, Željac047 je napisao:

Poštovani kompa, ponavljam da PTSP nije jedino psihičko oboljenje temeljem kojeg se može ostvariti status HRVI-a...

 

Da u redu je to, temeljem statusa HRVI-a ima olakšice na porez i prirez, na to nisam obraćao pozornost, moja isprika za moj propust..

 

Upravo tako, psihičko oboljenje bilo koje vrste mora biti usko vezano, tj. nastalo tijekom Domovinskog rata kako bi se mogao ostvariti status HRVI-a Domovinskog rata....

Vezano za porez u radnom odnosu i hrvi, nije zanemariva stvar. Osobno znam kolege koje su sa statusom hrvi upoorno radile i radile a samo iz razloga jer im se porez na bruto plaći nije dirao. Tako su imali i po 1000 kn veće neto plaće u usporedbi s onima bez statusa rvi, sa istom stručnom spremom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U vezi poreznih olakšica sa statusom HRVI stanje je slijedeće:

Osobni odbitak iznosi 3800 kn 

Prvo dijete 1750 kn, drugo dijete 2500 kn, treće dijete 3500 kn 

Dakle ako ste zaposlen i imate (prosjek) dvoje djece (koji su na vašoj poreznoj kartici kao olakšica) vaša porezna olakšica iznosi 8050 kn , sve što prelazi tu cifru se oporezuje. 

Ukoliko ste osoba sa invaliditetom onda se vaša porezna olakšica uvećava za 1000 kn (plus isto toliko ukoliko vam je i uzdržavani član invalid po bilo kojoj osnovi) i iznosi 9050 kn a ne više 8050 kn. 

Uzmimo da ste RVI 50% i da morate platiti 1000 kn poreza nakon gore pobrojanih olakšica onda plaćate 50% poreza ili 500 kn  (ili ako ste 20% RVI onda plaćate 80% poreza ili 800 kn) 

Dakle ako ste RVI porezna olakšica vam se povećava za 1000 kn i porez koji morate platiti vam se umanjuje za postotak invaliditeta. 

Isti obračun se primjenjuje i ako ste u mirovini. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, j.jarnjevic@gmail.com je napisao:

dali treba biti hospitaliziran koji puta a u svezi ptsp

Da. Više puta po minimum 20 dana ( 2 do 3 puta ).

Na bolničkom liječenju se najbolje ocijeni zdravstveno stanje pacijenta. Nalaz sa bolničkog liječenja je najtočniji što se tiče zdravstvenog stanja. 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, Kompa je napisao:

Da. Više puta po minimum 20 dana ( 2 do 3 puta ).

Na bolničkom liječenju se najbolje ocijeni zdravstveno stanje pacijenta. Nalaz sa bolničkog liječenja je najtočniji što se tiče zdravstvenog stanja. 

I to nemožeš kad hoćeš ( nije hotelski smještaj), već kad doktor procjeni da zdravstveno stanje treba bolničko liječenje.za dva-tri liječenja treba tri godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Kompa je napisao:

Meni u medicinskoj dokumentaciji piše da mogu kad god za istim vidim potrebu. 

O tome odlučuje psihić.bio sam davnih godina na bolničkom i došao je branitelj treći put u godinu i pol i doktirica je rekla da kad je tako česti da treba na Pag na liječenje, šti je ovaj odbio i otišao iz bolnice.baš svakih 6 mjeseca na bolničko ( pogotovo ako se prije nije išlo ) mi je malo čudno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , buda2 je napisao:

O tome odlučuje psihić.bio sam davnih godina na bolničkom i došao je branitelj treći put u godinu i pol i doktirica je rekla da kad je tako česti da treba na Pag na liječenje, šti je ovaj odbio i otišao iz bolnice.baš svakih 6 mjeseca na bolničko ( pogotovo ako se prije nije išlo ) mi je malo čudno.

Sve zavisi od dg. Ni u kirurgiji nije isto polomiš li ruku ili nogu. Tako ni u psihijatriji nije isto koju dg imaš. 

Nije to sve tako crno - bijelo. Ima tu između milion nijansi. Svaki pojedinac je pojedinac za sebe.  No, dg je najbitnija. 

Netko ima hrpu dg po f.... ja samo i to od početka f43.1 chr i ništa više . A u vezi iste dg imam oko 3 kg papira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Molio bi nekog ako mi zna objasniti.Predao sam po novom zakonu zahtjev za hrvi.Prošao sam na komisiji i prije dva tjedna dobio sam rješenje prvostupanjske i drugostupanjske 20%hrvi privremeno.Invalidnina 114 kn.Primam socijalu i na socijalnom kažu da se moram odreći tih 114 kn,jer nemogu primati i jedno i drugo.Pa nemogu baš vjerovati.Veća mi je socijala od invalidnine.Ne razumijem baš pa ako netko zna odgovor,bio bi zahvalan na objašnjenju.Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Zadar72 je napisao:

Molio bi nekog ako mi zna objasniti.Predao sam po novom zakonu zahtjev za hrvi.Prošao sam na komisiji i prije dva tjedna dobio sam rješenje prvostupanjske i drugostupanjske 20%hrvi privremeno.Invalidnina 114 kn.Primam socijalu i na socijalnom kažu da se moram odreći tih 114 kn,jer nemogu primati i jedno i drugo.Pa nemogu baš vjerovati.Veća mi je socijala od invalidnine.Ne razumijem baš pa ako netko zna odgovor,bio bi zahvalan na objašnjenju.Hvala i pozdrav

Reci u socijalnom da Ti daju na njihovom službenom obrascu po kojem zakonu i članu zakona se moraš odreći invalidnine a kad to dobiješ nazovi pravnika u Ministarstvu branitelja i obrazloži im situaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija