Jump to content

Uzdržavanje punoljetnog djeteta


ledena_kisa

Preporučene objave

Poštovani, molim pomoć. 

Dijete sam roditelja koji se nalaze u brakorazvodnoj parnici. Od trenutka napuštanja zajedničkog kućanstva živim sa roditeljem koji me prihvaća i uzdržava. Drugi roditelj mi tri mjeseca nije dao niti jednu kunu. Slovima: nula kuna. Student sam. Prebivalište mi je i dalje kod roditelja koji mi ne želi davati novac. Boravim sa drugim roditeljem, iako tamo nemam prijavljeno boravište radi dobro poznate prakse hrvatskih iznajmljivača. Redoviti sam student. Otac odbija uzdržavati. Odbija razgovor. Protiv njega se vodi i kazneni postupak, te parničnu radi rastave braka. Stalni je zaposlen i njegova egzistencija je neupitna, dok je moja i roditelja koji me uzdržava upitna. Molim savjete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, atomic95 je napisao:

Poštovani, molim pomoć. 

Dijete sam roditelja koji se nalaze u brakorazvodnoj parnici. Od trenutka napuštanja zajedničkog kućanstva živim sa roditeljem koji me prihvaća i uzdržava. Drugi roditelj mi tri mjeseca nije dao niti jednu kunu. Slovima: nula kuna. Student sam. Prebivalište mi je i dalje kod roditelja koji mi ne želi davati novac. Boravim sa drugim roditeljem, iako tamo nemam prijavljeno boravište radi dobro poznate prakse hrvatskih iznajmljivača. Redoviti sam student. Otac odbija uzdržavati. Odbija razgovor. Protiv njega se vodi i kazneni postupak, te parničnu radi rastave braka. Stalni je zaposlen i njegova egzistencija je neupitna, dok je moja i roditelja koji me uzdržava upitna. Molim savjete.

tužbom traži uzdržavanje.  student si i imaš pravo na uzdržavanje od oba roditelja. traži uzdržavanje za 5 godina unatrag (od dana podnošenja tube + kamate. potraži besplatnu pravnu pomoć u mjestu boravka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav. Upravo sam zatrazio besplatnu pravnu pomoc u uredu drzavne uprave. Mozete mi pojasniti na stoto mislite kada spominjete pet godina unatrag? Otac me uzdrzavao sve do prije tri mjeseca, kada je zbog rastave sa majkom, odlucio se rastaviti i od mene, samo kako bi prkosio. Od tada zivimo na rubu egzistencije, a njemu je cilj financijisko unistenje majke. Napominjem, zadnja tri mjeseca 0kn, iako su moji izdatci bili veliki (studiranje u drugom gradu, stanarina, hrana, prijevoz). Zaposlen sam prekoja studentskog ugovora sezonski i tek odnedavno. Do tada nisam imao prihoda od rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne morate, možete i prije završetka njihovog razvoda braka, samo navedete da je brakorazvodni postupak u tijeku, te da Vi nemate osnovnih sredstava za život, tj. studiranje, jer Vam otac ne daje ništa, a majka nema od kuda, a kao dokaz, možete se pozvati na br. predmeta brakorazvodnog postupka koji je u tijeku...

No, moja Vam je sugestija, pošto ste se obratili Uredu državne uprave u Vašoj županiji, da malo sačekate dok Vam ista ne bude odobrena (to će biti vrlo brzo), te da ipak slučaj prepustite kompetentnoj osobi, odvjetniku koji će Vas i Vaša prava adekvatno zastupati, a neće Vas ništa koštati..

Sretno još jednom...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija