Jump to content

Odnos plodouživatelja i vlasnika nekretnine


Ivanamujic9

Preporučene objave

Dobro vecer zanima me moj muz je naslijedio kucu od majke. Svekrva je navela u darovnom ugovoru da ima pravo plodouzivanja. Svekrva je otisla kod svoje kceri bila je jedno vrijeme tamo a njena unuka se razbolila psihicki je bolesnik ima  sizofreniju vratila se sa unukom kuci . A ta unuka ima dvoje dijece koje joj je socijalno uzelo . I sad me zanima dali svekrva ima pravo meni dovest tu unuku u kucu i dali ta unuka ima pravo dovest mi dijecu u kucu ako joj vrati socijalno . Nadam se da ste shvatili sta zelim pitat.zanima me dal mi ona ima pravo dovodit koga ona hoce u kucu. Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ivanamujic9 je napisao:

moj muz je naslijedio kucu od majke. Svekrva je navela u darovnom ugovoru

Nasljeđivanje i darovanje nisu jedno te isto.

 

, Ivanamujic9 je napisao:

Nadam se da ste shvatili sta zelim pitat.zanima me dal mi ona ima pravo dovodit koga ona hoce u kucu

 

, Ivanamujic9 je napisao:

ima pravo plodouzivanja

Prije svega treba imati na umu kako se radi o vrlo jakom pravu služnosti,ovo iz razloga što je nositelj plodouživanja ovlašten da se bez obzira na to kolike su mu potrebe služi poslužnom stvari u skladu s njezinom namjenom , da je posjeduje kao nesamostalni posjednik te je potpuno za sebe rabi, a njegov je i čisti prihod od čiste vrijednosti te stvari,što će reči da poslužnu stvar može dati u najam trećim osobama i za sebe ubirati najamninu.

Da stvar bude gora po vas,plodouživatelj može pravnim poslom prepustiti drugoj osobi izvršavanje svojih ovlasti, a vlasnik poslužne stvari mora trpjeti izvršavanje plodouživateljevih ovlasti na svojoj stvari, dok svoje pravo vlasništva smije izvršavati isključivo ako time ne vrijeđa plodouživateljevo pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Ivanamujic9 je napisao:

Darovni ugovor je u pitanju

 

, Matrix je napisao:
, Ivanamujic9 je napisao:

 

Nasljeđivanje i darovanje nisu jedno te isto.

Vidi se iz početne objave da se radi o darovnom ugovoru,pa je odgovor bio isključivo da znate kako darovanje i nasljeđivanje nije isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija