Jump to content

Ovrha na netočan iznos duga


punkee

Preporučene objave

Poštovanje svima i unaprijed hvala na odgovorima !

Danas mi je poštom stiglo rješenje o ovrsi sastavljeno prije dva mjeseca. Da li je antidatirano ili je bilježnik "kuhao" u ladici 2 mjeseca, ne znam.

Prije tog rješenja mi je stigla opomena od odvjetničkog društva zbog istog duga. Opomena je bila bez datuma sastavljanja, poslana običnom poštom (bez povratnice), a u dopisu rok od par dana od primitka za podmirenje duga, te na kraju i sa krivim iznosom duga.

Pismeno sam odbio opomenu  i zamolio za usklađivanje sa vjerovnikom kako bi mogli korigirati iznos duga. 

Odgovor nikad nisam dobio, u međuvremenu sam dug podmirio u cjelosti, a evo danas rješenje o ovrsi staro 2 mjeseca i opet onaj prvi krivi iznos + uvečanje za troškove tužbe i bilježnika.

Hrpa grešaka i krivih podataka i vidim da to mogu pobiti, ali nisam dovoljno stručan. 

Molim Vas savjet.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , punkee je napisao:

Danas mi je poštom stiglo rješenje o ovrsi sastavljeno prije dva mjeseca. Da li je antidatirano ili je bilježnik "kuhao" u ladici 2 mjeseca, ne znam

Na žalost, po ovom pitanju ne možete ništa napraviti. Još ste dobro i prošli, jednostavno takva je procedura.

prije 3 sati , punkee je napisao:

Pismeno sam odbio opomenu  i zamolio za usklađivanje sa vjerovnikom kako bi mogli korigirati iznos duga

Opomenu ne možete pobijati, za nju nema pravnog lijeka, ona samo služi kao obavijest.

prije 3 sati , punkee je napisao:

Odgovor nikad nisam dobio

Zato što Vam nisu dužni odgovarati.

prije 3 sati , punkee je napisao:

u međuvremenu sam dug podmirio u cjelosti, a evo danas rješenje o ovrsi staro 2 mjeseca i opet onaj prvi krivi iznos + uv

Ono trena kada ste podmirili dug, trebali ste o tome obavijestiti ovrhovoditelja tj. onoga tko Vam je posalo opomenu. Vi to niste napravili i oni su nastavili postupati po predmetu. Sad je pitanje, kad su oni pokrenuli postupak, kada ste Vi podmirili dug, jeste li podmirili dio ili sve itd.

prije 3 sati , punkee je napisao:

Hrpa grešaka i krivih podataka i vidim da to mogu pobiti, ali nisam dovoljno stručan. 

Kada niste reagirali po uplati duga, sada morate reagirati. Idite prigovorom i pobijajte ga u pogledu svih podatak koje smatrate pogrešnim, te tražite obustavu postupka jer ste dug podmirili. Naravno uz prigovor dostavljate i dokaze za svoje navode o pobijanju, kao i dokaze o uplati duga. I sve to preporučeno sa povratnicom šaljete javnom bilježniku koji Vam je i poslao rješenje o ovrsi. Također u prigovoru uz obrazloženje, obavezno morate navesti poslovni broj rješenja koji pobijate i morate ga vlastoručno potpisati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, punkee je napisao:

Na žalost dug sam podmirio tjedan dana nakon sastavljanja ovrhe. :(

Nije bitno kada je ovrhovoditelj naveo datum sastavljanja, već kad je javni bilježnik stavio na nju pečat da ju je primio. Zna proteći priličan period od sastavljanja, pa do slanja javnom bilježniku. Da li ste platili iza tog roka ili prije?

, punkee je napisao:

Zar ona ne postaje pravomoćna od dana primitka ?

Postaje pravomoćna 8. dana od primitka, osim ako ne uložite prigovor u ovom roku jer s njim odlažete pravomoćnost.

, punkee je napisao:

da li pobijanjem mogu pobiti i troškove tuženja i jav. b. ? 

Prigovorom možete pobijati i troškove, posebno predvidive troškove, jer ste prije pravomoćnosti podmirili dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isti dan kad je sastavljena, poslana je i javnom bilježniku koji ju je ovjerio isti taj dan. Dobio sam je 2 mjeseca nakon ovjere.

Dug sam platio nakon svega toga, ali dobrih mjesec dana prije nego sam dobio ovrhu na adresu.

Hvala puno na informacijama, danas sastavljam prigovor

 

Krivo sam se izrazio kad sam napisao da postaje pravomoćna od dana primitka, mislio sam na to da se datumom sastavljanja/pečatiranja bilježnika smatra datum kad su sve strane u postupku obavještene, tj. zaprimile istu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija