Jump to content

Otvaranje novog poduzeća uz vlasništvo starog koje je u stečaju


Amilov

Preporučene objave

Molio bi malo pomoć vezano uz otvaranje novog poduzeća dok sam vlasnik starog koje je u stečaju.

Dakle vlasnik sam poduzeća , j.d.o.o koje je u stečaju a imam namjeru otvoriti još jedno koje bi bilo u drugom gradu i bavilo se totalno drugom djelatnošću.

"Savjeta" sam dobio mnogo .. od toga da je to kod nas normalno jer da prilikom registracije trgovački sud ne provjerava u poreznoj upravi ima li dugovanja do toga da se kod javnog bilježnika prilikom davanja izjave pravim blesav na pitanje imam li dugova s poduzećem kojem sam vlasnik. Naravno to spada u domenu kaznenog djela te se ne bi igrao s tako nečim.

Staro poduzeće planiram dovesti u pozitivu i zatvoriti ga a ne mogu baš čekati do tada jer raditi moram.

Eto ukratko pa ako može koji savjet, smjernica.


Unaprijed hvala.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To..što je jedno vaše trgovačko društvo u - STEČAJU -nije nikakva zapreka da otvorite novo.

jer..tek po završetku stečaja..znat če se konačan -rezultat.

u..prijevodu..ako sam - JA..- sa svojom firmom ostao dužan VAŠOJ .firmi..određeni iznos..

i..iz tog razloga je VAŠA firma otišla u STEČAJ ..vi tu nemate..ni materijalnu ni moralnu odgovornost.

Kod javnog bilježnika -obavezno izjavite da ste vlasnik firme koja je u STEČAJU.

Ne..postoji zakon koji priječi otvaranje novog društva ,,ako vam je jedno u Stečaju.

Naravno..ako vi sa svojim -ne - radom ili nekom nezakonitim radnjama,,niste >odveli < 

firmu u stečaj.

poz. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija