Jump to content

Odabir imena tvrtke


Amilov

Preporučene objave

Pozdrav. 

Jedno pitanje na koje sam dobio već oba odgovora :)

Može li se otvoriti poduzeće XY j.d.o.o. ako već postoji XY d.o.o. 

Prije otvaranja samog poduzeća rado bi to provjerio unaprijed jer oba odgovora koja sam dobio dolaze od "stručnih" osoba.

Također jeli potrebno ishodovati kakvu dozvolu ukoliko ime poduzeća nosi ime grada ili otoka. Iako je već postojalo 3 poduzeća s tim imenom koja su brisana.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedan mali update do kojeg sam došao istraživanjem po netu. Poduzeće istog imena je moguće otvoriti ako se registrira na drugom Trgovačkom sudu. Dakle ako XY postoji u Zagrebu novo poduzeće istog imena se može otvoriti na sudu u Rijeci. Naravno uvjeren sam da bi se ime odbilo ukoliko je neko značajno.

Ako ime poduzeća sadrži Hrvatska treba se tražiti dozvola od nadležnih institucija. Za imena gradova, otoka ... nisu potrebne dodatne dozvole.

Ako netko ima točnije informacije vjerujem da će me ispraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodatak - odgovoru.

u trg, sudovima postoji Registar, po kojemu se vrše - razne pretrage.

A TO  je - redistra Trdovačkih Drštava - D.o.o

Registar - Jednostavnih Trgovačkih Društava - j.d.o.o

Reristar - Zadruga

Komanditnih Društava..itd.

Registar - Dioničkih Društava - a,,klasirani su - po veličini. - od - tzv.- Grupa - Konzorcij - Koncer,,

čini mi se - da je - zadnja stepenica - Konglomerat. - to je neka vrsta..koliko je - neko JAK.

jedan - npr. Konglomerat je - vlasnik - nekoliko - koncerna -n isti je vlasnik..nekoliko konzorcija..a 

taj je vlasnik nekoliko -koncerna - isi je vlasnik - nekoliko grupa - pa je ta -Gripa.vlasnik - nekoliko 

Dioničkih društava ..koje u svom vlasništvu imaju -nekoliko - TRGOVAČKIH DRUŠTAVA.-!

Piramida - ustroj -kao ..npr..u nekoj - Vojsci.

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

Da se nadovežem na ovu temu, budući da imam jedan problemčić, da to je da mi je u nazivu odbijena riječ "telekom" jer nije riječ koja se nalazi u riječniku ?

Zaista je nevjerojatna tvrdnja da riječ "telekom ili telecom" ne postoji u niti jednom jeziku EU, dok recimo google translate uredno prevodi ?

Savjet ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i H1 Telekom (bio) i Optima telekom (bio), i još poneki Telekom, ali kažu što je bilo ne znači da i sada može...novi pravilnik kao proširio mogućnosti jer ranije nisu mogle ni strane riječi, sada kao mogu iz EU, ali gledaju riječnik i ako nema te riječi ništa ?? Iako i u pravilniku piše da ako nema riječi ali ako je riječ "uvriježena" u jeziku onda može, a ako Telekom nije onda ne znam što je, na svim jezicima...kažu odbijenica.

Zato pitam, na što se mogu pozivati...da probam dobiti takav naziv...?

uređeno: od tehde
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ne pisano >pravilo< Sudskih Registara ili >naputak<, je taj da se kod Registracije

novih Trg. Društava, >izbjegava<,, novo - nastalim Društvima sa Temeljnim Kapitalom

od 10. Kn da koriste Imena >renomiranih< Firmi u R.H. 

Jedan razlog je - Dovođenja u Zabludu, Potrošače ..da se radi , o - Društvu - Kćeri, spomenutih

Društava, a drugi razlog, je da time >besplatno<, sebi skrbite Tuđi >Imiđ< - Reputaciju.. Rejting..itd.

Evo, probaj te Osnovati - Frank Jd.o.o - neče vam proći - iako je - J.d.o.o. - I nije - Do.o..

I, to je,po meni .- u redu.- jer kod toliko mogućnosti >Vi< po svakoj logici -  ako se bavite istom djelatnošću

dovodi te Potrošača u  ZABLUDU. - na stranu što je Frank - zaštitio i ime i Logotip, ali i da nije, ne bi prošlo,

i - ponavljam - po Meni Osobno - to je u redu.

Jer, trebaju Godine rada, , da se stekne Brend, i onda dođu >kapitalisti < sa Firmama, čiji je 

Temeljni Kapital - 10.Kn. - i ..??

Svaki od njih bi izmjenio..samo > 1 < slovo..x 20 - takvih Firmi..gdje smo stigli..?  - Nigdje.

Osmisli te >svoje < Ime i gradi te ga.

poz. frenki.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija