Jump to content

Ovrha zbog nepostojećeg duga


Zoran Dody

Preporučene objave

Odvjetničko društvo L&P je otkupilo moj "nepostojeći" dug od PBZ-a!!! Na temelju dopisa sa navedenim "čudnim" brojem sudskog predmeta(ne postoji) računovodstvo mog poslodavca mi je odbijalo 1/3, odnosno 1/4 plaće u korist odv.društva više od godinu dana. PBZ mi je napokon putem e-maila poslala obavijest da nemam nikakvog duga prema njima, a niti da imaju saznanja da se protiv mene vodio neki sudski ovršni postupak. Dostavio sam nalog svom računovodstvu da mi prestanu odbijati neutemeljenu ovrhu u korist L&P, a što su i učinili. Nakon toga poslao sam L&P zahtjev da mi izvrše povrat novaca. Obzirom da su se oglušili na zahtjev, poslao sam im opomenu pred pokretanje kaznene prijave za prevaru i tužbe. Proteklo je oko 30 dana od dana kad su zaprimili opomenu(povretnica), ali i ovo su ignorirali. Molim savjet što dalje moram ućiniti da mi vrate "ukradeni" novac?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Godine 1997 sam imao tekući račun u PBZ, pa mi je PBZ dala kaznenu prijavu za izdavanje čekova bez pokrića! Na sudu je dokazano da ja niti sam dobio te čekove, niti sam ih unovčio! Presuda je bila oslobađajuća(u moju korist), a na temelju toga je PBZ platio sudske, ali i moje troškove! Očito je netko izmanipulirao tim predmetom i "prodao" "Rođi" dug koji ne postoji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino što Vam u ovom slučaju preostaje pokrenuti parnični postupak protiv navedenog odvjetničkog društva za povrat nezakonito obustavljenih Vam novčanih sredstava, koja su uplaćena na njihov račun, zajedno sa pripadajućom kamatom i troškovima kad se oglušuju na Vaša pismena upozorenja, naravno i obratiti se HOK-u (Hrvatskoj odvjetničkoj komori), Koturaška 53, Zagreb...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Zoran Dody je napisao:

Odvjetničko društvo L&P je otkupilo moj "nepostojeći" dug od PBZ-a!!!

Bojim se da bi PBZ jako teško ovakvo odvjetničkom društvu kao što je L&P, prodao dug bez osnove. Previše su oni iskusni da bi kupili nešto čega nema.

, Zoran Dody je napisao:

Na temelju dopisa sa navedenim "čudnim" brojem sudskog predmeta(ne postoji)

Uopće ne mora biti u pitanju poslovni broj sudskog spisa, može biti u pitanju broj spisa nadležnog javnog bilježnika.

, Zoran Dody je napisao:

PBZ mi je napokon putem e-maila poslala obavijest da nemam nikakvog duga prema njima

Naravno da Vam je tako odgovoreno, jer su prodali svoj dug i Vi njima više ništa ne dugujete, već novom ovrhovoditelju tj. odvjetničkom društvu.

, Zoran Dody je napisao:

Dostavio sam nalog svom računovodstvu da mi prestanu odbijati neutemeljenu ovrhu u korist L&P, a što su i učinili.

Zbog ovoga bi ovrhovoditelj mogao tražiti ovrhu u odnosu na poslodavca tj. jer je samovoljno prestao postupati po ovršnoj ispravi. Znači, ovrhovoditelj može tražiti od suda da sada Vaš poslodavac podmiri Vaš dug i uz to da odgovara i za štetu koju je pretrpio njegovim postupanjem protivnim zakonu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Željac047 je napisao:

Jedino što Vam u ovom slučaju preostaje pokrenuti parnični postupak protiv navedenog odvjetničkog društva za povrat nezakonito obustavljenih Vam novčanih sredstava, koja su uplaćena na njihov račun, zajedno sa pripadajućom kamatom i troškovima kad se oglušuju na Vaša pismena upozorenja

U ovom slučaju, nema govora o pokretanju parničnog postupka. Ako se uistinu radi o naplati nepostojećeg duga, tada povrat ovakvih sredstva jedino možete tražiti u ovršnom postupku tj. dostavljanjem prijedloga za protuovrhu. Ovim prijedlogom može se tražiti i plaćanje zakonskih zateznih kamata i to računajući od dana naplate svakog pojedinog iznosa. Pri tome pazite na rok, koji je 3 mjeseca od dana kad ste saznali za razlog za protuovrhu, odnosno najkasnije u roku od 1. godine od dana provedbe ovrhe. Ovi rokovi su po zadnjim izmjenama NN 73/17.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Zbog ovoga bi ovrhovoditelj mogao tražiti ovrhu u odnosu na poslodavca tj. jer je samovoljno prestao postupati po ovršnoj ispravi. Znači, ovrhovoditelj može tražiti od suda da sada Vaš poslodavac podmiri Vaš dug i uz to da odgovara i za štetu koju je pretrpio njegovim postupanjem protivnim zakonu.

Kako rekoh dug koji je otkupilo odv.društvo nije niti postojao, a moj poslodavac je poćeo sa oodbijanjem dijela plaće u korist odv.društva na temelju običnog dopisa, a ne na temelju ovršne isprave.(Kako su mi rekli, bili su u strahu da ne plate kaznu, ali su to obustavili kad sam im dao materijalne dokaze da je ovrha neutemeljena). Pitao9 sam jednog odvjetnika za rješenje tog problema i on mi traži da mu dam 4.000,00kn za troškove i dodatno 25% od iznosa "ako dobije slučaj". Hahaha...a oteli su mi 11.000 i nešto kuna. Obraćao sam se ja i Ministarstvu pravosuđa još dok je trajalo otimanje, a ovi su mi kratko odgovorili da se obratim nekom od odvjetnika u RH...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Zoran Dody je napisao:

Kako rekoh dug koji je otkupilo odv.društvo nije niti postojao,

Svejedno provjerite o kakvom potraživanju oni govore, ne mora nužno biti taj postupak koji ste imali na sudu. Oslobađajuću presudu ovakvo odvjetničko društvo sigurno ne bi otkupilo kao nenaplaćenu tražbinu.

prije 1 sat , Zoran Dody je napisao:

moj poslodavac je poćeo sa oodbijanjem dijela plaće u korist odv.društva na temelju običnog dopisa,

Poslodavac se nije smio oglušiti na njihov dopis, ali nije smio ni po njemu postupati, već je trebao tražiti da mu dostave pravomoćnu i ovršnu ispravu, i to u originalu ili u ovjerenoj kopiji.

prije 1 sat , Zoran Dody je napisao:

oteli su mi 11.000 i nešto kuna. Obraćao sam se ja i Ministarstvu pravosuđa još dok je trajalo otimanje, a ovi su mi kratko odgovorili da se obratim nekom od odvjetnika u RH...

Od obraćanja Ministarstvu nemate koristi, povrat sredstava (ukoliko su naplaćeni bez osnove) možete jedino ostvariti u postupku protuovrhe. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija