Jump to content

DUG PO MASTERCARDU- HITNOO!


Mermaid020

Preporučene objave

Posjedujem Mastercard karticu Zagrebačke banke u sklopu studentske lepeze, limita 2000 kn koji je prije otprilike 3 mj potrošen i nijedna rata nažalost nije uplaćena jer se nisam zaposlila kako sam mislila, no planiram dug vraćati i uplaćivati malo po malo koliko mogu. 

Medutim, imam otvoren i studentski paket u pbzu gdje nisam u nikakvom minusu i imam tu i tamo neke priljeve novca ondje. 

Zanima me može li mi Zaba dirati novac s računa u pbzu kako bi se naplatila? 

Ukoliko pokrenu ovrhu kad bi mi otprilike trebalo doći rješenje o istoj? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, drot13 je napisao:

Ako pokrenu ovrhu, da, ona može sjesti na sve račune.

Kolika je vjerojatnost da su to napravili za dug od 2000 kn u 3 mj? Znate li kakva je Zaba po tom pitanju

 

Prije 45 minuta, Mermaid020 je napisao:
Prije 48 minuta, drot13 je napisao:

Ako pokrenu ovrhu, da, ona može sjesti na sve račune.

Odmah kad ju pokrenu ili kad mi stigne rješenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 45 minuta, Mermaid020 je napisao:

Kolika je vjerojatnost da su to napravili za dug od 2000 kn u 3 mj? Znate li kakva je Zaba po tom pitanju

Mali je dug i ako ćeš plaćati, vjerojatno neće ništa pokretati. Samo se javljaj na mobitel ako će te zvati nepoznati brojevi (njihovi s naplate).

 

Prije 45 minuta, Mermaid020 je napisao:

Odmah kad ju pokrenu ili kad mi stigne rješenje?

Kad primiš ili kad bude oglašeno na oglasnoj ploči (ako odbiješ primiti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Mermaid020 je napisao:

Zanima me može li mi Zaba dirati novac s računa u pbzu kako bi se naplatila? 

dok god ne dobiješ rješenje o ovrsi ne mogu ti skidati sa druge banke ,znači do tad si bez brige....pod pretpostavkom da primaš uredno poštu....

 

prije 8 sati , Mermaid020 je napisao:

Posjedujem Mastercard karticu Zagrebačke banke u sklopu studentske lepeze, limita 2000 kn koji je prije otprilike 3 mj potrošen i nijedna rata nažalost nije uplaćena

malo mi je ovo nejasno.....koliko ja znam mastercard izravno tereti tvoj tekući račun....tako da tebi raste minus na tekućem ,pa čak ide i u nedozvljeni minus....prevedno,budeš dužna po trekućem računu,a ne po mastercardu.......pošto to ne plaćaš.zaba bi ti tebala ili već je poslati obavijest od dugovanju ....vjerojanto će ti ukinuti i dozvoljeni minus ,koji će ti rasporediti automatski na 12 rata.....nedozvoljeni koji si "nabila" mastercardom ne ide na  rate nego ga moraš platiti........nemoj me držati za riječ,ali koliko imam saznanja zaba ne šalje odmah na ovrhu,već kad im dosadi čekati pošalju matrixu,pa te oni zivkaju i pokušavaju dogovoriti to plaćanje......tako da sve skupa nije to strašno :) i pomalo plaćaj koliko možeš ...

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Nemoguće je znati. Mogu čekati s pokretanjem ovrhe, a kad pokrenu, to može još čekati kod javnog bilježnika...

Dostavljeni ovršni prijedlozi kod javnog bilježnika nikada nisu na čekanju, kako oni rade po učinku, tako da prijedlog rješavaju u roku od 24 h. Ako ne mogu izdati rješenje, jer je ovršni prijedlog nepotpun ili neuredan, tada bez odlaganja spis šalju sudu na daljnje postupanje.

, Mister-X je napisao:

koliko imam saznanja zaba ne šalje odmah na ovrhu,već kad im dosadi čekati pošalju matrixu,

U pravilu, Zaba ne šalje Eos Matrix, već im prodaje dug po ovršnoj ispravi, što bi značilo da Eos Matrix stupa kada je ovršni postupak već pokrenut.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Borbena7 je napisao:

U pravilu, Zaba ne šalje Eos Matrix, već im prodaje dug po ovršnoj ispravi, što bi značilo da Eos Matrix stupa kada je ovršni postupak već pokrenut.

neznam za pravilo,ali znam za nedavno jedan baš "zabin studentski" slučaj gdje su iz matrixa zvali da podmiri dug u zabi....nikakva ovrha...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Mister-X je napisao:

neznam za pravilo,ali znam za nedavno jedan baš "zabin studentski" slučaj gdje su iz matrixa zvali da podmiri dug u zabi....nikakva ovrha...

Pa i to je pravilo u njihovom postupanju. Ugovorom o cesiji otkupe tražbine po ovršnim ispravama (rješenjima o ovrsi javnog bilježnika) i potom sazivaju ljude i traže da podmire dug pod prijetnjom ovrhe itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Pa i to je pravilo u njihovom postupanju. Ugovorom o cesiji otkupe tražbine po ovršnim ispravama (rješenjima o ovrsi javnog bilježnika) i potom sazivaju ljude i traže da podmire dug pod prijetnjom ovrhe itd.

student nije dobio nikada ovrhu..jednostavno ga nazvali i rekli da zovu u ime  zabe i da ode u zabu platiti račun....da su otkupili ,onda bi njima trebao platiti........matix često odrađuje i takve poslove (dogovora i zivkanja) umjesto banaka prije nego se pokrenu ovršni postupci...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija