Jump to content

KD Krivotvorenja službene isprave - zastara progona


Željac047

Preporučene objave

Poštovani G-man, vidim da ste nam se vratili (nakon dužeg vremena dajete pravne savjete), pa sam odlučio s Vama, kao vrsnim poznavateljem Kaznenog prava, podijeliti jednu nedoumicu u svezi zastare KD iz čl. 278. st. 3. KZ (NN 125/11), tada važećeg i povoljnijeg za počinitelja - Krivotvorenje službene isprave, konkretno diplome, koja je osobi poslužila za zaposleje u Državnoj službi....

Naime, buni me da li se na navedeno KD, za koje je bila zaprečena kazna zatvora dužem od tri godine, primjenom čl. 86., primjenjuje zastarni rok kaznenog progona sada važećeg KZ RH (NN 56/15) od 15 godina, tj. čl. 81. st. 1. t. 4. istog zakona?

Unaprijed Vam se zahvaljujem.

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Joj da, u pravu ste, gledao sam samo u KZ koji je tada bio na snazi (za vrijeme izvršenja KD-a), nisam obraćao pozornost na aktualni KZ, dakle, radi se o krivotvorenju javne isprave, tj. KD opisano u čl. 278. st. 3. KZ-a, moj previd, oprostite još jednom, primjenom čl. 81. st. 1. t. 4. istog zakona zastara progona nastupa za 15 godina, jesam li u pravu?

Unaprijed zahvaljujem..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Željac047 je napisao:

Joj da, u pravu ste, gledao sam samo u KZ koji je tada bio na snazi (za vrijeme izvršenja KD-a), nisam obraćao pozornost na aktualni KZ, dakle, radi se o krivotvorenju javne isprave, tj. KD opisano u čl. 278. st. 3. KZ-a, moj previd, oprostite još jednom, primjenom čl. 81. st. 1. t. 4. istog zakona zastara progona nastupa za 15 godina, jesam li u pravu?

Jeste, a što se retroaktivnosti primjene produljenih zastarnih rokova tiče, o tome sam napisao nešto više u članku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija