Jump to content

Predujam mirovine


miki.miki

Preporučene objave

Postovani,

imam jedno pitanje vezano uz mirovine.

Dakle primio sam rijesenje o predujmu za mirovinu ili privremenu mirovinu dok ne donesu konacno rijesenje o iznosu mirovine.

U rijesenju stoji da moraju isplatit sve zaostatke plus iznos mjesecne mirovine, e sad me zanima kada ce mirovinsko isplatiti te zaostatke i kada ce pocet dolazit ta privremena mirovina?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, miki.miki je napisao:

imam jedno pitanje vezano uz mirovine.

Dakle primio sam rijesenje o predujmu za mirovinu ili privremenu mirovinu dok ne donesu konacno rijesenje o iznosu mirovine.

U rijesenju stoji da moraju isplatit sve zaostatke plus iznos mjesecne mirovine, e sad me zanima kada ce mirovinsko isplatiti te zaostatke i kada ce pocet dolazit ta privremena mirovina?

Kad Vam završi postupak utvrđivanja i izračuna Vaše stvarne mirovine, mirovine koja Vam pripada, te dobijete Rješenje o istoj, tada su Vam dužni isplatiti sve zaostatke nastale isplatom predujma mirovine i Vaše stvarne mirovine i tada Vam se prestaje isplaćivati predujam i počinje isplaćivati Vaša stvarna mirovina utvrđena Rješenjem o mirovini...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Željac047 je napisao:

Kad Vam završi postupak utvrđivanja i izračuna Vaše stvarne mirovine, mirovine koja Vam pripada, te dobijete Rješenje o istoj, tada su Vam dužni isplatiti sve zaostatke nastale isplatom predujma mirovine i Vaše stvarne mirovine i tada Vam se prestaje isplaćivati predujam i počinje isplaćivati Vaša stvarna mirovina utvrđena Rješenjem o mirovini...

A tako, jer je meni stiglo rjesenje o privremenom predujmu i privremenoj mirovini  i pise da mi moraju isplatiti od 1.11.2017 za svaki mjesec  predujam.

Ja sam bio skuzio da ce oni meni isplatit svih devet mjeseci odjedamput plus svaki daljni mjesec privremenu mirovinu, dakle nije tako?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dajte, molim Vas, dobro pročitajte to rješenje i točno napišite što piše u njemu, tj. na što se odnosi, na privremenu mirovinu ili predujam?

Da li Vam je od 1. studenog 17. g. do sada isplaćivan predujam mirovine?

Ako Vam nije isplaćivan predujam, onda će Vam, temeljem tog rješenja, od 1. studenog 2017. godine do sada biti isplaćen isti odjednom, onda dobro mislite...

 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Željac047 je napisao:

Dajte, molim Vas, dobro pročitajte to rješenje i točno napišite što piše u njemu, tj. na što se odnosi, na privremenu mirovinu ili predujam?

Da li Vam je od 1. studenog 17. g. do sada isplaćivan predujam mirovine?

Ako Vam nije isplaćivan predujam, onda će Vam, temeljem tog rješenja, od 1. studenog 2017. godine do sada biti isplaćen isti odjednom, onda dobro mislite...

 

Evo sada sam procitao, pise rjesenje o isplati predujma pocevsi od 1.11.2017.

Do sada mi nisu nista isplatili, ovo je prvo pismo koje sam dobio od mirovinskog.

I koliko imaju vremena od primitka ovog rjesenja da mi isplate predujam?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, miki.miki je napisao:

Evo sada sam procitao, pise rjesenje o isplati predujma pocevsi od 1.11.2017.

Do sada mi nisu nista isplatili, ovo je prvo pismo koje sam dobio od mirovinskog.

I koliko imaju vremena od primitka ovog rjesenja da mi isplate predujam?

Hvala

A da, onda će Vam biti isplaćeni svi zaostaci predujma od 1.11.2017. godine do sada, a dalje mjesečni predujam do konačnog rješenja o mirovini...

Vjerujem da će Vam to sve biti isplaćeno, zajedno sa predujmom za ovaj mjesec, kroz nekih mjesec dana najduže, samo se morate malo strpiti da obračunaju te zaostatke predujma..

Sretno.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Željac047 je napisao:

A da, onda će Vam biti isplaćeni svi zaostaci predujma od 1.11.2017. godine do sada, a dalje mjesečni predujam do konačnog rješenja o mirovini...

Vjerujem da će Vam to sve biti isplaćeno, zajedno sa predujmom za ovaj mjesec, kroz nekih mjesec dana najduže, samo se morate malo strpiti da obračunaju te zaostatke predujma..

Sretno.!

U redu, hvala vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Poštovani, supruga je preminula 18.1.2020. i vrlo brzo smo u Zg riješili pitanje mirovine,kćer je počela dobivati predujam,no začudo nitko nije znao da supruga ima sredstva iz II mirovinskog stupa za koje mi nitko nije rekao kad sam rjesavao pitanje mirovine. Bilo je bitno ukucati oib pokojne supruge da bi to bilo vidljivo, no ništa. To maltretiranje traje skoro već 2. godine, a najveći je problem što svaka osoba u HZMO-u tumači moj slučaj drugačije.

Morao sam čak i potplatiti pojedince iz HZMO i Regosa da tu problematiku riješim do kraja 2022.g

Sad but trud.

Živaca,vremena,skakanja....

Užas. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija