Jump to content

raskid ugovora o kreditu i postupak ovrhe


SakiCro

Preporučene objave

poštovani, 

boravim u inozemstvu i nisam placao rate kradita uredno niti nakon što je pokrenuta ovrha preko FINA-e, te mi je nakon nekog vremena raskinut ugovor o kreditu.

Kontaktirao sam banku i receno mi je da je kredit u potpunosti naplacen te da se pokrece ovrha i prisilno potraživanje ya podmirenje duga preko odvjetnika. ???

Buduci da nemam nikakve nekretnine, bankovni racun je blokiran, nemam ni otvorene stednje... a vodim se da boravim sa roditeljima, može li se teretit nekretnine i racuni mojih roditelja?

Takoder, ako znate hocu li biti u mogucnosti za nekakav dogovor oko placanja duga?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, SakiCro je napisao:

može li se teretit nekretnine i racuni mojih roditelja

Ne, za svoj dug odgovarate Vi sa svojom imovinom

Prije 2 minuta, SakiCro je napisao:

ako znate hocu li biti u mogucnosti za nekakav dogovor oko placanja duga?

Nakon što banka opunomoći odvjetnika za zastupanje u ovršnom postupku, vrlo teško da ćete imati priliku pregovarati.

Prije 3 minuta, SakiCro je napisao:

boravim u inozemstvu

Gdje imate prijavljeno prebivalište ili boravište?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam se dobro izjasnio. Prebivaliste mi je adresa mojih roditelja a boravak u inozemstvu jos nisam prijavo.

Kakva je onda procedura ako nemam nikave nekretnine za prisilnu naplatu? 

hocu li morati na sudenje ili nesto takvo? zabrinut sam sad kad je kasno za popravak.

zahvljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, SakiCro je napisao:

nisam se dobro izjasnio. Prebivaliste mi je adresa mojih roditelja a boravak u inozemstvu jos nisam prijavo.

Za početak, ako još nije pokrenut postupak pred javnim bilježnikom, neka Vas roditelji posve odjave sa te adrese. Znači, da u trenutku pokretanja postupka nemate ni prebivalište ni boravište. To će znatno usporiti postupak, jer javni bilježnik nije nadležan za postupanje.

Prije 4 minuta, SakiCro je napisao:

Kakva je onda procedura ako nemam nikave nekretnine za prisilnu naplatu? 

Prvo moraju doći do ovršne isprave (pravomoćno i ovršno javnobilježničko rješenje o ovrsi). I to je to, nema daljnje procedure kad nemate nikakve imovine. Čekaju da dođete do nekakve imovine, pa da pokrenu ovršni postupak za naplatu preko nje. I uz to, paze na zastaru koja je deset godina od pravomoćnosti rješenje o ovrsi.

Prije 6 minuta, SakiCro je napisao:

hocu li morati na sudenje ili nesto takvo? zabrinut sam sad kad je kasno za popravak.

Nećete morati na suđenje, jer u ovršnom postupku rasprave su iznimka tj. rijetko se baš moraju provoditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postupak je vec pokrenut jer je postar vec pokusao dostaviti rijesenje o ovrsi ali roditelji nisu mogli preuzeti.

i hvala Vam puno na informacijama.

dodao bih samo da mi je ovlastena osoba iz banke navela kako u mom slucaju ako nemam nekretnina da ja i dalje mogu uplacivati sredstva u iznosima koji meni odgovaraju, no tu cu se morati raspitati na koji broj uplate odnosno ostaje li isti.

ako imate kakav dodatan savjet dobro ce doći..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, SakiCro je napisao:

da ja i dalje mogu uplacivati sredstva u iznosima koji meni odgovaraju,

Naravno, Vi uvijek sukladno svojim mogućnostima možete vršiti uplate na ime duga. Samo provjerite broj računa za uplatu i čuvajte potvrde o uplati.

 

Prije 47 minuta, drot13 je napisao:

Možeš se obratiti banci mailom s prijedlogom za dogovor, tj. za neki povrat/reprogram duga.

Kada banka opunomoći odvjetničko društvo za zastupanje u nekom predmetu, tada više nema dogovora sa bankom, sve dalje ide preko odvjetničkog društva. A odvjetnička društva u ovršnim postupcima ne pregovaraju. Pogotovo, ako osoba ima ikakav predmet (račun, pokretnine, nekretnine...) po kojemu se može vršiti ovrha, tada definitivno nema razgovora o dugu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Borbena7,  na neki nacin ste me oraspolozili sa svim ovi informacijama. 

Sada mi je samo provjeriti sta ce doći poštom i ja nastavljam sa uplatama, ovaj put ubrzanim. 

hvala Vam od srca

 

Jos jedno pitanje ako mozda znate odgovor, 

Ide li kamata nakon sto odvjetnicko drustvo pokrene ovrhu? ili mi iznos duga ostaje isti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema na čemu ;-) 

Kamate u ovom slučaju idu od pokretanja postupka. Plaćajte koliko možete, a to rješenje o ovrsi što kasnije zaprimite i postane pravomoćno, to bolje. Također kako je rješenje o ovrsi izdano na već postojeći dug, a u međuvremenu Vi ste vršili uplate, tako da ćete kada jednog dana i zaprimite to rješenje, uložiti prigovor u roku od 8. dana od zaprimanja i potvrde o uplati dostaviti kao prilog istom, pa sve poslati javnom bilježniku. Na ovaj način ćete još dobiti vremena za dodatne uplate i smanjenje duga.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ah, nisam uplatio nikakva sredstva od kad su mi raskinuli ugovor o kreditu jer nisam bio siguran na koji racun uplacivati. 

Rjesenje o ovrsi cu podici krajem Rujna kod odvjetnika ako to bude moguće ili će ga roditelji preuzeti ako bude moguće.

Iskreno, u mogucnosti sam placati 70% vise od iznosa anuiteta po ugovoru koji je raskinut, tako da me najvise brine iznos kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, SakiCro je napisao:

nisam uplatio nikakva sredstva od kad su mi raskinuli ugovor

Saznajte broj i krenite sa otplatom.

Prije 4 minuta, SakiCro je napisao:

Rjesenje o ovrsi cu podici krajem Rujna kod odvjetnika ako to bude moguće ili će ga roditelji preuzeti ako bude moguće.

Kod odvjetnika ne možete preuzeti rješenje, samo kod javnog bilježnika ili neka ga preuzmu roditelji kao članovi kućanstva.

Prije 4 minuta, SakiCro je napisao:

tako da me najvise brine iznos kamate.

Još morate znati, da se prema  Zakonu o obveznim odnosima, pod ovrhom prvo naplaćuju troškovi postupka, nakon toga kamate i tek na kraju dolazi glavnica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pričekat ću sa uplatama još 10-15 dana da vidim hoće li roditelji biti u mogućnosti preuzeti rješenje pa da vidim kakva su potraživanja.

Jer ne bih se htio dovesti u situaciju da nešto moram "pod hitno" uplatiti.

Puno ste mi pomogli sa svim ovim informacijama. 

Ako budem imao kakvih dodatnih nejasnoća budem Vam se ovdje obratio.

Srdaćan pozdrav i ugodna noć. ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija