Jump to content

Molim za pravnu pomoć u podjeli bračne stečevine


diploma

Preporučene objave

Poštovani ! Zanimaju  me prava moje supruge  u slučaju razvoda braka i o podjeli bračne stečevine . Situacija je slijedeća .Ja sam prije 13 godina nakon smrti oca , u dogovoru sa bratom i majkom naslijedio obrt od oca ,i sa tim se poslom još uvijek bavim zajedno sa bratom , nas dva smo zajedno ulagali u obiteljsku kuću , za što nemamo nikakve dokaze već izvedeno stanje , koja je na mojoj majci 1/1, prije 4 godine supruga je digla kredit , jer ja nisam bio kreditno sposoban jer sam opterećen kreditom  i uložili smo u unutarnje uređenje nekretnine jedna etaža  ,u toj nekretnini živimo preko zime a preko ljeta se ta nekretnina iznajmljuje i sav taj prihod od iznajmljivanja zadržava moja supruga za otplatu kredita ,što je dvostruko viši iznos od rata kredita za godinu dana , ona je povrh kredita u par godina  kupovala namještaj , od viška novca od iznajmljivanja , zanimaju me  i njezina prava u obrtu koji sam ja naslijedio  u slučaju razvoda braka i podjele bračne stečevine ,htio bi da bude poštena podjela ,ne želim da bude oštećena, s tim još da i ja imam kredit koji otplaćujem u većem iznosu nego ona .  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, diploma je napisao:

Ja sam prije 13 godina nakon smrti oca , u dogovoru sa bratom i majkom naslijedio obrt od oca...

Ne predstavlja bračnu stečevinu, već Vaše osobno vlasništvo kao naslijeđena imovina...

 

Prije 14 minuta, diploma je napisao:

 .....koja je na mojoj majci 1/1, prije 4 godine supruga je digla kredit , jer ja nisam bio kreditno sposoban jer sam opterećen kreditom  i uložili smo u unutarnje uređenje....

Ulagali ste u tuđu nekretninu, tj. nekretninu Vaše majke, jedino od majke potraživati uloženo u kuću koja glasi na nju 1/1, dakle ne radi se o bračnoj stečevini..

 

Prije 14 minuta, diploma je napisao:

.....htio bi da bude poštena podjela ,ne želim da bude oštećena.....

Stvar dogovora (sporazuma) između Vas i Vaše supruge....

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To me isto zanima  u kojem omjeru ima pravo potraživati od moje majke , ako ja uzmem da otplatim njezin kredit i da li se gleda to da je sa novcem od iznajmljivanja vračala taj kredit , visina otplaćenog  kredita je trećina. I molim vas ako može pomoć oko ovoga kakva ona ima prava od poslovanja mog obrta koji je dio nasljedstva 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, diploma je napisao:

To me isto zanima  u kojem omjeru ima pravo potraživati od moje majke...

Može potraživati sve što smatra da je uložila u njezinu kuću i što može dokazati, ali to nije predmet podjele bračne stečevine, već zasebni predmet nje i Vaše majke kao vlasnice kuće...

 

Prije 21 minuta, diploma je napisao:

...I molim vas ako može pomoć oko ovoga kakva ona ima prava od poslovanja mog obrta koji je dio nasljedstva....

Da li je supruga bila uposlenica tog obrta ili je na bilo koji drugi način, aktivno pomagala i sudjelovala u njegovom radu?

Mišljenja sam da se tu otvara jako puno pitanja koja bi bilo jako teško i dugotrajno dokazivati u nekom sudskom postupku, zato Vam je moja sugestija, naravno, ako je moguće, da lijepo sjednete sa suprugom i dogovorite se o svemu (...dogovor kuću gradi...), jer ako krenete u predmet dokazivanja što predstavlja, a što ne, bračnu stečevinu (tu su krediti ulagani u tuđu nekretninu i dobiti od iste, obrt koji predstavlja osobnu imovinu, ulaganja u isti i dobit od istog idr.), biti će mučno, dugotrajno, potrošiti će se značajna sredstva, a na kraju, vjerojatno, za nijedno, nikakve koristi od svega toga, tako da Vam je, za oboje, najbolje rješenje dogovor (sporazum), naravno, ako je ikako moguć...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Željac047 je napisao:

Može potraživati sve što smatra da je uložila u njezinu kuću i što može dokazati, ali to nije predmet podjele bračne stečevine, već zasebni predmet nje i Vaše majke kao vlasnice kuće...

 

Da li je supruga bila uposlenica tog obrta ili je na bilo koji drugi način, aktivno pomagala i sudjelovala u njegovom radu?

Mišljenja sam da se tu otvara jako puno pitanja koja bi bilo jako teško i dugotrajno dokazivati u nekom sudskom postupku, zato Vam je moja sugestija, naravno, ako je moguće, da lijepo sjednete sa suprugom i dogovorite se o svemu (...dogovor kuću gradi...), jer ako krenete u predmet dokazivanja što predstavlja, a što ne, bračnu stečevinu (tu su krediti ulagani u tuđu nekretninu i dobiti od iste, obrt koji predstavlja osobnu imovinu, ulaganja u isti i dobit od istog idr.), biti će mučno, dugotrajno, potrošiti će se značajna sredstva, a na kraju, vjerojatno, za nijedno, nikakve koristi od svega toga, tako da Vam je, za oboje, najbolje rješenje dogovor (sporazum), naravno, ako je ikako moguć...

nikad nije radila u tom obrtu niti je šta pridonijela u taj obrt

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, diploma je napisao:

nikad nije radila u tom obrtu niti je šta pridonijela u taj obrt

Ali je na drugi način, dok ste Vi, vjerujem, radili u istom, pridonosila...skrbila se o Vama, djeci ako je imate idr. što se također podrazumjeva kao aktivno učestvovanje u pridonošenju dobiti, kažem, moja sugestija bi Vam bila da se, ipak, ako je ikako moguće, ljudski dogovorite o svemu navedenom...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija