Jump to content

Povrat stipendije


Marina784

Preporučene objave

Pozdrav,

molila bih pomoć i savjet u vezi situacije s mojom stipendijom koju sam primala malo manje od 3 godine.

2014. godine počela sam primati stipendiju od svoje županije te sam potpisala ugovor prema kojem se nakon završetka studija moram zaposliti na području županije ili biti na burzi dvije godine kako bi mi se oprostio dug.

Fakultetske obveze završila sam u roku te sam se odmah prijavila na burzu te bila prijavljena 3 mjeseca tijekom kojih sam slala otvorene molbe poslodavcima na području moje županije. Nažalost niti jedna tvrtka nije imala potrebu za zaposlenjem niti je u tom vremenu otvoren natječaj. Nakon toga, otvorio se natječaj u Zagrebu na koji sam se prijavila s obzirom da nisam u mogućnosti živjeti dvije godine bez primanja i trebao mi je posao. Posao sam dobila na određeno 6mj te sam kopiju ugovora poslala županiji, na što mi oni nisu ništa odgovorili. Cijelo to vrijeme ostala sam živjeti u svojem rodnom gradu i svakodnevno putovati u Zagreb kako bi prirez išao mojoj županiji. Nakon 6 mj. dobila sam ugovor na neodređeno te sam također kopiju ugovora poslala županiji na što također nisam dobila nikakav odgovor. 

Nakon 4 mjeseca dobila sam informaciju od županije da se moram javiti kako bi se dogovorili o vraćanju stipendije.

Može li neki savjet u vezi ovoga svega, mogu li pisati kakvu žalbu kako ne bih morala vraćati stipendiju. I dalje živim u županiji u kojoj sam i dobila stipendiju, a sve do sada niti jedan natječaj nije bio otvoren za moju struku.

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru,

Marina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najvjerojatnije češ morati vratiti sitipendiju...

s obzirom da si još mlada naivno si pomislila da ako pošteno nekoga obavijestiš da će ti to pomoći....da ih nisi obavještavala (a nisi to bila dužna) možda ne bi ni skužili....a možda i bi....jer takve mučke studenata koji uzmu stipendiju i ne žele biti na birou 2 godine su veliki problem bilokojih vlasti ,pa i županijske....

svrhe tih stipendija je da županije pomognu studentima,a zauzvrat da ti studenti ostanu raditi u toj županiji....međutim od plamenite zamisli često naprave takvu situaciju da studenta sile da bude na birou za zapošljavanju....i ako se taj student snađe u drugoj županiji ,e onda ga kazne (sa vraćanjem stipendije)....

u prigovoru napiši ,da ni jedan natječaj nije izašao u tvojoj struci,da ti nemožeš živjeti 24 mjeseca od zraka dok čekaš posao,odnosno ako im trebaš neka ti daju naknadu za preživljavanje ,a ako imaju stalan posao za tebe ,rado češ ga prihvatiti....napomeni ih da svrha stipendije nije boravak na birou niti si ti na ijedan način oštetila županiju jer nisi odbila nijedan posao...takav ugovor o vraćanju stipendije koji brani zapošljavanje i borbu za egzistenciju u drugoj županiji ,a da pritom u svojoj županiji uopče ne možeš raditi krši tvoja ljudska prava za dostojan život...

i nemoj se uopče nadati da češ uspjeti :)

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mister-X je napisao:

najvjerojatnije češ morati vratiti sitipendiju...

s obzirom da si još mlada naivno si pomislila da ako pošteno nekoga obavijestiš da će ti to pomoći....da ih nisi obavještavala (a nisi to bila dužna) možda ne bi ni skužili....a možda i bi....jer takve mučke studenata koji uzmu stipendiju i ne žele biti na birou 2 godine su veliki problem bilokojih vlasti ,pa i županijske....

svrhe tih stipendija je da županije pomognu studentima,a zauzvrat da ti studenti ostanu raditi u toj županiji....međutim od plamenite zamisli često naprave takvu situaciju da studenta sile da bude na birou za zapošljavanju....i ako se taj student snađe u drugoj županiji ,e onda ga kazne (sa vraćanjem stipendije)....

u prigovoru napiši ,da ni jedan natječaj nije izašao u tvojoj struci,da ti nemožeš živjeti 24 mjeseca od zraka dok čekaš posao,odnosno ako im trebaš neka ti daju naknadu za preživljavanje ,a ako imaju stalan posao za tebe ,rado češ ga prihvatiti....napomeni ih da svrha stipendije nije boravak na birou niti si ti na ijedan način oštetila županiju jer nisi odbila nijedan posao...takav ugovor o vraćanju stipendije koji brani zapošljavanje i borbu za egzistenciju u drugoj županiji ,a da pritom u svojoj županiji uopče ne možeš raditi krši tvoja ljudska prava za dostojan život...

i nemoj se uopče nadati da češ uspjeti :)

 

 

 

 

Slažem se s ovim u potpunosti. Eventualno kad bi Vam otpisali dio duga zbog toga što ste dio vremena ipak bili nezaposleni, odnosno na burzi, a ostatak Vam dopustili da vraćate obročno, bez zateznih kamata. Po ovome, to ne bi trebali zvati stipendijom već studentskim zajmom (kreditom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija