Jump to content

Uklanjanje jednostavne stambene građevine


b20

Preporučene objave

Poštovani... 

Kupio sam sam zemljište sa dvije kuće, dva kućna broja na jednoj k.č. Nova i stara kuća, jedna do druge... 

Sve je legalizirano.  

Staru kuću koje je u derutnom stanju htio bih srušiti. U "riješenju o izvedenom stanju" nazvana je kao JEDNOSTAVNA stambena zgrada.

Zanima me dali je u ovom slučaju potreban "projekt uklanjanja", posto se navodi da je u pitanju jednostavna stambena zgrada? 

Te koje su moguce posljedice ako rusenje napravim bez projekta te bez obavjesti nadleznom ministarstvu? 

 

Hvala i lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako pomalo dvojim, mišljenja sam da vam je potreban projekt uklanjanja i prijava početka radova na uklanjanju nadležnom tijelu graditeljstva (upravnom odjelu JLS za prost.uređenje i gradnju).

Naime, iako je nazvana jednostavna, i dalje je jednostavna stambena građevina koje su prema Zakonu o postupanju sa nezakonito izrgrađenim zgradama mogle biti do 100m2 bruto površine. Zakon o gradnji propisuje da projekt uklanjanja nije potreban za građevine i radove propisane pravilnikom iz čl.128, dakle iz Pravilnika o jednostavnim i drugim građevinama i radovima, a što bi se u vašem slučaju odnosilo na pomoćne građevine.

No, svakako bi vam se valjalo raspitati i u nevedenom upravnom odjelu jer prekršajne odredbe Zakona o gradnji za takovo postupanje (ako treba a nije postupljeno prema čl.153) navode za fizičku osobu kaznu 15 000-30 000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Uklanjanje jednostavne stambene građevine

Hvala Vama na odgovoru...

Ukoliko postoji upisano zalozno pravo(hipoteka), kupljeno je putem stambenog kredita. 

Dali ce biti problema kod rušenja te stare kuće, odnosno kod prijave početka radova nadležnom tijelu? Ili to njima nije bitno...

Hvala još jednom :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija