Jump to content

Kazna..?


Nata3580

Preporučene objave

Zbog krađe i svade sa zastitarom dobio uvjetnu na 8 mj zatvora.. nakon godinu dana provalio u kiosk i uhvacen malo dalje od mjesta djela. Odredili mu istrazni zatvor mjesec dana no nakon 15 dana izrekli jos 30 dana. Ima 22 godine i to je drugo djelo koje je napravio. Zanima me jel neko mozda ima ideju sta moze biti dalje, sto bi mogao dobit i kakve ima prednosti, jer hrvatsko pravosudje nedaje nikakve smjernice a mi nismo upuceni u te stvari. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , drot13 je napisao:

Ovo prvo je vjerojatno razbojnička krađa, što je kazneno djelo s elementima nasilja i jako je loše počeo.

:palac:

A drugo bude provalna krađa (teška krađa provaljivanjem).

prije 9 sati , Nata3580 je napisao:

Zbog krađe i svade sa zastitarom dobio uvjetnu na 8 mj zatvora.. nakon godinu dana provalio u kiosk i uhvacen malo dalje od mjesta djela. Odredili mu istrazni zatvor mjesec dana no nakon 15 dana izrekli jos 30 dana. Ima 22 godine i to je drugo djelo koje je napravio. Zanima me jel neko mozda ima ideju sta moze biti dalje, sto bi mogao dobit i kakve ima prednosti, jer hrvatsko pravosudje nedaje nikakve smjernice a mi nismo upuceni u te stvari. 

Obzirom na vrlo mali vremenski odmak i činjenicu da je novo djelo počinjeno unutar roka kušnje po prijašnjoj uvjetnoj osudi (pretpostavljam), moja projekcija je da bi ovaj puta DORH mogao tražiti djelomičnu uvjetnu osudu (u najmanju ruku). Što će sud učiniti, imajući u vidu vrlo mladu dob okrivljenika, ali i iskazanu ustrajnost na kršenju zakona, posebice kada je istovrsno djelo u pitanju, ovisi ponajprije o sucu koji će voditi postupak te ponašanju okrivljenika u postupku. Uz priznanje, kajanje i spremnost da se okrivljenik sam anagažira na svojoj "rehabilitaciji", moguć je rad za opće dobro ili uvjetna osuda sa nekom posebnom obvezom i/ili zaštitnim nadzorom. Sve drugo i boravak iza rešetaka kroz određeno razdoblje je gotovo pa siguran.

Al kako kažete, postoji branitelj (nadam se ne po službenoj dužnosti), sva ova pitanja slobodno raspravite i sa njim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , G-man je napisao:

:palac:

A drugo bude provalna krađa (teška krađa provaljivanjem).

Obzirom na vrlo mali vremenski odmak i činjenicu da je novo djelo počinjeno unutar roka kušnje po prijašnjoj uvjetnoj osudi (pretpostavljam), moja projekcija je da bi ovaj puta DORH mogao tražiti djelomičnu uvjetnu osudu (u najmanju ruku). Što će sud učiniti, imajući u vidu vrlo mladu dob okrivljenika, ali i iskazanu ustrajnost na kršenju zakona, posebice kada je istovrsno djelo u pitanju, ovisi ponajprije o sucu koji će voditi postupak te ponašanju okrivljenika u postupku. Uz priznanje, kajanje i spremnost da se okrivljenik sam anagažira na svojoj "rehabilitaciji", moguć je rad za opće dobro ili uvjetna osuda sa nekom posebnom obvezom i/ili zaštitnim nadzorom. Sve drugo i boravak iza rešetaka kroz određeno razdoblje je gotovo pa siguran.

Al kako kažete, postoji branitelj (nadam se ne po službenoj dužnosti), sva ova pitanja slobodno raspravite i sa njim.

Hvala. Neznam jeli ista sutkinja na presudi kao i ona koja je bila dezurna za odredivanje istraznog zatvora.. nema prije nikakvih kaznenih djela osim tog jednog, nikad po domovima nit je problematican do sad bio. 

Neznam jel se ubraja istrazni zatvor ako dobije kaznu zatvora? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Nata3580 je napisao:

Ne znam jeli ista sutkinja na presudi kao i ona koja je bila dezurna za odredivanje istraznog zatvora..

Nije, jer ne smije.

prije 12 sati , Nata3580 je napisao:

...nema prije nikakvih kaznenih djela osim tog jednog, nikad po domovima nit je problematican do sad bio.

I to će se djelo definitivno uzeti u obzir prilikom odlučivanja o sankciji.

prije 12 sati , Nata3580 je napisao:

Neznam jel se ubraja istrazni zatvor ako dobije kaznu zatvora? 

Uračunava se svakako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija