Jump to content

Psihicko zlostavljanje


de.lu

Preporučene objave

Postovani, 

Vec godinu (ako ne i vise) moja obitelj i ja trpimo uvrede susjede. Zena sjedne na balkon i doslovno od jutra do ponoci prica sama sa sobom i proziva nas i vrijeda iz cista mira. Od prijetnja da ce nam dignut kucu plinskim bocom, iskopat nam grobove prije nego nas sasjece sjekirom, kur*vo, kravo prokleta itd. Ima puno gorih rijeci. Kad izadem iz kuce ona kao da zna i vec je na balkonu i komentira pogrdnim rijecnikom. Uvijek sam je ignorirala al danas je dosao dan kad mi se zamracilo pred ocima i svasta sam joj izgovorila, dosla je i policija koju je ocito neko treci zvao a nakon njih je bila jos gora i tek tad je dobila inspiraciju. Trenutno je 00:30 a ona ispod prozora vice "Kuuuukuuuu nema spavanja kravo debela".Moje pitanje je kako ovo zaustaviti na pravni nacin?! Policija je ocito moze samo upozoriti???? Ovo joj nije prva prijava. Jel mora doci do toga da je toliko isprovociram pa da me udari da joj policija nesto moze il da dozivim slom zivaca pa da ja zbog nje idem u zatvor.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

I da te udari, policija ti ju neće iseliti, i dalje će ti biti susjeda...

Ima li ona kakve obitelji?

Nisam ni mislila da ce je iseliti, nego da ce bar prespavati jednu noc kod njih i viditi da ne moze sve kako ona hoce. 

Ima obitelj, kcer i sina koji ne zele biti u kontaktu s njom i supruga alkoholicara kojeg tuce ako je pokusav stisati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, de.lu je napisao:

Nisam ni mislila da ce je iseliti, nego da ce bar prespavati jednu noc kod njih i viditi da ne moze sve kako ona hoce. 

Ima obitelj, kcer i sina koji ne zele biti u kontaktu s njom i supruga alkoholicara kojeg tuce ako je pokusav stisati. 

Pa neće policija, poradi navedenog, "spavati" kod nje kako bi je "ustrašili" da više ne radi to što radi....

Probajte popričati sa kćerom i sinom da pokrenu liječenje iste, oni to mogu, naravno, ako žele...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Dobar dan, 

Oprostite sto pisem ovdje, ali i ja imam problem sa susjedom pa i meni treba neki savjet. Susjed, policajac u mirovini, ludak zivi, svako malo mi posalje policiju na vrata. Uvijek to bude bezveze i policija to utvrdi, ali to ne prestaje. Na rubu smo zivaca od stalnih dolazaka policije. Oni kazu da moraju izaci na uvidaj kad dobiju prijavu. Kako tome stati na kraj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, de.lu je napisao:

Postovani, 

Vec godinu (ako ne i vise) moja obitelj i ja trpimo uvrede susjede. Zena sjedne na balkon i doslovno od jutra do ponoci prica sama sa sobom i proziva nas i vrijeda iz cista mira. Od prijetnja da ce nam dignut kucu plinskim bocom, iskopat nam grobove prije nego nas sasjece sjekirom, kur*vo, kravo prokleta itd. Ima puno gorih rijeci. Kad izadem iz kuce ona kao da zna i vec je na balkonu i komentira pogrdnim rijecnikom. Uvijek sam je ignorirala al danas je dosao dan kad mi se zamracilo pred ocima i svasta sam joj izgovorila, dosla je i policija koju je ocito neko treci zvao a nakon njih je bila jos gora i tek tad je dobila inspiraciju. Trenutno je 00:30 a ona ispod prozora vice "Kuuuukuuuu nema spavanja kravo debela".Moje pitanje je kako ovo zaustaviti na pravni nacin?! Policija je ocito moze samo upozoriti???? Ovo joj nije prva prijava. Jel mora doci do toga da je toliko isprovociram pa da me udari da joj policija nesto moze il da dozivim slom zivaca pa da ja zbog nje idem u zatvor.

Hvala na odgovoru

Prijetnje možete prijaviti kazneno policiji odnosno DORH-u (uvrede biste trebala sama utužiti), a mislim da će najbolja opcija biti prijaviti Centru za socijalnu skrb da se radi o osobi narušena mentalna zdravlja, koja živi sama (a pitanje je da li se može sama brinuti o sebi) i radi probleme, pa nek oni provjere.

prije 1 sat, Lucija81 je napisao:

Sve, sto god da dovezemo kuci on radi prijavu da je ukradeno. Namjestaj, drva... Onda dolazi policija i trazi racune. Kad vide da je sve ok odlaze. Ali to toliko uznemiruje da ne mogu zamisliti da cemo tako zivjeti cijeli zivot. 

Za ovo možete podnijeti kaznenu prijavu za lažno prijavljivanje kaznenog djela (čl. 304. KZ-a).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijava ima smisla ukoliko je on podnio kaznenu prijavu protiv Vas. Ako je bila tzv. anonimka u pitanju, onda nema smisla.

Istina jeste da se navedeno djelo može počiniti isključivo s izravnom namjerom, ali u ovom slučaju, kada ima više prijava u pitanju, a kako navodite, nema druge doli da mu pokažete da kovanica ima dvije strane, pa neka se onda on objašnjava malo za razliku. Više prijava definitivno ukazuje na lažnost istih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija