Jump to content

obiteljsko pravo


sindy

Preporučene objave

Kolegica nije vjencana s osobom s kojom ima dvoje djece. Nad starijim sinom ima skrbnistvo, ali nad mlađom curicom nema. Otac sina i curice je istjerao svog sina i curicu majku svoje djece iz kuce. Zatim je uzeo malu i nije dao majki da viđa djete i kad bi se izborila da vidi malu dobila bi batina i odveli bi je u zatvor u Županju a njemu niko ništa. Malu je odveo u starnu zemlju bez suglasnosti majke. Nakon godinu dana malena je konačno došla kod mame, i on je došao po djete ali majka nije malu dala došla je i policija ali nisu odveli malu! Sad me zanima dali ona može otić prijavit malu na adresu na kojoj trenutno živi i dali kad to napravi dali joj mogu uzet djete!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo za sina ona je dobila skrbnistvo nad njim, ali za kcer se vec dosta dugo ganjaju po sudu. Malena ima 4 godine, znaci stalno su zakljucani jer se boji da ce opet doc i otet joj djete, a uz to i jako je nasilan! Ni on ni ona nemaju nikakav papir osim sto je maloj prebivaliste kod oca...a majka bi sad to promijenila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nije rješenje zaključavati djecu, neka zatraži žurno postupanje CZSS i ako je nasilan, kako navodite, neka zove policiju kad se pojavi...

Iskreno, nimalo mi nije jasno kako se mogu zaključavati djeca iz navedenih razloga, neshvatljivo....

Također može poslati požurnicu sudu u kojoj će sve opisati i zatražiti žurno rješavanje postupka ili donošenje privremenog rješenja do okončanja postupka, ali ovo zaključavanje djece me, iskreno, zgrozilo...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, iskreno mi je nejasno kako se to u današnje vrijeme može događati...., pa ima policiju, ima mjerodavno Ministarstvo ako nije zadovoljna postupcima djelatnika CZSS, a naravno, ima i niz tih ženskih udruga kojima se može obratiti za pomoć, ali, zaključavati djecu..,iskreno, niti je to rješenje, a niti je prihvatljivo za tu dječicu i daljnji njihov razvoj...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve je to meni jasno, zato joj i želim pomoc, i ja sam majka, gledala sam kako žena doslovno propada nema vrata na koja nije isla. Doslo je do toga da CZSS Đakovo i Županja da se trebaju dogovorit usglasit gdje je najbolje za djete i nakon godinu dana oni su odlucili da djete moze bit mslo i kod mame. Išla je sad na zdanje kod neke odvjetnice koja ju je hladno odbila i rekla kako je neželi zastupat i neželi uzet slučaj! Ona nigdje neradi, znači ima pravo na besplatnu pravnu pomoč imate li vi neki savijet kome da se obrati, pa da se to kvalitetno odradi i da se ta agonija polako dovede kraju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sindy je napisao:

... Ona nigdje neradi, znači ima pravo na besplatnu pravnu pomoč imate li vi neki savijet kome da se obrati, pa da se to kvalitetno odradi i da se ta agonija polako dovede kraju...

Neka se obrati Uredu državne uprave u svojoj županiji i neka zatraži besplatnu sekundarnu (savjeti, pisanje podnesaka i zastupanje) pravnu pomoć, ovo nije nikakvo rješenje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija