Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Julijazaha

Pomoć, pravo na hr drzavaljanstvo po majci ili baki? Ili pripadnosti hr narodu?

Preporučene objave

Poštovani,

moj dečko je kanadski državljanin, majka mu je rodjena u ribniku 1957 i 1960 je emigrirala u kanadu. Pokušavamo da skupimo informacije za njegov slučaj. Da li on ima pravo da traži drzavljanstvo po majci? Ona nema hr domovnicu, i ne znamo da li ima drzavljanstvo. Baka ima drzavljanstvo. Ako ne može po majci, da li može po baki? Ukoliko ni jedno ni drugo nisu opcije, da li ima osnova po pripadnosti hr narodu? Svaka pomoć nam znaci, hvala puno!

srdacno,

julija

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Dobar dan, imam jedno pitanje.

Naime, moja majka je rođena 1957. u Hrvatskoj, kao i njena majka, baba i ostali po majčinoj liniji. Majka se preselila ovde 1984. kada se i udala, a ja se rodio godinu dana kasnije (ja sam jedini koji je ovde rođen). Srpsko državljanstvo je dobila tek 2003-će (ako se ne varam), tako da pre nije bilo ni teoretske šanse da dođe i upiše me. E sad, mene zanima da li ja imam pravo po toj liniji da uzmem HR državljanstvo, s tim što smo mi mislili da dođemo dole i direktno u matičnoj službi ona to proveri, jer je konzulat jako skup, a i ljudi su mi govorili da je najbolje da odem dole, jer će mi oni dati najpouzdanije informacije, a i da izvadi domovnicu.

Pozdrav.

Uređeno od bachata.king

Podijeli ovu objavu

prije 13 sati , bachata.king je napisao:

srpsko državljanstvo je dobila tek 2003-će (ako se ne varam), tako da pre nije bilo ni teoretske šanse da dođe i upiše me. 

A gdje da te upiše?

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici