Jump to content

obustava ovrhe i zadužnica


grizli

Preporučene objave

Pozdrav svima! Određena mi je bila ovrha na nekretnini kao i ovrha na novčanim sredstvima kod poslodavca dakle kod MIORHA pošto sam u mirovini. Nakon pregovaranja s ovrhovoditeljem, dug je podmiren i ovrha na nekretnini je obustavljena. E sad bi me zanimalo sljedeće ako netko zna..

Prvo-  prilikom određivanja ovrhe dana je zadužnica, pa me interesira  nalazi li se ona kod poslodavca (MIORH-a) , ili u FINI? I kako bih trebao napisati Zahtjev za povratom iste?

Drugo- dobio sam Rješenje o obustavi ovrhe nad nekretninom od strane Suda, međutim od koga i kada dobivam Rješenje o obustavi na novčanim sredstvima ili to ide nekako drugačije? Ispričavam se na neupućenosti.

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, grizli je napisao:

Prvo-  prilikom određivanja ovrhe dana je zadužnica, pa me interesira  nalazi li se ona kod poslodavca (MIORH-a) , ili u FINI? I kako bih trebao napisati Zahtjev za povratom iste?

Dopisom tražite od Fine vraćanje zadužnice, jer je tražbina uredno ispunjena.

, grizli je napisao:

Drugo- dobio sam Rješenje o obustavi ovrhe nad nekretninom od strane Suda, međutim od koga i kada dobivam Rješenje o obustavi na novčanim sredstvima ili to ide nekako drugačije? 

Ako je ovrha poslana na Finu preko suda, onda postupak obustavlja sud i od njega trebate dobiti rjesenje o obustavi. A ako je bila izravna naplata preko Fine, tada na zahtjev ovrhovoditelja Fina povlači ovršnu ispravu iz reda naplate i budete deblokirati. A podatak o stanju možete dobit na Fini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na pojašnjenju. Radi se o ovrsi na novčanim sredstvima temeljem zadužnice. 

Mjesečnu ustegu obavljao je poslodavac tj MIORH jer sam u mirovini. Zbog toga nisam siguran da li povrat zadužnice tražim od FINE ili mirovinskog?

I , na Fini je ovrhovoditelj društvo koje je cesijom otkupilo moje dugovanje (koje je PODMIRENO) , dok se na mirovinskom ta promjena nije dogodila, tj ovrhovoditelj je i dalje banka koja je moj dug prodala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija