Jump to content

Otkaz, odjava i otkazni rok


Čovjek2

Preporučene objave

Pošto nisam znao kako bi dao naslov teme pa sam ovako.

Pitanje br 1 2.8 dao otkaz kod poslodavca jel on meni šalje neke papire da me odjavio i kada me mora odjaviti ?

Pitanje br 2 3.8 potpisao ugovor s drugim poslodavcem. Svoj primjerak ugovora nisam još dobio, normalno dolazim na posao itd istina jeste da sam na probmonm roku do kraja mjeseca, ali me zanima kada bi mogao dobit ugovor ili bi trebo preko dana po njega pošto ja radim noću kada ne radi kadrovska? E sada jel može on mene prijavit pošto nije niko niš zvao ni pitao da im objasnim nemam pojma kakvo je stanje s tim? A ugovor nisam dobio odma nakon potpisivanja

Znam da nmg bit kod oboje prijavljen to mi je jasno, ali me interesira dali ja dobivam kakve potvrde da sam prijavljen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. u roku od 24 sata od prestanka rada (putem sustava e-Mirovinsko) Vas mora odjaviti, papire (odjave s mirovinskog i zdravstvenog) u roku od 15 dana od prestanka radnog odnosa (po čl. 130 Zakona o radu)

2. trebali biste dobiti ugovor. Što se tiče prijave, to rješava kadrovska, oni su Vas dužni prijaviti najkasnije prije početka rada, ali ne znam što Vam znači "na probnom roku do kraja mjeseca"? Da možda ne radite na crno u tom periodu? To ne možemo znati. Najbolje Vam je otići na mirovinsko i provjeriti svoj status.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

1. u roku od 24 sata od prestanka rada (putem sustava e-Mirovinsko) Vas mora odjaviti, papire (odjave s mirovinskog i zdravstvenog) u roku od 15 dana od prestanka radnog odnosa (po čl. 130 Zakona o radu)

2. trebali biste dobiti ugovor. Što se tiče prijave, to rješava kadrovska, oni su Vas dužni prijaviti najkasnije prije početka rada, ali ne znam što Vam znači "na probnom roku do kraja mjeseca"? Da možda ne radite na crno u tom periodu? To ne možemo znati. Najbolje Vam je otići na mirovinsko i provjeriti svoj status.

1. Jel moram ja osobno ići po papire za odjavu ili dolazi poštom? Pošto ništa nije reko oko toga

 2. Na probnom roku do kraja mjeseca znači da ugovor vrijedi do kraja ovog mjeseca i onda ovisi kak će biti zadovoljni na kraju mjeseca dobivam na nedoređeno ili ću morat tražit drugi posao. Jedino nezz koga pitati za ugovor jer msm da nije bio poštambiljan i potpisan od strane poslodavca već sam ja dobio samo na potpis da bude sve legalno pošto nežele n ikog bez ugovora držati

Ne znam zato što je 1 prikupljo papire s jednim sam bio na razgovoru s 3 osobom sam potpisivao ugovor i sada nezz kome se obratit? Možda pitati ovog kod kojeg sam bio na razgovoru pošto njega viđam po noći
 

 

uređeno: od Čovjek2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

1. predlažem da nazovete pa se dogovorite, pošto zakon ne propisuje da se mora učiniti na ovaj ili onaj način.

2. ugovor nije potpisan dok ga obje strane ne potpišu. Morate pitati, također ne postoje univerzalna pravila kako se mora.

1. Okej hvala na svajteru

2. Pitao sam pa su rekli da Uprava firme mora potpisat i onda dobim ugovor zajedno s prijavom s Hzmo i Hzzo e sada me zanima ima li koji zakonski rok za to da potpišu jer sam ja 4.8 potpisao i krenut radit sve uredno dolazim na posao itd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Otkaz, odjava i otkazni rok

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija