Jump to content

stalni boravak


ggaspari

Preporučene objave

pozdrav svima, 

dakle, moja supruga je strankinja i trenutno ima privremeni boravak (  u 10 mj. će biti 5 god.) 

bio sam do p.u. da vidim šta sve treba za stalni boravak i rekli su mi da prije svega moramo opet predat zahtjev za privremeni boravak ( koji će vrijedit godinu dana) i, u medjuvremenu,predat zahtjev za stalni!

malo sam zbunjen jer prošli put ( prije 3-4 mj) rekli su mi da moram samo predat zahtjev za stalni medjutim, očito da nije tako :-)

 

možda netko ima koju info?

zahvaljuem 

gg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Da te utjesim ;-)

moj suprug je takoder drzavljanin “trece zamlje”, znamo se od 2002. i on od tada redovito dolazi u RH sa turistickom vizom. 2005. smo dobili prvog sina 2007. drugog. Oba rodena u Puli, Hrvatski drzavljani, skoluju se u Hrvatskoj. Suprug mi 2012. dolazi zivjeti u Hrvatsku, konačno u studenom 2017. Predajemo zahtjev za privremeni boravak, jucer 15.02.2019. poziva se u MUP na razgovor zbog ne znam je cega (polozio je i test iz poznavanja jezika I pisma).

eto zato moras predati privremeni (I stalni) jer tko zna koliko ti taj postupak moze trajati! I nista ti nije olakotna okolnost a sve ti je otegotna... strpljenja i nista drugo.

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

malo kasnim ali eto, rješili smo privremeni na godinu dana i sad budemo predali papirologiju za stalni 

medjutim, trenutno ja sam nezaposlen ( u biti radim ali onak, bez ugovora) pa me zanima koji je minimalni dohodak potreban

supruga radi za oko 3500kn pa me zanima jel bi mogli zezat oko toga, premali iznos. znam da su tu u djiru neki koeficijenti ali iskreno nije mi jasna ta priča

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija