Jump to content

Novi zakon o braniteljima i prodavanje magle braniteljima


željko živčić

Preporučene objave

Dakle ovako : JA Željko Živčić iz Zagreba dragovoljno sam pristupio 6mj,1991g  naoružanim jedinicama Narodne Zaštite Dubrava Središte za što mi je uredno urućena iskaznica NZ sa svim podacima žigom i potpisom zapovjednika xxxxxxxxxx. Moja zadaća je bila čuvanje objekata od strateških važnosti,pretovar naoružanja i exploziva,provođenje zamraćenja kod zračnih uzbuna,dežurstva u Mjesnoj Zajednici Dubrava Središte. Poćetkom 12mj 1991g otišao sam u RAT dobrovoljno pripojen 150br HV kao dopuna  i služio sam  do 7mj 1992g.

Povratkom sa ratišta ustanovio sam da uopće nisam bio upisan u knjigu sudionika dragovoljaca iz Narodne zaštite i od tada vodim bitku iako imam navedene svjedoke koji su bili zajedno sa i u ratu i u narodnoj zaštiti a mogu ih navesti sve imenom i prezimenom i adresom.Što mogu još Učiniti ? .Ponadao dam se da će NOVI ZAKON  o Hrvatskim Braniteljima riješiti SVE nepravde koje su mi nanešene to ispraviti ali sada vidim da je to bila Još JEDNA PREVARA Ministarstva obrane jer ne mogu drugačije opisati njihova obećanja o ispravljanju pogreški nad svima nama koji smo oštećeni.

Napisao sam 15.1.2018g Zahtjev za priznavanje statusa Hrvatskog Branitelja za razdobolje od 6-12mj.1991g : Ministarstvo Obrane RH ,Čerinina 23 ,UR,br : xxxxxxxxxxxx,priložio svu dokumentaciju od naoružanja koje sam posjedovao,svjedoke koji su služili istu Narodnu Zaštitu iz moje jedinice,Člansku iskaznicu narodne zaštite sa žigom i potpisom i nakon 7 mjeseci dobio Odbijenicu sa obrazloženjem : NEMA ME NA POPISU ?????.Čemu ste pisali ZAKON ,,,ima li netko odgovor ,molim vas lijepo  ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  Napisao sam tko mi je bio zapovjednik i još je uvijek na istoj adresi,ali ja mislim da je on izbacio mene i još neke sa popisa i uvrstio neke svoje koji nisu ni jeli ni mirisali luk,a dobili su zasluge umjesto nas koji smo služili.Usput Sumnjam da čuva pravi popis kada je izostavio mene i još neke koje nisam imenovao,a ima nas podosta i svi redom imamo ISKAZNICE iz  vremena 1991g ( upisani i ne upisani ),ali nismo zavedeni zbog nečije samovolje,uostalom mislim da Hrvatskih branitelja ima preko pola milijuna zahvaljujući nama koji nismo uvedeni u zapisnike tadašnjih zapovjednika pa tako ni registrirani a za koje je ministar obrane izjavio da će ispraviti nepravdu.Osjećam se i dalje Prevarenim od strane Ministarstva Obrane RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam slican slucaj, pa da se ubacim u temu.

Sudjelovati u ratu sam poceo nekih dva mjeseca prije nego sto sam "upisan". Svjedoke imam, nesto i sluzbenih dokumenata. Nisam to pitanje potezao posto imam status dragovoljca, ali kako se sad svaki dan "placa", a ovih dva mjeseca nosi tridesetak kuna, smatram da to trebam rijesiti. Nisam se obratio direktno nijednom ministarstvu nego Uredu za obranu u svojoj zupaniji. Nisam jos stigao na red, ali se pribojavam da cu zavrsiti kao i autor posta.

Pretpostavljao sam da je smisao odredjenih clanaka novog zakona, da ljudi koji su se nasli u nekakvoj nejasnoj vremenskoj sivoj zoni (vecinom pocetak rata), rijese svoje statuse i ostvare svoja prava, no izgleda da nije tako. Nije trebalo uvrstavati i te clanke ako ce se samo pogledati u vec postojece popise i odlucivati na temelju njih. Bit ce da je lakse dokazati da si zavrsio kojekakve skole cija je arhiva nestala/izgorila u ratu, nego da si nosio pusku.

željko živčić ima li ta "Odbijenica" uputu o pravnom lijeku? Ne znam bas da cu se parniciti s RH zbog 30 kuna. Vise kostaju zivci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ministarstvo obrane je posebna priča.
Meni su nestale 2 godine bolovanja, iako imam svu papirologiju u svezi toga, čak i papir na kojem stoji kad sam se razdužio sa opremom i zbog čega, ali... nema me na famoznom spisku.
Žao mi je što ti govorim, ali... prošao ti je vlak kao i meni.

 

Da, zaboravih, kada odgovaraju to tako izvedu da nema uputa o pravnom lijeku.
Napišu matricu: Provjerom u našem sustavu ne nalazite se na spisku... bla, bla, bla... te time niste bili pripadnik toga i toga... i kraj priče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam pravovaljani dokument koji mi je izdan od strane MO Središte 1991g sa svim podacima sa žigom i potpisom.Kako je moguće dobiti Iskaznicu a ne biti zaveden tj registriran u Knjigu sudionika kojima je izdan dokument nije moja stvar.Po naputku pokušati ću ishoditi prava kod drugih institucija koje se bave takvom problematikom : Kako može  državno tijelo vam izdalo osobnu kartu ali vas nije zavesti  u registar pa po tome vi ne postojite i ne možete dokazati da postojite bez obzira što imate Osobnu Iskaznicu.ETO to je moj Slučaj.Odustati od oduzetih mi prava ne namjeravam .

 

U Mom slućaju  piše uputa o pravnom lijeku : žalba u roku 15 dana od dostave,što sam i učinio na vrijeme,ali siguran sam da će me odbiti bez obzira na sve moje dokaze jer nisam na njihovom popisu bez obzira na dokaze sa žigom iz tog doba , neću odustati od svojih 6 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada kada smo kopali papire od moga oca pokojnog radi obiteljske mirovine, skontali smo da mu narodne zaštite također nema, kao da nije ni bio, vodi se tek od 28.06. i prelaska u 106. brigadu gdje je na dan osnivanja postao zapovjednik satnije. A inače bio je i zapovjednik NZ neko vrijeme i sve skupa ima 1830 dana borbenog sektora a u vojsci bio do 2003., prvi čin satnik od 01. mjeseca 1992.  Jednostavno ga nemaju da je bio u NZ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NZ

Primjetio sam a vijerovatno i vi ,ako si otiso u Garu iz NZ sve ti je priznato,ako si otiso zavrsit skolu (maloljetni branitelji u to vrijeme) ili si imo radnu obavezu nije ti priznato nista

Moj slucaj,imam potvrdu iz ureda za obranu da sam bio u NZ,imam i rijeseje na zalbu gdje ured za obranu imam moje podatke da sam bio u naoruzanio odredu NZ,sad sam o novom zakonu moro vijat zapovijednika i 2 svijedoka ( ko u partizanima) i ispunit 3 ili 4 papira gdje zapovijednik izjavljuje dali si zaduzio oruzije,gdije si bio u borbenim akcijama,sta si radio,...

i sad nakon toga gdje zap. potvrdjuje sve to moras ici na upravni postupak jer su to mudre glave smislile,3,4 mj. su razmisljali kako skinit sto vise molbi za priznavanje NZ

imam status branitelja radi toga mi nje potrebno ali idem dokraja bas da vidim dokle ce ici sa papirologijom,jos jednom da napomenem,oni koji su bili samnom i otisli u gardu sve je priznato bez ikakvog dokazivanja,ja koji sam otiso zavrsit skolu 0

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiće Narodne Zaštite ja imam Iskaznicu Narodne Zaštite uredno potvrđeno pečatom i potpisom zapovjednika , kao i zjave omih koji jesu upisani a dali su izjave o mom djelovanju u to vrijeme zajedno s njima.To što zapovjednik nije vodio popis kome je izdao ovjerene dokumente, nije i ne može biti problem nas koji smo časno služili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, orao je napisao:

NZ

Primjetio sam a vijerovatno i vi ,ako si otiso u Garu iz NZ sve ti je priznato,ako si otiso zavrsit skolu (maloljetni branitelji u to vrijeme) ili si imo radnu obavezu nije ti priznato nista

Moj slucaj,imam potvrdu iz ureda za obranu da sam bio u NZ,imam i rijeseje na zalbu gdje ured za obranu imam moje podatke da sam bio u naoruzanio odredu NZ,sad sam o novom zakonu moro vijat zapovijednika i 2 svijedoka ( ko u partizanima) i ispunit 3 ili 4 papira gdje zapovijednik izjavljuje dali si zaduzio oruzije,gdije si bio u borbenim akcijama,sta si radio,...

i sad nakon toga gdje zap. potvrdjuje sve to moras ici na upravni postupak jer su to mudre glave smislile,3,4 mj. su razmisljali kako skinit sto vise molbi za priznavanje NZ

imam status branitelja radi toga mi nje potrebno ali idem dokraja bas da vidim dokle ce ici sa papirologijom,jos jednom da napomenem,oni koji su bili samnom i otisli u gardu sve je priznato bez ikakvog dokazivanja,ja koji sam otiso zavrsit skolu 0

lp

A i tu ima svega, što kažete ako si otišao u gardu sve je priznato bez dokazivanja... Eto mom starom nije, a već je u NZ išao mijenjati sa ljudima 3. Gbr da bi odma po osnivanju 28.06. prešao u 106. brigadu i od prvog dana bio zap. satnije, od tuda u 130. brigadu i od 07.1992. u vojnu policiju od kud je i umirovljen kao zap. 1. satnije (satnija BOV-a) a nema ga, on službeno u narodnoj zaštiti nikad nije bio... Štoviše nakon sveg tog, kompletne obrane Osijeka, Dubrovačkog zaleđa (borbeno-taktička skupina) , Zadarskog zaleđa (gdje je proveo 7 mjeseci a bio i zap. sektora i isto u borbenoj bojni VP, borbeno djelovanje), Bljeska i tko zna čega još, danas on nije Hrvatski branitelj, nego je nekakav djelatnik morha i kada je umro eto ja sam dobio kao radno nesposoban 100% invalid obiteljsku civilnu mirovinu njegovu, jer on po zakonu nije branitelj... A dali su mu iskaznicu da je branitelj, vode ga u registru sa 1830 dana BS... Ne znaš dali bi se smijao ili plakao što nam država radi, jednostavno nikakva prava nemamo, a dragovoljac i 12 godina časnik HV-a u sustavu morh-a...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle ovako : Kod dobrovoljne prijave u tadašnju mjesnu zajednicu ( kasnije Mjesni Odbor ) dobili ste službeni dokument od REpublike Hrvatske - Narodna Zaštita ( upisani podaci o jedinici ) sa ovjerom na poleđini ( ŽIG i potpis ),a koji ta ista Država Hrvatska ne priznaje ?.Po Mojemu ako su izdali dokument onda moraju imati neki zapis,u Policiji je nemoguće dobiti dokument koji nije nigdje zaveden.Ja i Svi mi imamo dokumente a na odgovornima je da nađu spis gdje je to zavedeno i njihova aljkavost ne može biti  ničija briga i odgovornost .

Imam status Branitelja,ali kada je već ministar objavio da će po novom zakonu o Braniteljima otvoriti stare rane i ispraviti nepravde prije nanešene ,onda je red da se to i provede LAŽI i lažne nade prevarenima. Ministar Branitelja je ovim potezom OBMANUO sve nas a to ne smijemo samo tako zanemariti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad smo kod nepravdi, eto ja sam kao što sam gore objavio dobio od oca civilnu mirovinu prema HZMO, piše iznad tko je bio i što, čak mi ne žele priznati niti dodatak 40% na bodove prema članku 48. ZOHB za više od 1440 dana BS (ima 1830) i status dragovoljca jer kažu to ide od 1.1.2019. 
Jednostavno umro je god dana prerano... I goni se...
Drugo je njegov HRVI... On je umro od bolesti od koje je obolio 1993. nakon maslenice, od povratka sa Maslenice u 7. mjesecu 1993. do negdje 3. mjeseca 1994. on je izgubio preko 30 kg, ispostavilo se da ima dijabetes tip 2, uzrok stres u obnašanju dužnosti (već tad su mu govorili da ide u mirovinu on rekao da mu ne pada na pamet) a tu je i PTSP (jer je imao čovjek u sklopu dužnosti zadatke nakon kojih nitko normalan ne može ostati "čist")

EDITIRAO MODERATOR

 a oni su mu rekli da nema ptsp, oštećenje je manje 20%, da dijabetes nema veze sa stresom niti ptsp-om... Ma strašno, i danas nemamo nikakva prava prema ZOHB jer on nema HRVI. Onda gledam papire od dijabetesa, jer od njega je ostao 100% invalid, slijep, noga amputirana i još 101 stvar i na kraju je umro od njega... Jedan doktor piše da je obolio 1993. od posljedica stresa u obavljanju dužnosti, drugi da je obolio 1994. od istog, treći da je obolio 2001. čak imam papir da je dijabetes dobio 2016. a on već bez noge, na inzulinu od 2001., poluslijep tada bio... a uz to sve od 2001. ležao i po psihijatriji povremeno i bio nakljukan da je jedva govorio...zakazali svi od doktora koji nisu niti gledali stare nalaze do komisija... A da ne pričam što sam se ja kao dijete praktički svega naslušao jer je on imao toliko toga u sebi da se morao nekome "istresti" pa je pričao doma nama o tome, Bog te ja sam dobio ptsp što mi je sve ispričao... Ma ne znam što reći... Ajde da je neki mobilizirani pa bio malo u vojsci pa ga otepli ali čovjek dragovoljac od prvog dana (narodna zaštita ga nema ali bio je i tamo), zapovjednik satnije od 6. mjeseca 91', časnik, 12 godina u vojsci... Ma nije mi jasno... Možda je problem i što nikad nije bio politički aktivan i ni u jednoj stranci dok su svi mahali iskaznicama nego je bio vojnik i zapovjednik i obavljao svoj posao... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Več po ne znam koji put pišem da je ovaj podforum specifičan pa se dopušta više nego što je u skladu s pravnim forumom i večinom nema veze s pravom. No, neke stvari nemaju veze niti s temom niti su kao takove prikladne biti dio objave.

Iz toga razloga ti je Marko, dio objave brisan te bih te zamolio da se suzdržiš takovih objava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , željko živčić je napisao:

Moderatoru : Uopće mi nije Jasno ZAŠTO Marko ili bilo tko drugi od nas branitelja ne bi smjeli pisati Istinu,jer ako je tako onda je to DIKTATURA za koju ja nisam ratovao a vjerujem da ni moji ostali suborci .

Kakova crna diktatura Željko?

Da razjasnimo odmah nešto, nalazimo li se na portalu za promicanje istine, bilo kakove vrste ili na pravnom portalu? Meni se čini na pravnom, s naglaskom na ono pravni (samo mi se nemoj odmah nešto uvrijedit, zašto, objasnit ću poslije).

I hrvatski pravni portal kao takav ima određena pravila kojih bi se svi korisnici trebali pridržavati. No kao što već rekoh, kako je braniteljska populacija specifična, poradi zasluga za stvaranje neovisne RH, a posebno zbog nastalih problema u ostvarivanju svojih prava, tako je i podforum OSiB specifičan i uvijek se dopuštalo malo više. Katkad i previše. I dopuštale su se svačije istine i razne reakcije na iste do određene granice. I ta granica nema veze s diktaturom nego samo sa kulturom i načinom ophođenja sa i prema drugim korisnicima neverbalne komunikacije. Pa i prema onima koji će samo pročitati.

Zašto te zmolih da se ne uvrijediš te ti pokušao objasniti na ovaj način? Zato što sam i sam imao svoju istinu ovdje, ali svaka objava je pisana s preostalom mrvom kulture i pažnje što napisati. I to je ono što bih tražio od svih kao moderator, a posebno od branitelja. Tako da objavljivati neke stvari ovdje nema potrebe jer nemaju nikakove veze s pravom niti su primjerene pravnom portalu. Lijep pozdrav&sve najbolje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Spitfire je napisao:

 

Ne, sve je u redu, izvinjenje moderatoru, Spitfire u pravu ste... Nego kad pričam tj. pišem u ovom slučaju o tim stvarima uvijek "zamračim" pa "istresem" nekada i što ne treba, malo se ohladila glava nego što je bila u vrijeme dok sam pisao, uglavnom se sjetim svega (vidio je moderator što sam napisao) pa napišem i što nije za ovakav forum, a može i uznemiriti neke ljude, izvinjavam se stvarno... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija