Jump to content

Upis vlasništva


Tommy gun

Preporučene objave

 Poštovani, naslijedio sam kuću na otoku od pokojnih roditelja i mi kao naslijednici smo upisani na pola nekretnine pošto ima više čestica. Ugovorom je određeno da će prodavatelji izvršiti uknjižbu u roku od godine dana (1971) pa sam slijedeći podatke pronašao naslijednike od dotične koja je potpisnica. Naslijednici su me obavijestili da je dotična umrla iste godina te zato nije proveden upis, naslijednici se odriču ikakvog potraživanja i spremni su pomoći pri upisu. Pitanje glasi: Postoji li postupak kojim se može izbjeći parnica odnosno tužba i mogu li naslijednici potpisati tabularnu izjavu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko samja shvatio..stvari su išle ovako.:

Vaš roditelji su kupili nekretninu - koja je imala - više - vlasnika - bar - 2.

rađena su 2 ugovora sa 2 prodavatelja.

jedan ugovor je proveden..a drugi nije..radi..smrti - jednog od prodavatelja ( inače - nikad se ne daje -prodavatelju

da izvrši prijenos   :tikvan: več to radi ..kupac  - jer mu je interes što  da što prije postane - Vlasnik )

Nasljednici - tog prodavatelja - ne spore da je to prodano i isplačeno..i voljni su pomoči.

Ovako - probaj te nači taj kupoprodajni ugovor - vi kod sebe..a nasljednici kod sebe.

Ako ga nikako ne nađete - naj BRŽA ..opcija je ta..da vam nasljednici od pok. prodavatelja - DARUJU 

Drugu polovinu - naravno - u poreznoj vas neče - osloboditi plačanja poreza 4% na taj dio nekretnine.

To..platite..i - riješili ste Vlasništvo - 1/1 ..!

Ovo je - naj brža varijanta. u naj goremslučaju -ako ne nađete ugovore iz -71.g.

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E..to naglasite u Tabularnoj izjavi.

jer su referenti u gruntovnici -više nego rigorozni - to iz vlastitog iskustva.

Jer če onome kome dođe predmet -odma zapasti -za oko - danas se predaje prijedlog za upis vlasništva

iz - 71.g.

Pa,,nije na odmet, napisati u tabularki..kratko..razlog - vremenskog razdoblja.

Poz. i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija