Jump to content

Povećanje (usklađivanje) mirovina od 01.srpnja 2018.


ecwashere

Preporučene objave

, buda2 je napisao:

sanjao sam 8%. ? (ali se ne sjećam na koji vremenski period ??? ).šta bude bit će.računaj na 0,8%, a sve više će biti će premija.

1% je minimum ovaj put. Sve preko toga će biti ugodno iznenađenje.

Vlada je u proračunu za ovu godinu osigurala 2 % za usklađivanje mirovina ( avm ). 1 % su potrošili prošli puta, ostao im je još 1% SIGURNO ( sve preko tog 1 % bit će iznenađenje koje nije nemoguće s obzirom da bi mogli  i prijevremeni izbori jer je ovih 76 ruku sve tanje ). Vladajuća većina , toćnije premijer će učiniti sve za koji glas više na izborima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , malicovjek je napisao:

Tocnije AVM povecan od 01.01.2018.god za 0,94%, ako je po tvom biti ce vise od 1%

kako kome....onima što imaju mirovinu od 3 500kn se ne povećava ništa.......sve što im povećaju i kad pređe 3 500 kn počne se skidati 10 % i uvijek budu na 3 500kn.....ustvari neće biti uvijek na tome....možda za desetak godina udu  u područje (oko 4000kn) gdje će polako osjećati porast mirovine...al dobro...tih deset posto nikad nije bio problem....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

jel ima itko možda podatak koliko vam je kupovna moć narasla za recimo  3/4/5/10 godina.....ili bolje rečeno koliko vam je smanjena......kad budemo znali taj podatak,onda ćemo vidjeti koliko smo i da li sretni.....

da li itko zna koliko je mirovina oko ili malo iznad 3 500 kn...ima ih podosta.....koliko će oni dobiti povećanje?.....nikakvo.........3 500 X 2,7% prelazi 3 500kn i nastupa smanjenje mirovina od 10% i opet ga vraća na 3 500 kn......

tako da nekad neki podatak zvuči fino,ali samo "na prvu"....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, Mister-X je napisao:

.3 500 X 2,7% prelazi 3 500kn i nastupa smanjenje mirovina od 10% i opet ga vraća na 3 500 kn......

O kakvom smanjenju pišeš mirovina raste nema oduzimanja 10%, a ne vraća se na 3500 kn,već za 94 kn ide gore i biće 3594 ,u 03mj.2019 kad bude opet usklađenje ide sa 3594 + n % .

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Mister-X je napisao:

jel ima itko možda podatak koliko vam je kupovna moć narasla za recimo  3/4/5/10 godina.....ili bolje rečeno koliko vam je smanjena......kad budemo znali taj podatak,onda ćemo vidjeti koliko smo i da li sretni.....

da li itko zna koliko je mirovina oko ili malo iznad 3 500 kn...ima ih podosta.....koliko će oni dobiti povećanje?.....nikakvo.........3 500 X 2,7% prelazi 3 500kn i nastupa smanjenje mirovina od 10% i opet ga vraća na 3 500 kn......

tako da nekad neki podatak zvuči fino,ali samo "na prvu"....

 

Što se tiče inflacije i povečanja troškova života u jednoj kalendarskoj godini mi smo u minusu ,dakako.po ovim cijenama dvočlana obitelj bi mogla "funkcionirati" sa 6000 kuna minimum.

Što se tiče ( po tvome ) - 10%  svi bi ostali "zabetonirani" na mirovini od kad je J.Kosor uvela smanjenje 10%.a to nije tako.znam po sebi.povećava mi se mirovina normalno,po postotku povećanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , vukovar je napisao:

O kakvom smanjenju pišeš mirovina raste nema oduzimanja 10%, a ne vraća se na 3500 kn,već za 94 kn ide gore i biće 3594 ,u 03mj.2019 kad bude opet usklađenje ide sa 3594 + n % .

 

Prije 56 minuta, buda2 je napisao:

Što se tiče ( po tvome ) - 10%  svi bi ostali "zabetonirani" na mirovini od kad je J.Kosor uvela smanjenje 10%.a to nije tako.znam po sebi.povećava mi se mirovina normalno,po postotku povećanja.

a koliku ti imaš mirovinu?........ovo što sam iznio nije moje iskustvo (jer mi je veća mirovina) nego analiza zakona......kad netko ima mirovinu do 3 500kn i ona počne prelaziti 3 500kn....trebao bi se primjeniti zakon o prvom smanjenju mirovina od 10 %.....znači recimo mirovina naraste na 3 600 tada se od toga oduzme 10% ,ali pošto bi bilo manje od 3 500 kn,ostaje 3 500 kn.....i tako ide sve dok ne dođe negdje do 3 900kn...znači branitelj dogura do 3800 kn,ali ona opet bude 3 500kn......tek kad pređe 3900 kn nastaje povećanje.....tako recimo kad netko dogura do 4000 kn,on dobije mirovinu 3600 kn....

jako puno branitelja koji zahvaljujući raznim omjerima su dobili mirovine 3 000 /3 500 i oni su zabetonirani niz godina od ikakvog povećanja...ja se nadam da griješim,ali mislim da je to tako........

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne misliš dobro,zakon o oduzimanju 10% više nije aktivan,jer je po zakonu koji je bio donijet  kad su se stekli uvjeti za njegovo ukidanje je i ukinut.Znaći kad su krenuli od 3500 kn pa nadalje su im mirovine išle gore,e sad je druga stvar, ako ima poreza i prireza na mirovinu sa većom mirovinom iviše i uzima država ,a tako na povratu poreza nešto i vrati.:klanja:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, Mister-X je napisao:

 

a koliku ti imaš mirovinu?........ovo što sam iznio nije moje iskustvo (jer mi je veća mirovina) nego analiza zakona......kad netko ima mirovinu do 3 500kn i ona počne prelaziti 3 500kn....trebao bi se primjeniti zakon o prvom smanjenju mirovina od 10 %.....znači recimo mirovina naraste na 3 600 tada se od toga oduzme 10% ,ali pošto bi bilo manje od 3 500 kn,ostaje 3 500 kn.....i tako ide sve dok ne dođe negdje do 3 900kn...znači branitelj dogura do 3800 kn,ali ona opet bude 3 500kn......tek kad pređe 3900 kn nastaje povećanje.....tako recimo kad netko dogura do 4000 kn,on dobije mirovinu 3600 kn....

jako puno branitelja koji zahvaljujući raznim omjerima su dobili mirovine 3 000 /3 500 i oni su zabetonirani niz godina od ikakvog povećanja...ja se nadam da griješim,ali mislim da je to tako........

 

Kad je po zakonu premijerke J.Kosor mirovina mi je "pala" na 3500 kn.i sada trenutno je 3830 kn.usklađivanje/povećanje je bilo do sada po zakonu.kako je bilo povećanje ( poslije onog od 2 godine  bez povećanja) tako je i meni raslo ( povećanje 330 kuna do sada).jedno vrijeme je bila mirovina odvojena civilni -vojni dio i povećanje mizerno.sada će povećanje biti 103 kune.a ovo Tvoje da su mirovine "zabetonirane" ne drži vod. ( vidiš primjer). LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , vukovar je napisao:

ne misliš dobro,zakon o oduzimanju 10% više nije aktivan,jer je po zakonu koji je bio donijet  kad su se stekli uvjeti za njegovo ukidanje je i ukinut.

ukinuto je drugo smanjenje mirovina od 10%.......prvo nije,znači zakon je još akivan i svi koji imaju mirovinu preko 3 500 kn to znaju........

prije 2 sati , buda2 je napisao:

tvoje da su mirovine "zabetonirane" ne drži vod.

ja to nisam nigdje napisao......to je tvoja konstrukcija što ti misliš da sam ja rekao.....ja sam i obrazložio na koga mislim i na koji raspon mirovina se odnosi.......

prije 2 sati , buda2 je napisao:

vidiš primjer

tvoj primjer je tvoj........ti si bio graničan slučaj i pogodilo ti se da to i ne primjetiš........

ali evo odgovori mi na pitanje pa će biti jasnije :

ako netko sad ima 3 500 kn mirovinu....i povisi mu se sad ovih 2,7%......on bi trebao dobiti 3 594 kune.......

i ti sad hočeš reči pošto mirovina sad prelazi 3 500 kn da mu se neće oduzeti 10% ?....da će dobiti 3594 kune...........ja mislim da neće......opet će dobiti 3 500kn......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , vukovar je napisao:

ne misliš dobro,zakon o oduzimanju 10% više nije aktivan,jer je po zakonu koji je bio donijet  kad su se stekli uvjeti za njegovo ukidanje je i ukinut.Znaći kad su krenuli od 3500 kn pa nadalje su im mirovine išle gore,e sad je druga stvar, ako ima poreza i prireza na mirovinu sa većom mirovinom iviše i uzima država ,a tako na povratu poreza nešto i vrati.:klanja:

 

Ovaj privremeni od 10% je ukinut ali onaj Kosoricin preko 3500 kn mirovine ide umanjenje za 10% ali ne manje od 3500 kn, je i dalje aktivan:

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=14701

citiram iz teksta:

Mirovine koje su određene prema posebnim propisima, a nakon usklađivanja od 1. siječnja 2018. prešle su svotu od 3.500,00 kn, smanjene su za 10%, s tim da tako smanjene svote mirovina ne mogu biti niže od 3.500,00 kuna mjesečno.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Mister-X je napisao:

ukinuto je drugo smanjenje mirovina od 10%.......prvo nije,znači zakon je još akivan i svi koji imaju mirovinu preko 3 500 kn to znaju........

ja to nisam nigdje napisao......to je tvoja konstrukcija što ti misliš da sam ja rekao.....ja sam i obrazložio na koga mislim i na koji raspon mirovina se odnosi.......

tvoj primjer je tvoj........ti si bio graničan slučaj i pogodilo ti se da to i ne primjetiš........

ali evo odgovori mi na pitanje pa će biti jasnije :

ako netko sad ima 3 500 kn mirovinu....i povisi mu se sad ovih 2,7%......on bi trebao dobiti 3 594 kune.......

i ti sad hočeš reči pošto mirovina sad prelazi 3 500 kn da mu se neće oduzeti 10% ?....da će dobiti 3594 kune...........ja mislim da neće......opet će dobiti 3 500kn......

Kako sam bio granični slučaj ? Imao sam više od 3500 i jednokratno mi je "višak" skinut.dvije godine nije bilo povećanja i poslije povećanje ide.po Tvome nikad ne bi imao više od 3500 jer bi mi svaki mjesec uzimali/skidali 10%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , buda2 je napisao:

po Tvome nikad ne bi imao više od 3500 jer bi mi svaki mjesec uzimali/skidali 10%.

ti opet "po mome"...gdje sam ja to rekao nikad preko 3 500?...

kad mirovina dođe na oko 3900 ona se skida na 3500 i tad poćinje rasti mirovina.......

mirovina je npr. 3 300...i raste sa usklađivanjem......i poćne prelaziti 3 500kn.....tada ostaje na tome niz godina dok god ne bude obračun oko 3900kn i tad počinje rasti ponovo preko 3500kn.....

nama koji smo imali veće mirovine ,odmah je uzeto 10% i odmah rastu mirovine sa usklađivanjem.......

kad je donosen zakon rečeno je da je to za sve koji imaju mirovine preko 3 500kn.....međutim to se odnosi i na manje mirovine.....jer te manje mirovine kad poćnu prelaziti 3 500 kn zahvaća zakon....tako da u tom periodu umirovljenik nema koristi od usklađivanja mirovina......i osoba koja sad ima mirovinu npr 3 400 kn osjeti povećanje....i misli kako je to dobro....međutim kad dođe do 3 500 kn tad će shvatiti da idućih niz godina može zaboraviti na povećanje mirovina....

 

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Mister-X je napisao:

3

Da ne bude nedoumica i da se ne prepucavate izgleda da je istina slijedeća te je Mister-X u pravu citiram članak sa interneta:

je u rujnu prošle godine.

Odlukom Vlade RH prestala se primjenjivati odredba članka 3.a Zakona, dakle umanjenje mirovina većih od 5.000 kuna za 10 deset posto, no odredbe o umanjenju mirovina većih od 3.500 kuna za 10 posto, pojašnjavaju iz HZMO-a, i dalje su na snazi.

Neće imati manje nego prije usklađenja

“Određen broj mirovina ostvarenih prema posebnim propisima na koje se do sada nije primjenjivalo umanjenje (jer su bile manje od 3.500 kuna) usklađivanjem su prvi put prešle granicu od 3.500 kuna te se isključivo na njih počinju primjenjivati odredbe navedenog Zakona. No, te se mirovine umanjuju samo do svote od 3.500 kuna i korisnici se ne mogu naći u situaciji da primaju manju mirovinu nego što su imali prije usklađenja.” – pojasnili su iz HZMO-a.

Pojednostavljeno, povlaštene mirovine veće od 3.500 kuna smanjivane su jedanput za deset posto, dok su one veće od 5.000 kuna smanjivane dvaput, što je ukinuto pa su zapravo svima mirovine smanjenje jedanput. Novim usklađenjem mirovina dogodilo se da su pojedini umirovljenici prvi put prešli limit od 3.500 kuna, za koje je umanjenje od deset posto i dalje na snazi pa su one sada umanjene do propisanog limita kako ne bi podlijegali umanjenju od deset posto. Stoga njihova mirovina nije manja nego prije umanjenja, ali nije ni veća za puno usklađenje.

 
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, CheKirac je napisao:

Da ne bude nedoumica i da se ne prepucavate izgleda da je istina slijedeća te je Mister-X u pravu citiram članak sa interneta:

hvala na službenoj potvrdi oko ovoga....iako je to analizom zakona jasno,bio bih sretniji da nisam bio u pravu....objašnjenje mirovinskog je čak malo uljepšano jer nisu do kraja iznijeli šta čeka te umirovljnike...

 

prije 1 sat, CheKirac je napisao:

Novim usklađenjem mirovina dogodilo se da su pojedini umirovljenici prvi put prešli limit od 3.500 kuna

 

prije 1 sat, CheKirac je napisao:

Stoga njihova mirovina nije manja nego prije umanjenja, ali nije ni veća za puno usklađenje.

odnosno,te mirovine koje su došle do 3 500 kn čeka da tu i ostaju sljedečih niz godina ......

ne samo da nije predviđeno nikad prestanak tog smanjenja ,nego se to čak odnosi i na mirovine koje su bile manje od 3500kn....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mister-X je napisao:

hvala na službenoj potvrdi oko ovoga....iako je to analizom zakona jasno,bio bih sretniji da nisam bio u pravu....objašnjenje mirovinskog je čak malo uljepšano jer nisu do kraja iznijeli šta čeka te umirovljnike...

 

 

odnosno,te mirovine koje su došle do 3 500 kn čeka da tu i ostaju sljedečih niz godina ......

ne samo da nije predviđeno nikad prestanak tog smanjenja ,nego se to čak odnosi i na mirovine koje su bile manje od 3500kn....

Poštovani. Oprostite ako nisam pogodila temu. Maloprije gledala na egrađani na mirovinsko i piše primopredaja spisa u rad za predmet zadužena djelatnica likvidator ne mogu se sad sjetiti imena. Može mi molim vas netko reći što to znači. I da napomenem područni ured u ZG ja sam inače iz ST Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, malicovjek je napisao:

Znaci da je vas predmet na obradu dobila ta navedena radnica u podrucnom uredu u ZG od datuma navedenog u toj rubrici.

To se valjda tiče ovog novog usklađenja mirovina.možda netko drugi zna o čemu se radi,pa ako još netko ima saznanja što je likvidator na mirovinskom.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mara123456789 je napisao:

To se valjda tiče ovog novog usklađenja mirovina.možda netko drugi zna o čemu se radi,pa ako još netko ima saznanja što je likvidator na mirovinskom.?

Jste dali nekakav zahtjev prema HZMO-u kad gledate preko e-gradjani svoj profil na HZMO stranici ili...

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Mara123456789 je napisao:

Maloprije gledala na egrađani na mirovinsko i piše primopredaja spisa u rad za predmet

 

prije 5 sati , Mara123456789 je napisao:

To se valjda tiče ovog novog usklađenja mirovina

Ne

prije 2 sati , Mara123456789 je napisao:

Jesam ima 5.mjeseci kad sam dobio privremeno 20% HRVI.za drugi obračun mirovine od tada ništa mi nije došlo.može li bit to?

Da (pretpostavljam da ste u mirovini sa već određenim omjerom dok ste predali samo za obračun....inaće bi trebali novu obradu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A na stranicama HZMO-a o povecanju mirovina jos ni slova.

Dobar je komentar iz clanka, da bi oni sa najmanjim mirovinama trebali dobiti najvise i obratno, ne razmisljaju da oni koji su duze i vise uplacivali u mirovinski fond imaju i vece mirovine, sto se tice socijale za to je zaduzeno drugo ministarstvo i pomoci isplacuju iz drugih fondova (makar je dio kolaca isti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, malicovjek je napisao:

A na stranicama HZMO-a o povecanju mirovina jos ni slova.

Dobar je komentar iz clanka, da bi oni sa najmanjim mirovinama trebali dobiti najvise i obratno, ne razmisljaju da oni koji su duze i vise uplacivali u mirovinski fond imaju i vece mirovine, sto se tice socijale za to je zaduzeno drugo ministarstvo i pomoci isplacuju iz drugih fondova (makar je dio kolaca isti).

 mali čovjek ,da li su saborski zastupnici uplaćivali 40 godina u mirovinski pa imaju mirovine od 8000 kn ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , malicovjek je napisao:

ne razmisljaju da oni koji su duze i vise uplacivali u mirovinski fond imaju i vece mirovine

 

prije 4 sati , malicovjek je napisao:

Spominjem radnicke mirovine jer njih je vecina,

teško je tu biti pametan...jer kad recimo poskupi struja ,ona poskupi svima isto...a kad se zbog toga recimo uskladi mirovina oni sa manjim dobiju jako malo...tako da su na gubitku......ili recimo netko ima sreču ili vezu i zapolsi se na siguran i dobar posao i cijeli život ima dobru i sigurnu plaću i još bude nagrađne sa boljom mirovinom...dok drugi se zaposli negdje na minimlaac ili bude prijavljen na minimalac i napati se cijeli život i još se pati i u mirovini....tako da bi se o tom moglo......

 

prije 5 sati , malicovjek je napisao:

sto se tice socijale za to je zaduzeno drugo ministarstvo i pomoci isplacuju iz drugih fondova

e sad to bi se možda moglo kroz druge naćine kompenzirati,kao što si naveo i sam....ali to ne funkcionira baš najbolje tako da su umirovljenici sa malim mirovinama opravdano ogorčeni što im se mirovine malo povise,a cijene rastu i u sve goroj su situaciji....

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , malicovjek je napisao:

A na stranicama HZMO-a o povecanju mirovina jos ni slova.

Ništa čudno za njih. 

U biti, to je za hzmo normalno da kasne sa obavijestima na svojim stranicama. Tako je bilo i prošli puta ali i po stupanju na snagu novog zakona o DD. 

Bitno da je povečanje 2,7 %. Jaaako malo s obzirom na cijene ali opet ok, iznad očekivanja.

Živili! ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zagreb, 31.08.2018.

Dana 31. kolovoza 2018. održana je 19. sjednica Upravnog vijeća Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje na kojoj je Upravno vijeće donijelo odluke o usklađivanju mirovina od 1. srpnja 2018. 

Upravno vijeće Zavoda je na temelju objavljenih službenih podataka Državnog zavoda za statistiku o nominalnom indeksu bruto plaća i indeksu potrošačkih cijena – za razdoblje I.-VI. 2018. u odnosu na razdoblje VII.-XII. 2017. donijelo Odluku o aktualnoj vrijednosti mirovine od 1. srpnja 2018. 
Nova aktualna vrijednost mirovine za jedan osobni bod, radi određivanja mirovine i usklađivanja mirovina i ostalih prava iz mirovinskog osiguranja od 1. srpnja 2018. iznosi 65,60kn
Nova aktualna vrijednost mirovine izračunata je tako što je dosadašnja aktualna vrijednost mirovine u svoti od 63,88 kn usklađena po stopi koja se dobije kao polovica zbroja stope promjene prosječnog indeksa potrošačkih cijena i stope promjene nominalnog indeksa bruto plaće svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj u prvom polugodištu 2018. u odnosu na polugodište koje mu prethodi. Prema podacima Državnog zavoda za statistiku, stopa promjene indeksa potrošačkih cijena u prvom polugodištu 2018. godine u odnosu na drugo polugodište 2017. iznosi 1,1% (porast 1,1%), a stopa promjene nominalnog indeksa bruto plaće svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj u istom razdoblju iznosi 4,3% (porast 4,3%) tako da polovica zbroja stope promjene iznosi 2,7%
Mirovine povećane prema novoj aktualnoj vrijednosti, isplaćuju se u rujnu (mirovina za kolovoz) kad će se isplatiti i razlika za srpanj. 
Također je donesena i Odluka o najnižoj mirovini za jednu godinu mirovinskog staža od 1. srpnja 2018., kojom najniža mirovina za svaku godinu mirovinskog staža od 1. srpnja iznosi63,61 kn te Odluka o osnovici za određivanje naknade zbog tjelesnog oštećenja i o usklađivanju novčanih naknada zbog tjelesnog oštećenja od 1. srpnja 2018. kojom osnovica za određivanje naknade zbog tjelesnog oštećenja, nastalog zbog ozljede na radu ili profesionalne bolesti, od 1. srpnja iznosi 1.306,64 kn
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mrljavac je napisao:

Ako Vam je mirovina oko 5.500,00 kuna, oko 70 kuna (10 kuna, vamo-tamo, manje više) mirovina ide u plus. I, zaostatci za dva mjeseca. Uzmemo li u obzir i inflaciju, nema dobitka, ali bolje i tako nego minus. Lijepi pozdrav svim braniteljima i ostalim korisnicima.   

 

Pozdrav največoj legendi Legalis foruma, Mrljavcu. ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mrljavac je napisao:

Ako Vam je mirovina oko 5.500,00 kuna, oko 70 kuna (10 kuna, vamo-tamo, manje više) mirovina ide u plus. I, zaostatci za dva mjeseca. Uzmemo li u obzir i inflaciju, nema dobitka, ali bolje i tako nego minus. Lijepi pozdrav svim braniteljima i ostalim korisnicima.   

 

Poštovani Mentore, (da sa velikim M) ispričavam se ali rast bruto mirovine sa 5.500 kn je na 5.648,50 kn.

Oprostite, to je bruto rast mirovine za 148,50 kn za mirovine od 5.500 kn.

Iskrene isprike na ometanju, bilježim se sa štovanjem.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Prof, bit će povećanje tako da će se moći kupiti litra viskija. Sa zaostatcima i dvije tri litre. Živi, Zdravi i Veseli bili i, LP Vama, Kompi, Malom (velikom) čovjeku i svim braniteljima (ne bih htio previše nabrajati imena-nickove jer uvijek se može dogoditi da "zaboravim" nekog pa da se čovjek (ili žena) uvrijedi. Svako Vam svima koliko Vas ima želim Dobro, i puno zdravlja i veselja i dug život te dobru mirovinu. :-) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
prije 4 sati , Spreman je napisao:

Poštovani 

Molim za pomoc pri izračunu  buduce mirovine.  Dragovoljac dom.rata,hrvi 30%,opca nesposobnost,ustrojbeno mjesto zap.voda. Radni staž 40 god pretpostavljam pošto je opca nesposobnost za rad. Po rjesenju omjer 40% rat,60% ostalo

 

prije 4 sati , crny46 je napisao:

5500-6200 kn

nedovoljno podataka za takvu preciznost..

prije 4 sati , Spreman je napisao:

Radi se o povecanju omjera od strane min.hr.branitelja od 12.09.2018 sa prijašnjih 30 na 40% kumulativno uzrok rat. Naime do sada sam imao oko 3600 kn.

mirovinu možeš izračunati iz ovog podatka......ako znaš koliki ti je iznos od tvoje mirovine (3600) ratni dio koji si imao (30 %)....onda taj iznos podijeli sa 3 i pomnoži sa 4 (sad imaš 40%) dobit ćeš otprilike za koliko će ti se povećati ratni dio mirovine.....civilni dio mirovine podijeli sa 7 i pomnoži sa 6 dobit češ civilni dio...to dvoj zbroji.....i sve u svemu ne nadaj se puno većoj mirovini...

ovdje si još nešto dvojbeno ili netočno napisao........ne može se raditi o povećanju omjera od strane min,branitelja...može samo od strane mirovinskog........

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Mister-X je napisao:

mirovinu možeš izračunati iz ovog podatka......ako znaš koliki ti je iznos od tvoje mirovine (3600) ratni dio koji si imao (30 %)....onda taj iznos podijeli sa 3 i pomnoži sa 4 (sad imaš 40%) dobit ćeš otprilike za koliko će ti se povećati ratni dio mirovine.....civilni dio mirovine podijeli sa 7 i pomnoži sa 6 dobit češ civilni dio...to dvoj zbroji.....i sve u svemu ne nadaj se puno većoj mirovini...

 

 

Poštovani Mister-X,

Slažem se sa Vašim promišljanjem o iznosu nove mirovine, posebno što će se civilni dio mirovine (60 %) obračunavati sa manjim pridodanim stažom od sadašnje mirovine.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Spreman je napisao:

Mister x

Koji podaci su jos potrebni....stojim na raspolaganju 

Mister x, postavio sam pitanje crny, ali vidim da si ti tu "doma"! Moje pitanje je od jučer, odmah iznad tvog odgovora Spremnom! Možeš li meni odprilike odgovoriti? Bio bih ti jako zahvalan! Imam kompliciranu situaciju jer više nisam u radnom odnosu, a moram izraditi nekakav plan. Ma, duga priča! Molim te, pokušaj mi odgovoriti čemu se cca mogu nadati!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Mister-X je napisao:

 

nedovoljno podataka za takvu preciznost..

mirovinu možeš izračunati iz ovog podatka......ako znaš koliki ti je iznos od tvoje mirovine (3600) ratni dio koji si imao (30 %)....onda taj iznos podijeli sa 3 i pomnoži sa 4 (sad imaš 40%) dobit ćeš otprilike za koliko će ti se povećati ratni dio mirovine.....civilni dio mirovine podijeli sa 7 i pomnoži sa 6 dobit češ civilni dio...to dvoj zbroji.....i sve u svemu ne nadaj se puno većoj mirovini...

ovdje si još nešto dvojbeno ili netočno napisao........ne može se raditi o povećanju omjera od strane min,branitelja...može samo od strane mirovinskog........

 

Kako piše u rješenju mirovinsko daje prijedlog o povecanju omjera koje ide na usklađivanje u povjerenstvo pri ministarstvu hr.branitelja, a koje opet daje konačnu suglasnost  ili ne...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Spreman je napisao:

Mister x

Koji podaci su jos potrebni....stojim na raspolaganju 

s obzirom da imaš obračun od prije skoro je nebitno ulaziti u detalje...ako si imao opču 30/70 i sad češ dobiti opču 40/60..i ništa se dodatno nije promjenilo....onda samo iz tog prijašnjeg rješenja pogledaj koliki ti je vojni dio ,a koliki dio civilni...pa napiši....

prije 2 sati , Spreman je napisao:

Kako piše u rješenju mirovinsko daje prijedlog o povecanju omjera koje ide na usklađivanje u povjerenstvo pri ministarstvu hr.branitelja, a koje opet daje konačnu suglasnost  ili ne..

moram priznati da mi ovo nije sad jasno ili se nešto promjenilo....prije se kod povećanja omjera ,odnosno kod nove obrade za povećanjem nije dobijalo ništa....nego ako ti se poveća omjer ide na "reviziju" min.branitelja i tek onda dobiješ rješenje kad to prođe...da ti je povećano ili da ostaje isto/smanjeno...

tako da mi je nejasno šta si ti u stvari dobio...probaj slikati rješenje (izbriši osobne podatke) pa stavi ovdje ili na mail...

prije 18 sati , Šime2 je napisao:

ko sam dobro shvatio, od 1.1. 2019. izračun za nove umirovljenike bi trebao biti povoljniji!! Šta bi to značilo za HRVI koji ima 40%, 1100 dana borbenog sektora, dragovoljca, sklopni čin bojnik-pukovnik i 38 godina staža. Znam da ovisi i od omjera, ali recimo da je 40:60?

 

prije 7 sati , Šime2 je napisao:

Mister x, postavio sam pitanje crny, ali vidim da si ti tu "doma"! Moje pitanje je od jučer

moram priznati da nisam previše analizirao posljedice novog zakona za nove umirovljenike (mislim da @prof to više analizira i prati) ali mislim da se tu ne radi o velikim razlikama....možda je za neke bolji ,a za neke lošiji....recimo prije je bilo da status dragovoljca nosi 30%...i onaj tko ima taj status i 200 dana ,njemu je bolji taj strari zakon jer po novom dobija 10 % plus na dane....onaj tko ima puno dana je bolji ovaj novi...

šta možeš očekivati...trebao bi imati "solidnu mirovinu"...međutim ,prvo neznamo koliki ti je civilni dio moguće mirovine....a drugo ne znamo koliki češ omjer dobiti.......usput rečeni,nisam previše pratio tvoje postove,kako to da imaš "toliku" invalidnost ,a nisi u mirovini dosad...imao dobar posao ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Mister-X je napisao:

s obzirom da imaš obračun od prije skoro je nebitno ulaziti u detalje...ako si imao opču 30/70 i sad češ dobiti opču 40/60..i ništa se dodatno nije promjenilo....onda samo iz tog prijašnjeg rješenja pogledaj koliki ti je vojni dio ,a koliki dio civilni...pa napiši....

moram priznati da mi ovo nije sad jasno ili se nešto promjenilo....prije se kod povećanja omjera ,odnosno kod nove obrade za povećanjem nije dobijalo ništa....nego ako ti se poveća omjer ide na "reviziju" min.branitelja i tek onda dobiješ rješenje kad to prođe...da ti je povećano ili da ostaje isto/smanjeno...

tako da mi je nejasno šta si ti u stvari dobio...probaj slikati rješenje (izbriši osobne podatke) pa stavi ovdje ili na mail...

 

moram priznati da nisam previše analizirao posljedice novog zakona za nove umirovljenike (mislim da @prof to više analizira i prati) ali mislim da se tu ne radi o velikim razlikama....možda je za neke bolji ,a za neke lošiji....recimo prije je bilo da status dragovoljca nosi 30%...i onaj tko ima taj status i 200 dana ,njemu je bolji taj strari zakon jer po novom dobija 10 % plus na dane....onaj tko ima puno dana je bolji ovaj novi...

šta možeš očekivati...trebao bi imati "solidnu mirovinu"...međutim ,prvo neznamo koliki ti je civilni dio moguće mirovine....a drugo ne znamo koliki češ omjer dobiti.......usput rečeni,nisam previše pratio tvoje postove,kako to da imaš "toliku" invalidnost ,a nisi u mirovini dosad...imao dobar posao ili?

Moram priznati da sam imao dobar posao s solidnom plaćom( bruto oko 11000). Inače sam trajni HRVI 40% od 1996., ali htio sam raditi, međutim zadnje dvije godine sam opet pukao, nakon drugog pokušaja suicida, obitelj me spremila u bolnicu. Bio sam na gadnim ratištima, ali mladost i razne aktivnosti učinile su mi da potisnem neke stvari. Već 20 godina trošim normabele 60-70 mg dnevno. Više ne radim, predao sam svu dokumentaciju za mirovinu i čekam vještačenje. Zato sam mislio, ako netko zna, koliko bi bar približno, mogao očekivati mirovine, tako da sam i omjer bubnuo napamet jer znam da mi nitko ne može precizno reći dok se to ne utvrdi. Bio sam mjesec dana u bolnici, sad idem svaka dva tjedna psihijatru i on je zatražio novu hospitalizaciju jer mi se opet pogoršalo. Profesora sam pitao ali on se ne želi upuštati u prognoze( razumijem to), ali bi mi značilo i približni podatak. Ne znam niti kad ću na vještačenje, papire sam predao u 6. mjesecu. Neki su mi rekli, obzirom da imam više od 1100 dana, da je bolje čekati da rješenje bude iza Nove godine. Ako možeš odprilike reći, dobro, ako ne, zahvaljujem ti što si mi se javio na pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mister-X je napisao:

s obzirom da imaš obračun od prije skoro je nebitno ulaziti u detalje...ako si imao opču 30/70 i sad češ dobiti opču 40/60..i ništa se dodatno nije promjenilo....onda samo iz tog prijašnjeg rješenja pogledaj koliki ti je vojni dio ,a koliki dio civilni...pa napiši....

moram priznati da mi ovo nije sad jasno ili se nešto promjenilo....prije se kod povećanja omjera ,odnosno kod nove obrade za povećanjem nije dobijalo ništa....nego ako ti se poveća omjer ide na "reviziju" min.branitelja i tek onda dobiješ rješenje kad to prođe...da ti je povećano ili da ostaje isto/smanjeno...

tako da mi je nejasno šta si ti u stvari dobio...probaj slikati rješenje (izbriši osobne podatke) pa stavi ovdje ili na mail...

 

moram priznati da nisam previše analizirao posljedice novog zakona za nove umirovljenike (mislim da @prof to više analizira i prati) ali mislim da se tu ne radi o velikim razlikama....možda je za neke bolji ,a za neke lošiji....recimo prije je bilo da status dragovoljca nosi 30%...i onaj tko ima taj status i 200 dana ,njemu je bolji taj strari zakon jer po novom dobija 10 % plus na dane....onaj tko ima puno dana je bolji ovaj novi...

šta možeš očekivati...trebao bi imati "solidnu mirovinu"...međutim ,prvo neznamo koliki ti je civilni dio moguće mirovine....a drugo ne znamo koliki češ omjer dobiti.......usput rečeni,nisam previše pratio tvoje postove,kako to da imaš "toliku" invalidnost ,a nisi u mirovini dosad...imao dobar posao ili?

Moje zadnje rješenje je jos iz 2008god.kada sam imao polazni faktor ili kako se vec zove 1.5 i AVM je bila oko 54.00 tako da je to sada dosta izmjenjeno. Sta se tice ovog zadnjeg rješenje je od mirovinskog koje ide na reviziju u mim.branitalje gdje oni daju suglasnost na predloženo ili ne..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 53 minuta, Šime2 je napisao:

Profesora sam pitao ali on se ne želi upuštati u prognoze( razumijem to), ali bi mi značilo i približni podatak.

gledaj....pitaj profesora koliku češ imati mirovinu 100% u svezi rata sa tvojim činom ,s statusom dragovoljca i statusom hrvi....vjerujem da će ti reči u kunu :)

kad ti kaže onda uzmeš npr 40% od toga ako planiraš omjer 40/60...........ali nepoznanica je tvoj civilni dio.....koji vjerujem s obzirom da imaš puno godina staža i dobru plaću, da neće ni taj dio biti baš malen....

 

Prije 53 minuta, Šime2 je napisao:

Ako možeš odprilike reći, dobro

ali evo jedno pitanje.........s koliko bi ti bio zadovoljan?...pa ćemo ti reči da li je to ostvarivo...

Prije 11 minuta, Spreman je napisao:

Moje zadnje rješenje je jos iz 2008god.kada sam imao polazni faktor ili kako se vec zove 1.5 i AVM je bila oko 54.00 tako da je to sada dosta izmjenjeno. Sta se tice ovog zadnjeg rješenje je od mirovinskog koje ide na reviziju u mim.branitalje gdje oni daju suglasnost na predloženo ili ne..

ako nemaš suglasnost o povećanju omjera ,to zasad ne znači ništa,osim nade...

zašto si imao 1,5 .....nisi imao hrvi ili status dragovoljca?....kad si to dobio i da li si odnio u mirovinsko ikad?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Mister-X je napisao:

gledaj....pitaj profesora koliku češ imati mirovinu 100% u svezi rata sa tvojim činom ,s statusom dragovoljca i statusom hrvi....vjerujem da će ti reči u kunu :)

kad ti kaže onda uzmeš npr 40% od toga ako planiraš omjer 40/60...........ali nepoznanica je tvoj civilni dio.....koji vjerujem s obzirom da imaš puno godina staža i dobru plaću, da neće ni taj dio biti baš malen....

 

ali evo jedno pitanje.........s koliko bi ti bio zadovoljan?...pa ćemo ti reči da li je to ostvarivo...

ako nemaš suglasnost o povećanju omjera ,to zasad ne znači ništa,osim nade...

zašto si imao 1,5 .....nisi imao hrvi ili status dragovoljca?....kad si to dobio i da li si odnio u mirovinsko ikad?

 

 

Mister x, mene bi "spasilo", obzirom na stambeni kredit , da mi je mirovina između 8-9000! Pregledao sam sve postove i komentare na ovu temu, razgovarao s nekim suborcima, imam dojam da je to ostvarivo! Imam i 38 godina staža i 56 godina starosti! Eto, šta ti misliš? Nadam se da će se i profesor smilovati i javiti se po ovom pitanju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 45 minuta, Mister-X je napisao:

gledaj....pitaj profesora koliku češ imati mirovinu 100% u svezi rata sa tvojim činom ,s statusom dragovoljca i statusom hrvi....vjerujem da će ti reči u kunu :)

kad ti kaže onda uzmeš npr 40% od toga ako planiraš omjer 40/60...........ali nepoznanica je tvoj civilni dio.....koji vjerujem s obzirom da imaš puno godina staža i dobru plaću, da neće ni taj dio biti baš malen....

 

ali evo jedno pitanje.........s koliko bi ti bio zadovoljan?...pa ćemo ti reči da li je to ostvarivo...

ako nemaš suglasnost o povećanju omjera ,to zasad ne znači ništa,osim nade...

zašto si imao 1,5 .....nisi imao hrvi ili status dragovoljca?....kad si to dobio i da li si odnio u mirovinsko ikad?

 

 

Imam rješenje i suglasnost od min.branitelja,te je u tijeku rok u kojem se imam žaliti pravo od 30 dana. Tako da je to gotov čin. 

Po rjesenju od prije deset god civilna mirovina za 40 god koliko se jamci za opću nesposobnost iznosila je 1217 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šime2,

uzeti ćemo ovako pa ti ispravi ako sam pogriješio negdje:

godina rođenja 1962

radni staž 38 godina

PVB 1,5 pošto si naveo da ti je plaća oko 10000 kuna, ali potrebno je znati za cijeli radni vijek prosjek

čin satnik

dragovoljac

omjer uzroka na invalidnost: 40 rat, 60 van tih okolnosti što si ti sam negdje napisao, ali opet ne znači da ćeš dobiti taj omjer na vještačenju

Mirovina: 6036 kuna i može biti samo manja ako ti smanje omjere

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebalo bi iako ne mora značiti, računanje po ustrojbenom činu ide bez problema za one koji su otišli iz sustava u mirovinu. Ne znam što si i gdje radio poslije rata. Na rješenje uvijek možeš napraviti žalbu. Moj savjet je: nikada ne leti visoko jer možeš nisko pasti, tako da računaj na nepovoljniji ishod, a onda poduzmi raspoložive korake. Ako prođeš bolje od toga, biti će ti puno lakše. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, gonzo-stari je napisao:

Trebalo bi iako ne mora značiti, računanje po ustrojbenom činu ide bez problema za one koji su otišli iz sustava u mirovinu. Ne znam što si i gdje radio poslije rata. Na rješenje uvijek možeš napraviti žalbu. Moj savjet je: nikada ne leti visoko jer možeš nisko pasti, tako da računaj na nepovoljniji ishod, a onda poduzmi raspoložive korake. Ako prođeš bolje od toga, biti će ti puno lakše. 

Hvala, Gonzo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Šime2 je napisao:

Mister x, mene bi "spasilo", obzirom na stambeni kredit , da mi je mirovina između 8-9000! Pregledao sam sve postove i komentare na ovu temu, razgovarao s nekim suborcima, imam dojam da je to ostvarivo! Imam i 38 godina staža i 56 godina starosti! Eto, šta ti misliš? Nadam se da će se i profesor smilovati i javiti se po ovom pitanju!

Mister x, jel to u nekakvim okvirima ili sam pretjerao? Još nisam rekao da mi je osobni čin satnik i da sam imao prihode i po drugoj osnovi( upravna vijeća i nadzorni odbori, sto se tretira kao drugi prihodi, ali neznam dali ulaze u obračun mirovinskog dijela

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Šime2 je napisao:

Mister x, mene bi "spasilo", obzirom na stambeni kredit , da mi je mirovina između 8-9000! Pregledao sam sve postove i komentare na ovu temu, razgovarao s nekim suborcima, imam dojam da je to ostvarivo! Imam i 38 godina staža i 56 godina starosti! Eto, šta ti misliš? Nadam se da će se i profesor smilovati i javiti se po ovom pitanju!

Mada će uskoro ponoć, nasmijao sam se slatko na tvoj komentar : "... mene bi "spasilo"...." zar misliš da se mirovina dodjeljuje po potrebama ( nitko ne bi zaželio ispod 1000€ )? Oni koji nemaju kredit mogli bi "proči" sa 4 milje.

Uzmi Ti najbolje da forumaši Tebi izračunaju onu "početnu" - profesionalna 20-80%+ čin a za više ćeš lako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Šime2 je napisao:

Mister x, jel to u nekakvim okvirima ili sam pretjerao?

-ne znamo sigurno da li će ti biti obraćun po mjestu ili činu

-ne znamo omjer,ali ni obračun iznosa civilnog dijela

za izračun vojnog dijela je bitno čin koji će biti osnovica...kad se to zna ,onda je lako znati iznos 100% i od toga se izračuna dobijeni omjer...isto tako se mora znati obračun civilnog dijela koji se radi tek kad se skupe i izračunaju sve uplate u mirovinsko...i od toga se zavisno od omjera izračunava taj dio...

-zbog toga je nemoguće dati procjenu......teoretski je moguće to ostvariti ,ali isto tako možda i ne bude toliko.....

Prije 3 minuta, buda2 je napisao:

Uzmi Ti najbolje da forumaši Tebi izračunaju onu "početnu" - profesionalna 20-80%+ čin a za više ćeš lako.

slažem se.....samo dobijanje profesionalne umjesto opče mirovine smanji obračun mirovine za 20%.....i ako je obračun 8 000kn...bude 6 400kn...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Spreman je napisao:

Imam rješenje i suglasnost od min.branitelja,te je u tijeku rok u kojem se imam žaliti pravo od 30 dana. Tako da je to gotov čin. 

ok....to je razjašnjeno...znači dobio si povećanje omjera na 40/60 opča...

u opčoj si bio i prije.tako da to ništa ne mijenja...pretpostavljam da u sadašnjoj mirovini 3 600kn je sve obračunato ..i status hrv i status dragovoljca...

ako je to tako,pretpostavljam da češ možda imati oko 4 000kn...teško mi je točno reči jer ne mogu sa sigurnošću utvrditi koliki ti je civilni dio .......

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, buda2 je napisao:

Mada će uskoro ponoć, nasmijao sam se slatko na tvoj komentar : "... mene bi "spasilo"...." zar misliš da se mirovina dodjeljuje po potrebama ( nitko ne bi zaželio ispod 1000€ )? Oni koji nemaju kredit mogli bi "proči" sa 4 milje.

Uzmi Ti najbolje da forumaši Tebi izračunaju onu "početnu" - profesionalna 20-80%+ čin a za više ćeš lako.

Ma, Buda, jasno je to, ali to je bio odgovor na misterovo pitanje, zato sam spasilo stavio pod navodnike. Isto tako mi je jasno da sam odavno propustio vlak jer da sam to pokrenuo kad sam dobio 40% trajno, sad bi imao 9200, ko i moj ratni drug koji ima iste uvjete, samo manje radnog staža, ali je dobio 100% opću nesposobnost. Kad smo razgovarali, nisam vjerovao, pa mi je pokazao napismeno. Ja danas, s odmakom vremena, ne mogu dobiti 100%, jer sam 24 godine radio kako sam se skinuo iz odore. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Mister-X je napisao:

ok....to je razjašnjeno...znači dobio si povećanje omjera na 40/60 opča...

u opčoj si bio i prije.tako da to ništa ne mijenja...pretpostavljam da u sadašnjoj mirovini 3 600kn je sve obračunato ..i status hrv i status dragovoljca...

ako je to tako,pretpostavljam da češ možda imati oko 4 000kn...teško mi je točno reči jer ne mogu sa sigurnošću utvrditi koliki ti je civilni dio .......

Ok...valjda je 10 posto kumulativno po zakonu o pravima hr.branitelja vise od 400-500 kn. Po tome bi onaj tko ima 100%mirovinu kumulativno uzrok rat imao 4-5 tisuća kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Spreman je napisao:

Ok...valjda je 10 posto kumulativno po zakonu o pravima hr.branitelja vise od 400-500 kn. Po tome bi onaj tko ima 100%mirovinu kumulativno uzrok rat imao 4-5 tisuća kuna.

Tko će Ti sada 22 godine poslije završetka DR dati 100% vojnog dijela ? Veliko SF .Ne zamarajte se nemogučime.neka se ovi koji idu ove godine , po prvi put, zadovolje ( u početku ) sa profesionalnom 20/80.a poslije ako ikako bude moguće podignuti omjer ( btw.ja sam zadnji put "promjenio" omjer i vrstu mirovine daleke 2007.kad je ,moramo priznti, bilo bolje ozračje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Spreman je napisao:

Znam sve....ipak je mirovina dragovoljaca 100% kumulativno uzrok rat sigurno oko 8000 kn. Po tome bi tribalo svakih 10% bit oko 800 kn.

To "sigurno" znate jer ste vidjeli rješenje dotičnog branitelja dragovoljca ( ili rekla - kazala)  ?? Koje datira iz prošle ili ove godine ? Ima li čin ? Kad Vam netko spomene da mu je mirovina recimo 8000 kuna upitajte ga koje godine je otišao u mirovinu i koliko je ona iznosila.razlika između prve primljene mirovine i ove btw. 8000 kuna je dugogodišnje povećanje mirovine.

Evo neka netko od znalaca izračuna kolika bi bila mirovina :

1.vojnik,dragovoljac,profesionalna     mirovina, 100% vojni dio

2.vojnik,dragovoljac,opća mirovina,     100% vojni dio

 

Zahvaljujem se forumašima na izračunu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, gonzo-stari je napisao:

Ako je uzrok 100% rat onda civilni dio nema utjecaja na visinu mirovine.

Profesionalna mirovina 5100 kn

Opća mirovina 6380 kn

u sve je uračunato smanjenje od 10% i izračun je prema sada važećim AVM i osnovicama za čin i ustrojbeno mjesto

Za koji čin i ustrojbeno mjesto, Gonzo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, gonzo-stari je napisao:

Ako je uzrok 100% rat onda civilni dio nema utjecaja na visinu mirovine.

Profesionalna mirovina 5100 kn

Opća mirovina 6380 kn

u sve je uračunato smanjenje od 10% i izračun je prema sada važećim AVM i osnovicama za čin i ustrojbeno mjesto

gonzo-stari zahvaljujem.

 

Spreman ,izračunom je sve rečeno.malo "fali" do Tvojih 8000 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Spreman je napisao:

Ok...valjda je 10 posto kumulativno po zakonu o pravima hr.branitelja vise od 400-500 kn. Po tome bi onaj tko ima 100%mirovinu kumulativno uzrok rat imao 4-5 tisuća kuna.

tko kaže da nema ?.....običan vojnik i nema veću ,ako nema čin,a da ne govorim da nema status dragovoljca.....

 

prije 3 sati , Spreman je napisao:

Znam sve....ipak je mirovina dragovoljaca 100% kumulativno uzrok rat sigurno oko 8000 kn. Po tome bi tribalo svakih 10% bit oko 800 kn.

kao prvo,da budem precizan nemaju svi 8000 kn sa 100%......

ali evo uzet ćemo 8000 kn.......i tu si u pravu da 10% nosi 800kn...po toj logici ti planiraš pošto imaš 3600 kn da čes sad dobiti 4 400...jel tako?....a ja sam ti napisao oko 4000kn.....napisao sam ti zato što neznam koliki ti je civilni dio....jer ako tebi vojni dio poveća za 800 kn,onda se isto tako smanji i civilni dio jer više nemaš 70,već 60%...ako je tebi jako maalan civilni dio,onda će tebi narasti mirovina preko 4 000kn,

zatim često korisitite tuđe podatke...ljudi su po različitim zakonima umirovljavani  ili netko ima porezne olakšice,a netko nema itd..tako da može biti i za isti čin različita mirovina...

 

sve u svemu ako nema drugih promjena nema teorije da pređeš 4 300kn......

Prije 58 minuta, gonzo-stari je napisao:

Ako je uzrok 100% rat onda civilni dio nema utjecaja na visinu mirovine.

Profesionalna mirovina 5100 kn

Opća mirovina 6380 kn

u sve je uračunato smanjenje od 10% i izračun je prema sada važećim AVM i osnovicama za čin i ustrojbeno mjesto

s prvom rečenicom se apsolutno slažem......

oko ostalog treba još nešto napomenuti...

kod obračuna mirovine 100% imamo više različitih iznosa

-razlika je da li je prof ili opča

-zatim razlika je da li osoba ima status dragovoljca ili nema........pa i u broju dana,pogotovo po novom zakonu

-razlika je koji čin osoba ima.....

pa na kraju krajeva razlika je u u porezu.......

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Spreman je napisao:

Radi se o povecanju omjera od strane min.hr.branitelja od 12.09.2018 sa prijašnjih 30 na 40% kumulativno uzrok rat. Naime do sada sam imao oko 3600 kn.

 

prije 5 sati , Spreman je napisao:

Evo danas mi referentica na mirovinskom izračunala visinu mirovine  prema svim podacima koje je trazila....

Sta mislite koju je cifru izbacila?

5350 minus 10%

ako dobiješ toliko nemoj se slučajno žaliti :)

da bi dobio povećanje od 1200kn tebi bi trebalo biti 100% 12 000kn.....

ili je dosad bio obračun pogrešan

ili je sad pogriješila prilikom obračuna

ili se još nešto promjenilo osim povećanja 10% "ratnog" dijela...

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, Spreman je napisao:

Mister X, misliš da ne bi trebalo biti toliko povecanje,odnosno da je nesto gđa pogresno izracunala?

napisao sam ti šta mislim......

ti ako sad primaš 3600 kn mirovine to znači da ti je obračun 4000kn i skida ti se 10%...(neznam da li imaš ikakvog poreza,prireza,ovrhe)......sad češ dobiti 5350 minus 10%...znači obračun mirovine ti raste za 1350kn zbog 10%....šta ti misliš jel to moguće?....ili prije nešto nije bilo u redu ili sad ili ima tu još nečega ...kad dobiješ rješenje valjda ceš objaviti podatke pa ćemo znati u čemu je kvaka..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija