Jump to content

Kupnja građevinskog zemljišta u vlasništvu općine


Ceca76

Preporučene objave

Poštovani,

zanima me na koji način mogu kupiti zemljište koje je prema prostornom planu gradsko građevinsko i nalazi se uz moju katastarsku česticu.

Naime, prilikom izgradnje puta i vodovoda (1982.) dobili smo usmenu dozvolu za korišćenje te površine, ali to nikada nije provedeno kroz zemljišne knjige i katastar.

Sada bih kupila to zemljište, ali me zanima procedura.

Napominjem da se čestica jednim dijelom graniči sa šumskim zemljištem, sa dve strane sa mojom česticom i sa jedne sa susjedovom (on nije zainteresiran za istu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ceca76 je napisao:

Sada bih kupila to zemljište, ali me zanima procedura

To će vam biti dosta teško za kupiti jer JLS kada imaju interes za nešto prodati, rade to za nekoliko nekretnina poradi odredbe Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima da nekretnine u svome vlasništvu mogu otuđiti samo na način da raspišu javni natječaj a to za jednu nekretninu (ako im je uopće intetes otuđiti) rijetko rade jer ih sve oko toga natječaja košta. 

No, ništa vas ne košta poslati upit JLS imaju li interes za prodati to zemljište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spitfire, hvala na odgovoru.

U pretragama sam naišla na ovaj oglas za javni natječaj, pa mislim da može biti izvodljivo. Situacija je slična, ali nije u pitanju zemljište u blizini vodnog. 

Jedino što nikako ne mogu da nađem proceduru. 

Možda obraćanjem JLS pismom o namjerama ili nešto slično. 

https://obrovac.hr/natjecaji/89-javni-natjecaj-za-prodaju-zemljista-u-vlasnistvu-grada-obrovca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 57 minuta, Ceca76 je napisao:

Možda obraćanjem JLS pismom o namjerama ili nešto slično. 

Takovo nešto. Svejedno je kako ćete ga nasloviti, bitno je da u njemu razvidna namjera kupnje navedene čestice te zamoljavate gradonačelnika da donese odluku o javnom natječaju za istu ili je stave u sklopu nekoga već planiranoga.

Naravno, moram ponovno napomenuti da ako nemaju interesa za prodaju, ne moraju, čisto da vas mogući odgovor ne bi razočarao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija