Jump to content

Logo2.jpg.df467c50602ed1173e41130f1129f825.jpg   XXXI. REDOVNO SAVJETOVANJE " AKTUALNOSTI KAZNENOG PRAVA U SVJETLU ODLUKA USTAVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKE"

Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu od 6. do 8. prosinca 2018. održava svoje 31. redovno savjetovanje pod nazivom "Aktualnosti kaznenog prava u svjetlu odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske". Savjetovanje će se ove godine održati u Remisens Premium Hotelu Kvarner.

Program savjetovanja, prijavnicu, kontakte, kao i druge detalje vezane uz Savjetovanje, možete preuzeti u dokumentu: Program - Opatija 2018.

Sign in to follow this  
Kajgana

Nasljedstvo i zivot izvan HR

Preporučene objave

Ja zivim vani duze od 10 god i jos uvijek imam prebivaliste u HR i navodno se moram po Hrvatskom

zakonu odjaviti. Meni je takodjer prepisana polovica obiteljske imovine. Da li cu ja izgubiti pravo na 

taj dio imovine u Hrvatskoj ako se odjavim (odnosno nemam mjesto prebivalista u HR)?

Ja se mogu prijaviti da zivim kod majke, ako je to potrebno.

Puno hvala na savjetima.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ne, ne gubiš imovinu ako nemaš prebivalište u RH.

Ako te to muči, možeš prijaviti privremeni odlazak, pa ti ostaje prebivalište (i osobna iskaznica s tom adresom), a samo stoji napomena da si u inozemstvu.

Podijeli ovu objavu

Puno hvala drot13.

Da li mozda znas da umjesto otkazivanja prebivalista, mogu se prijaviti na drugu adresu,

iako sam vani vise od 10g? Hvala.

Podijeli ovu objavu

Misliš prijaviti prebivalište negdje drugdje u RH? Možeš, ali to bi trebao obavljati dok si tu ako dođu u terensku provjeru.

Ako misliš na adresu izvan RH, ona se samo kao napomena nadopiše uz ovo prebivalište ako prijavljuješ privremeni odlazak.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  

• Online korisnici

No members to show