Jump to content

Skrbnistvo


Senchy06

Preporučene objave

Pozzz opet ja sa svojim problemom... Pisala sam o tome kako suprug pije i da imamo dvoje djece. Zavrsio se proces posredovanja suprug se nije odazvao ni na jedan poziv. Sada je proces podnosenja tuzbe za razvod braka. Mali od 2 godine je i dalje kod njega i ne da ga meni a ni da ga vidim. E sad jutros sam bila u pravnoj sluzbi gdje sam se razocarala rekli su mi da mozda on dobije to dijete od 2 godine i ne znaju na osnovu cega da pisu tuzbu jer ja nemam dokaza za to sto kazem da on pije lupa svadja se itd... Isto tako su mi rekli da ce se to mozda oduziti i na pola godine i vise i ja za to vrijeme nemam pristupa svom dvofodisnjem sinu. Sta da radim znate li da li mogu igdje ikom se obratiti da bi dobila dijete dok sud ne rijesi kome ce pripasti da li mogu jednostavno otici po njega kad mu otac nije tu da ga uzmem da li bi bilo nekih posljedica. Inace Sarajevo je u pitanju pa ako moze bilo ko da mi da neku informaciju. I jos jedno pitanje kad bih pokrenula sporazumni razvod da li bi to islo brze i sta bi se desilo tada da se on ne pojavi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 45 minuta, Senchy06 je napisao:

Pozzz opet ja sa svojim problemom... Pisala sam o tome kako suprug pije i da imamo dvoje djece. Zavrsio se proces posredovanja suprug se nije odazvao ni na jedan poziv. Sada je proces podnosenja tuzbe za razvod braka. Mali od 2 godine je i dalje kod njega i ne da ga meni a ni da ga vidim. E sad jutros sam bila u pravnoj sluzbi gdje sam se razocarala rekli su mi da mozda on dobije to dijete od 2 godine i ne znaju na osnovu cega da pisu tuzbu jer ja nemam dokaza za to sto kazem da on pije lupa svadja se itd... Isto tako su mi rekli da ce se to mozda oduziti i na pola godine i vise i ja za to vrijeme nemam pristupa svom dvofodisnjem sinu. Sta da radim znate li da li mogu igdje ikom se obratiti da bi dobila dijete dok sud ne rijesi kome ce pripasti da li mogu jednostavno otici po njega kad mu otac nije tu da ga uzmem da li bi bilo nekih posljedica. Inace Sarajevo je u pitanju pa ako moze bilo ko da mi da neku informaciju. I jos jedno pitanje kad bih pokrenula sporazumni razvod da li bi to islo brze i sta bi se desilo tada da se on ne pojavi?

Poštovana, ako je završilo obavezno savjetovanje prije razvoda braka u CZSS, a suprug se nije odazvao na isto, kao niti na medijaciju, sada ćete dobiti zapisnike od strane CZSS koji su Vam, pošto imate mld. djecu, temelj za pokretanje sudskog postupka za razvod braka i donošenje odluke o skrbništvu nad djecom, pa podnesite Tužbu kojoj priložite navedene zapisnike CZSS..

Za sporazumni razvod braka je bitno da se oko istog slože oba supružnika, što je kod Vas nemoguće kad suprug neće u dogovor i suradnju...

Inače Vam je moja sugestija da ništa za sada ne poduzimate do prvog ročišta gdje odmah iznesite problem oko viđanja djeteta koje je sada sa suprugom, znam da je to jako teško, alii je bolje tako da se nebi što, nedaj bože, zakompliciralo što nebi išlo Vama u prilog..

Na kraju ne vidim osnove po kojima bi on dobio skrbništvo nad tako malim djetetom, a i po Vašiem navodima, on nema nikakvih šansi za to..

Sretno i držite se!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravna služba? Jeste li dobili besplatnu pravnu pomoć od odvjetnika možda? Tražite da u tužbi napišu da tražite da se donese privremena mjera da se oboje djece dodijeli Vama do okončanja sudskog postupka u povodu brakorazvoda, a zbog toga što se radi o malom djetetu, da Vam je onemogućeno da ga viđate, da suprug ima problem s alkoholom i sve ostalo što Vam ide u prilog. Na prvom ročištu bi sud trebao raspravljati i donijeti odluku u povodu privremene mjere. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Tražite da u tužbi napišu da tražite da se donese privremena mjera da se oboje djece dodijeli Vama do okončanja sudskog postupka u povodu brakorazvoda, a zbog toga što se radi o malom djetetu, da Vam je onemogućeno da ga viđate, da suprug ima problem s alkoholom i sve ostalo što Vam ide u prilog. Na prvom ročištu bi sud trebao raspravljati i donijeti odluku u povodu privremene mjere. 

Poštovana, upravo na to sam i ja aludirao da se na prvom ročištu iznesu sve činjenice što se tiče djece i da sud na prvom ročištu donese privremenu odluku o skrbništvu nad tako malim djetetom/djecom, do konačnog rješenja i okončanja spora...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Mislim da nećete dugo čekati do prvog ročišta, možda nekih mjesec do dva...no, morate se strpiti, znam da nije lako, ali bitno je da se pokrenulo, zasigurno će se sve riješiti u kraćem vremenu nego što navodite da se ne viđate sa djetetom...

Inače se to rješava u istom postupku, ali kad je situacija takva kao što opisujete, na prvom ročištu tražite da se donese privremena mjera, što se tiče djece, do konačnog okončanja postupka...

Sretno još jednom..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav, evo mene opet sada je situacija sljedeca. Suprug i ja smo bili pozvani u centar za socijalni rad da se sogovorimo oko vidjanja djece ali nismo se uspjeli dogovoriti ja sam predlagala socijalnoj radnici da djeca budu kod mene ali da ih on vidja nisu bili za to. Meni je advokat rekao nek ide na sud da sud odluci sad me zanima da li cu dugo cekati postoji li mogucnost da sud razdvoji djecu zbog toga sto on radi a ja ne. Da napomenem imam papir iz policije na kojem pise da me je udario prosle godine i da je bio u vidno alkoholisanom stanju i isto tako je bilo i s njegovom majkom gdje pise da me je napala. I na sve to imam poruke koje je pisao bukvalno me ucjenjuje s djetetom da bi se pomirili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, sve Vam je rečeno (napisano) u prethodnim postovima....

Sud, najvjerojatnije, neće razdvajati djecu, gotovo sam siguran u to, a ovo što navodite (papir od policije i sve ostale dokaze koji idu u Vašu korist) svakako pokažite i iznesite na prvom ročištu...

Inače, za dogovor je potrebno dvoje (oba roditelja), a ako se niste uspjeli dogovoriti u CZSS, kako navodite, ipak morate sačekati sud, kako Vam je rekao i Vaš odvjetnik, tj. morate se strpiti (sačekati) da to ipak riješi sud, znam da je to lako reći i napisati, ali teško onom tko tako mora postupiti, ali, nažalost, nema Vam druge, a vjerujem da nećete dugo čekati na prvo ročište, poglavito kad je situacija takva kakvom je opisujete...

Sretno...!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upuceni su u centru da je to dijete od dvije godine i par mjesrci ali posto se nismo uspjeli dogovorit o vidjanju i centar nije nista odredio ostao je mali kod njeg. On mi ga ne da da se svadjam djete sve to da gleda da se prepada da place i tako je i ostao. Navodno mi je rekao sutra dat ce ga na dva dana. I ako ne slaze posto to inace radi izet cu dijete i nevu ga ni vracszi dok sud ne odluci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Senchy06 je napisao:

...Navodno mi je rekao sutra dat ce ga na dva dana. I ako ne slaze posto to inace radi izet cu dijete i nevu ga ni vracszi dok sud ne odluci...

Možda i postupi tako, možda je "došao pameti", budite strpljivi, ne morate ga vraćati dok sud ne donese svoju odluku, ali ako Vas prevari, nema Vam druge nego sačekati, barem do prvog sudskog ročišta u kojem iznesite sve što ovdje navodite, poglavito tako nisku dob djeteta, vjerujem da će sud, poradi toga, žurno i adekvatno reagirati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovanje ako može i netko da zna odgovor šta napraviti i kome se obratiti. Ovako imam presudu s kojom mi je dužan bivši preko 30 tisuća kuna i stavila sam mu ovrhu ali ok to još uvijek čeka, uplacivao mi je alimentaciju njegov gazda. Međutim ovaj mjesec sam se odselila s sinom uz njegov pristanak u Njemačku i od ovoga mjeseca on meni više ništa ne uplaćuje. Gazda mu je isplatio cjelu plaču na zaštićeni račun samo da nemora plaćati alimentaciju.  Koliko znam to nesmije učiniti gazda a i otac nesmije kršiti sudsku presudu sad me zanima kome da se javim u vezi toga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mišljenja sam da bi Vam bilo najučinkovitije temeljem te presude zatražiti od suda provedbu ovrhe na plaći bivšeg supruga, pa neka se onda poslodavac opravdava sudu za svoja postupanja. Ovakvu provedbu bi trebali tražiti zbog nemogućnosti naplate putem izravne ovrhe na novčanim sredstvima ovršenika, jer poslodavac cijelu plaću uplaćuje na zaštićeni račun, tako da Fina nema sredstava koja bi mogla prisilno ustegnuti. Također, u ovakvom postupku imate pravo na besplatnu (sekundarnu) pravnu pomoć i to bez da Vam se kao podnositelju zahtjeva mora utvrditi imovno stanje, jer se radi o djetetu koje se nalazi u postupku radi ostvarivanja prava na uzdržavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On se sad izvlači na to što mu cura trudna i trebaju mu novci a meni netrebaju za djete od 9 godina koji je u 3 razredu i s tim da ga Nije vidio 7 godina nit nazvao za rođendan ma baš ništa.. sudskom presudom je sin dodijeljen meni jer on je i kockar i pijanac i tuko nas je ma svega je tu bilo i imam presudu za zaostatke i naravno alimentaciju i videnja s sinom koja on nijednom nije ispostivao znači 7 godina i sad kad je počeo novi život odluci da on više nezeli ništa s sinom pa tako ni placati. Problem je što sam u Njemačkoj pa sad neznam kako da se javim sudu za to ili da nazovem czss pa da probam s njima viditi šta dalje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Mišljenja sam da bi Vam bilo najučinkovitije temeljem te presude zatražiti od suda provedbu ovrhe na plaći bivšeg supruga, pa neka se onda poslodavac opravdava sudu za svoja postupanja. Ovakvu provedbu bi trebali tražiti zbog nemogućnosti naplate putem izravne ovrhe na novčanim sredstvima ovršenika, jer poslodavac cijelu plaću uplaćuje na zaštićeni račun, tako da Fina nema sredstava koja bi mogla prisilno ustegnuti.

Poštovana u potpunosti se slažem i mislim da bi to bilo najbolje i najučinkovije učiniti, poglavito što postoje i dospjeli, a nenaplaćeni obroci, a kad sud donese rješenje, isto će morati poštivati i taj njegov poslodavac, pa se, kako i navodite, neka opravdava zbog čega je uplatio cijelu plaću na njegov zaštićeni račun....

Njegovo opravdanje kako mu je cura trudna i da su mu radi te činjenice potrebni novci "ne pije vodu", jer je obvezan poštivati pravomoćnu odluku o plaćanju uzdržavanja bez obzira na sve ostalo ili od suda zatražiti izmjenu iste, a mislim da mu to nije temelj koji bi sud prihvatio i izmjenio postojeću odluku...

Također sam mišljenja da Vam, iskreno, CZSS tu neće moći previše pomoći, već, kako navodi poštovana borbena7, najveću pomoć možete dobiti od Državnog ureda u svojoj županiji, koja Vam, temeljem navedenih činjenica, odobrava besplatnu sekundarnu pravnu pomoć (besplatno odvjetničko zastupanje i pisanje pismena idr.), a koji će znati riješiti nastalu situaciju, tj. pokrenuti ovršni postupak protiv bivšeg temeljem ovršne isprave...

Sretno..! 

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Senchy06 je napisao:

Upuceni su u centru da je to dijete od dvije godine i par mjesrci ali posto se nismo uspjeli dogovorit o vidjanju i centar nije nista odredio ostao je mali kod njeg. On mi ga ne da da se svadjam djete sve to da gleda da se prepada da place i tako je i ostao. Navodno mi je rekao sutra dat ce ga na dva dana. I ako ne slaze posto to inace radi izet cu dijete i nevu ga ni vracszi dok sud ne odluci

Ali pišete da imate dvoje djece, gdje je drugo dijete i koliko je ono staro?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste primam porodiljnu naknadu i evo juce mi je dozvolio da dovedem malog ali samo do sutra ali ja nemam namjeru da ga vracam on i dalje pije uvjerila sam se kad sam isla da ga vidjam dok je bio kod njega. I eto cekam sud da nas pozove pa nadam se samo da necu sta pogorsati sto cu zadrzati dijete ipak su mali a i trebali bi biti skupa i samnom. Da napomenem ja njemu ne branim da on vidi djecu ali on neceuvjek ima neke izgovore i ovog malog je vidjao kad ja odem da vidim starijeg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Poštovana u potpunosti se slažem i mislim da bi to bilo najbolje i najučinkovije učiniti, poglavito što postoje i dospjeli, a nenaplaćeni obroci, a kad sud donese rješenje, isto će morati poštivati i taj njegov poslodavac, pa se, kako i navodite, neka opravdava zbog čega je uplatio cijelu plaću na njegov zaštićeni račun....

Njegovo opravdanje kako mu je cura trudna i da su mu radi te činjenice potrebni novci "ne pije vodu", jer je obvezan poštivati pravomoćnu odluku o plaćanju uzdržavanja bez obzira na sve ostalo ili od suda zatražiti izmjenu iste, a mislim da mu to nije temelj koji bi sud prihvatio i izmjenio postojeću odluku...

Također sam mišljenja da Vam, iskreno, CZSS tu neće moći previše pomoći, već, kako navodi poštovana borbena7, najveću pomoć možete dobiti od Državnog ureda u svojoj županiji, koja Vam, temeljem navedenih činjenica, odobrava besplatnu sekundarnu pravnu pomoć (besplatno odvjetničko zastupanje i pisanje pismena idr.), a koji će znati riješiti nastalu situaciju, tj. pokrenuti ovršni postupak protiv bivšeg temeljem ovršne isprave...

Sretno..! 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Zdravo opet ja, ovako razvela sam se sa suprugom sad 07 ovog mjeseca pristaal sam na vidjanje malog svake sedmice od srijede od10 do petka do12 da ide kod njeg. Sad je problem sto on nekad dodje nekad ne evo bas o e srijede nije dosao i trazi da sljedece sedmice dijete bide kod njeg od srijede do nedjelje. Posto ce on nastaviti i dalje s provociranjem preko dijetetq da li znate kako sad ide da ponovo predam na sud sq drugim prijedlogom vidjanja recimo svake druge sedmice po dva dana. Sarajevo je u pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi možete pokrenuti postupak radi izmjene sadašnje, važeće, odluke o roditeljskoj skrbi u segmentu susreta i druženja oca sa djecom, no, mišljenja sam da se Vi nebi trebali upuštati u to, već se striktno pridržavati sadašnje odluke i o svemu tome izvjestite nadležni CZSS, tj. izvjestiti da se isti ne pridržava odluke, već nešto hoće van nje, tj. "po svojem", a njemu ako ne odgovara sadašnja odluka, neka on pokrene postupak za promjenom iste.....

A dajte mi recite, spominjete Sarajevo, čiji sud je donio odluku i po čijem zakonu (ObZ RH ili BiH zakonu), tko je iz Sarajeva?

To pitam samo radi toga, jer samo sud koji je donio sadašnju odluku istu može izmjeniti ili ukinuti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija