Jump to content

Razvrgnuće suvlasničke zajednice


donq

Preporučene objave

Otac je umro 2007. i oporučno ostavio meni i bratu svakome po 1/4 stana, druga polovina stana je upisana na majku.

Majka živi 500 km dalje i ne boravi uopće u tom stanu.

Brat je već 11 godina u stanu sa svojom obitelji koju je u međuvremenu dobio.

Koristi i moju četvrtinu za koju mu nikada nisam dala dozvolu, niti me pitao.

Ja sam sada u situaciji da sam beskućnik s maloljetnim djetetom.

Muž, nasilnik nas izbacuje iz svojeg stana.

Centar za socijalnu skrb mi ne može pomoći jer ja imam stan, odnosno nekretninu u kojoj mogu biti.

S bratom nemam nikakve odnose, kao ni s majkom. Ne razgovaramo. I  to zato jer je pokojni otac ostavio vrijedne nekretnine na Braču, majka je bila ljubazna dok me nije obrlatila da prihvatim oporuku u kojoj njoj ostavlja sve to na Braču, a meni i bratu samo po 1/4 stana. 6 mjeseci nakon očeve smrti majka je uselila k sebi novog muškarca, a brat je cijelo vrijeme manipulirao s njom zbog koristi. Lani ju je obrlatio da mu da punomoć na sve i sada on pobire novce od iznajmljenih apartmana, a majka čisti te iste apartmane. Majka je ludo zaljubljena u svog sina jer je on sin i muško, a ja kao žensko njoj ne vrijedim ništa.

Ja sam sad u situaciji da nemam kuda i pravnica u CZSS me savjetovala da tražim razvrgnuće suvlasničke zajednice na način da me brat isplati ili da mi omogući korištenje mojih 1/4 stana (što je nemoguće)

Znači, jedino isplata bi dolazila u obzir pa da ja s tim novcem kupim sebi i kćeri nešto ili platim podstanarstvo.

Molim vas, što i kako da radim.

Novca za odvjetnike nemam.

Na tu 1/4 stana sam uknjižena i imam vlasnički list za to.

Moram pothitno nešto riješiti jer s mužem ne mogu više biti. Danas je nasrnuo na mene i davio me.

Nitko mi ne može pomoći pa ni policija.

MOlim, molim, molim, molim pomoć kako da dođem u posjed svojeg jedinog vlasništva.

Unaprijed zahvaljujem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, donq je napisao:

Ja sam sad u situaciji da nemam kuda i pravnica u CZSS me savjetovala da tražim razvrgnuće suvlasničke zajednice na način da me brat isplati ili da mi omogući korištenje mojih 1/4 stana (što je nemoguće)

Znači, jedino isplata bi dolazila u obzir pa da ja s tim novcem kupim sebi i kćeri nešto ili platim podstanarstvo.

Što se tiće razvrgnuća suvlasničke zajednice, bojim se da su vas krivo savjetovali. Naime, u postupku razvrgnuća sud je vezan u prvom redu strogim zakonskim odredbama, a podredno valjanim sporazumom stranaka o načinu razvrgnuća, ako takav postoji, a moguć je i dopušten, a i pravom na razvrgnuće isplatom koje bi imao pojedini suvlasnik na temelju pravnoga posla ili zakona.

Dakle, na taj način kojim će on vas isplatiti, moguć je samo ukoliko postoji takav sporazum između vas dvoje što bi spadalo u dobrovoljno razvrgnuće, no iz objave ne vidim da bi bilo moguće, niti brata netko na to može obvezati.

U sudskom postupku, razvrgnuće isplatom moguće je na način da vi imate osobito ozbiljan razlog za takovo razvrgnuće, pa će sud odrediti da vama stan pripadne u cijevlosti a vi isplatite ostale suvlasnike, što vam sigurno ne odgovara.

Način sudskog razvrgnuća koji bi vama eventualno odgovarao je civilno razvrgnuće tako da sud odredi da se stan proda na dražbi a dobiveni iznos podjeli razmjerno suvlasničkim omjerima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija